Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Outdoor ambasádor značky BMW Stefan Glowacz vyrazil na expedíciu „Coast to Coast“ vo vozidle BMW i3.

Udržateľná mobilita na cestách, v Atlantiku aj na ľadových pláňach Grónska – extrémny lezec odišiel z BMW Welt v Mníchove na svoju najnovšiu výpravu.

I01
·
BMW i3
·
BMW i Automobiles
·
Šport
·
More Sports
·
BMW Outdoor
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(4x, 46,79 MB)

Mníchov. Večný ľad a strmé útesy Grónska sa stali novým veľkým projektom profesionálneho dobrodruha a extrémneho lezca Stefana Glowacza. Na svojej veľkolepej expedícii „Coast to Coast“ (Od pobrežia k pobrežiu) tento outdoor ambasádor značky BMW prejde naprieč celým Grónskom od západného na východné pobrežie na lyžiach, saniach a kiteboarde, a navyše vylezie neistený na dosiaľ nepokorenú skalnú stenu. Glowacz, ktorého bude na expedícii sprevádzať fotograf Thomas Ulrich a lezecký partner Philipp Hans, sa do cieľovej destinácie prepraví obzvlášť ekologickým spôsobom. Trojica vyrazila z Mníchova v dvoch vozidlách BMW i3 (spotreba paliva v zákonnom európskom skúšobnom cykle: 0,0 l/100 km; kombinovaná spotreba paliva: 13,6/13,1 kWh/100 km; kombinované emisie CO2: 0 g/km), pričom prvou destináciou bude Škótsko. Odtiaľ sa plachetnicou presunú na západné pobrežie Grónska, odkiaľ prejdú celý ostrov na saniach pravdepodobne na konci júla.

Manažér produktového radu BMW i Dr. Robert Irlinger odovzdal kľúče od vozidiel a odštartoval tak približne trojmesačnú expedíciu „Coast to Coast“. Dve plne naložené BMW i3 čakali v BMW Welt, aby cestovateľov aj s vybavením previezli do Škótska bez lokálnych emisií. „Priekopnícky duch a nové prístupy sú pre nás v BMW i každodennou motiváciou. Preto tento projekt s potešením podporujeme,“ hovorí Irlinger.

„Absolvovanie prvej časti výpravy v BMW i3 je dokonalým zavŕšením celkovej koncepcie udržateľnosti v rámci našej expedície,“ hovorí Glowacz, ktorý už navštívil mnoho ťažko dostupných častí sveta veľmi ekologickým spôsobom a tam zliezol extrémne náročné skalné steny. „Na našich výpravách sa už pár rokov vždy snažíme dostať sa k zvolenej skalnej stene vlastnými silami od poslednej stanice v civilizácii.“  

Tento 53-ročný dobrodruh aj teraz absolvuje expedíciu „Coast to Coast“, kde bude čeliť neúprosným silám prírody, ekologicky uvedomelým spôsobom. Plavba zo Škótska na západné pobrežie Grónska má podľa plánu trvať asi dva a pol týždňa. Keď tam Glowacz s kolegami dorazia, plánujú prejsť najväčší suchozemský ľadovec na svete zo západu na východ na saniach ťahaných kiteboard plachtami za približne 30 až 40 dní. Ďalšie dva týždne majú naplánované na zdolanie doposiaľ nepokorenej, až 1000 metrov vysokej skalnej steny na východnom pobreží ostrova. Následne sa členovia výpravy opäť vydajú na plavbu plachetnicou späť do Škótska so zastávkou na Islande a Faerských ostrovoch. „Táto trasa, ktorá v sebe spája hneď niekoľko dobrodružstiev, je pre mňa ukážkou modernej dobrodružnej výpravy,“ hovorí Glowacz.

S týmto nápadom prišiel pred dvoma rokmi cestou na expedíciu na kanadský Baffinov ostrov. „Leteli sme ponad Grónsko a ja som fascinovane pozeral na obrovské zamrznuté pláne a ostré útesy na východnej strane ostrova,“ opisuje Glowacz, čo ho k tejto výprave inšpirovalo. Do Mníchova sa plánuje vrátiť začiatkom októbra. Ak všetko dopadne dobre, možno stihne aj začiatok Európskej prehliadky outdoorových filmov 2018/2019 v októbri na BMW Welt v Mníchove. Tu by mal divákom porozprávať o svojej výprave na skaly a ľadovce Grónska.

 

*Údaje o spotrebe paliva, emisiách CO2 a spotrebe elektrickej energie boli stanovené podľa európskeho nariadenia (ES) č. 715/2007 v platnej verzii. Údaje sa vzťahujú na vozidlo so základnou konfiguráciou v Nemecku. Uvedený rozsah zohľadňuje rôzne veľkosti vybraných kolies/pneumatík a vybrané položky voliteľného vybavenia a môže sa líšiť podľa konfigurácie.

Hodnoty pre vozidlá označené * už vychádzajú z nového skúšobného cyklu WLTP a boli prepočítané späť na ekvivalentné hodnoty NEDC, aby sa zabezpečila porovnateľnosť medzi jednotlivými vozidlami. Pokiaľ ide o tieto vozidlá, dane z motorových vozidiel alebo iné poplatky vychádzajúce (okrem iného) z emisií CO2, hodnoty CO2 sa môžu líšiť od tu uvedených hodnôt (v závislosti od právnych predpisov príslušnej krajiny).

Špecifikácie účinnosti CO2 sa určujú podľa smernice 1999/94/ES a najnovšej verzie Pkw-EnVKV a vychádzajú (klasifikácia) zo spotreby paliva a hodnôt CO2 podľa cyklu NEDC.

Ďalšie informácie o oficiálnych údajoch o spotrebe paliva a špecifických hodnotách emisií CO2 nových osobných automobilov sú uvedené v nasledujúcom usmernení: „Leitfaden über den Kraftstoffverbrauch, die CO2-Emissionen und den Stromverbrauch neuer Personenkraftwagen“ (Usmernenia k spotrebe paliva, emisiám CO2 a spotrebe elektrickej energie nových osobných automobilov), ktoré je možné získať bezplatne od všetkých dealerov a na stránke https://www.dat.de/en/offers/publications/guideline-for-fuel-consumption.html.

 

BMW Group

 

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

 

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

LA AUTO SHOW 2018.

Los Angeles. 28.11.2018. 
Here you will see the on demand transmission of the BMW Press Conference at the LA Auto Show.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Špecifikácie BMW radu 1 xDrive 5dverový Hatch M135, 11/2012.
Tue Sep 25 17:30:00 CEST 2012
5-dverové
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť