Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Pohonná jednotka V8 pre nové BMW radu 8 Coupé: Majstrovské dielo z Mníchova.

Kompletizácia nového 8-valcového motora s technológiou BMW M Performance TwinPower Turbo bude v osvedčenej motorárni v sídle spoločnosti BMW Group, ktorá sa vyznačuje špičkovou technológiou a precíznou remeselnou zručnosťou.

G15
·
8 Series
·
Coupé
·
Technológia
·
Motory a prevodovky
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(14x, 67,9 MB)
  
Videos(1x, 79,8 MB)

Mníchov. Nový model BMW radu 8 Coupé schádza z montážnej linky v závode BMW Dingolfing, no motor jeho najdynamickejšej verzie vzniká v hlavnom závode spoločnosti v Mníchove. Spolu so štartom výroby luxusného športového automobilu sa spustila aj výroba prvého motora V8 pre verziu BMW M850i xDrive Coupé (kombinovaná spotreba paliva: 10,5 – 10,0 l/100 km; kombinované emisie CO2: 240 – 228 g/km).

 

Pohonná jednotka s objemom 4,4-litra a s výkonom 390 kW (530 k) pre verziu BMW M Performance vzniká v motorárni spoločnosti BMW Group, ktorá je plná tradície, avšak zároveň vybavená najnovšími technologickými procesmi. Pracujú v nej najskúsenejší experti, ktorí sú zárukou maximálnej možnej kvality práce. Výsledkom je vyhotovenie motora, ktoré poskytuje mimoriadne vzrušenie a radosť z jazdy. To pochádza zo spojenia vynikajúceho chodu motora a výkonu inšpirovaného pretekárskymi vozidlami.

 

Charakter nového motora V8 sa odráža aj vo výrobných procesoch použitých v mníchovskom výrobnom závode. Výroba vo veľkej miere používa remeselné zručnosti vysoko špecializovaných odborníkov, ktorí každému motoru venujú maximálnu pozornosť. Blok motora, kľuková skriňa ako aj hlava valcov nového motora V8 prichádzajú do Mníchova zo zlievarne ľahkých kovov, ktorá je súčasťou závodu BMW Group v meste Landshut. Ich súčasťou sú aj systémy na prenos dát a následne sú spracované s maximálnym dôrazom na presnosť.

 

Výsledkom je, že počas celého výrobného procesu sa dajú zbierať a uchovávať všetky údaje, ktoré majú vplyv na kvalitu výroby ako sú napríklad upevňovacie momenty skrutiek či vôle ventilov. Výmena údajov a dátový tok zabezpečujú, že počas výroby motora sa na všetkých montážnych stanovištiach budú používať presne určené náradia a skrutky utiahnu na presne nastavené uťahovacie momenty. Navyše súčiastky ako ložiská kľukového hriadeľa, ojnice či hlavy valcov majú svoj vlastný identifikačný kód. Tak sa dá zabezpečiť presné sledovanie výrobného postupu každej súčiastky od príjmu do výroby až po jej namontovanie.

 

Montážou nových pohonných jednotiek V8 v mníchovskej centrále dáva spoločnosť BMW Group najavo dôležitosť výroby motorov na preverenom a osvedčenom výrobnom mieste. Schopnosti a skúsenosti špecialistov s účinnými a náročnými pohonnými jednotkami sa v mníchovskom závode využívajú aj pri výrobe aktuálnych 6- alebo 8-valcových motorov pre modely BMW M ako aj 12-valcových motorov pre model BMW M760Li xDrive a pre modely značky Rolls-Royce. To zaručuje, že motory spĺňajú najvyššie možné kvalitatívne štandardy a dostávajú nekompromisnú kvalitu výroby, čo znamená, že spĺňajú predpoklady pre výnimočný výkon a maximálnu radosť z jazdy v novom modeli BMW M850i xDrive Coupé.

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2, 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 10,655 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,7 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2017 zamestnával po celom svete 129 932 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

LA AUTO SHOW 2018.

Los Angeles. 28.11.2018. 
Here you will see the on demand transmission of the BMW Press Conference at the LA Auto Show.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Špecifikácie BMW radu 1 xDrive 5dverový Hatch M135, 11/2012.
Tue Sep 25 17:30:00 CEST 2012
5-dverové
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť