Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nové BMW X7 podstúpilo skúšky v extrémnych podmienkach.

Prototypy prvého automobilu kategórie Sports Activity Vehicle v segmente luxusných vozidiel predviedli všestrannosť počas testovacích jázd za polárnym kruhom, naprieč púšťou i na diaľnici.

G07
·
X7
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(1x, ~10,8 MB)
  
Videos(1x, ~139,75 MB)

Mníchov. Vozidlo kategórie SAV (Sports Activity Vehicle) mieri do segmentu luxusných automobilov. Na tejto svojej ceste podstúpilo ozajstný maratón skúšok ohňom. Hĺbkový a všestranný testovací program vzal kamuflážou chránené prototypy nového BMW X7 do náročného terénu v rôznych častiach sveta. Skoršie zimné testovacie jazdy v snehu a na ľade polárneho kruhu vystriedali diaľkové vytrvalostné testy na púšti a štrkových cestách pod lúčmi slnka v Južnej Afrike. Hektická premávka mestskej džungle plná brzdenia a rozbehu sa strieda so skúškami dynamického zaťaženia na kľukatých vidieckych cestách a diaľniciach. Aj pod tlakom extrémnych prekážok a širokej škály poveternostných i cestných podmienok bol prvý model luxusného segmentu BMW X schopný dokázať svoje výnimočné jazdné charakteristiky v rámci zostavy skúšok dynamiky riadenia.

Vďaka pôsobivému vzhľadu, mimoriadne štedrej priestorovej dispozícii, sofistikovanej technológii riadenia a odpruženia spolu s exkluzívnymi prvkami výbavy je model BMW X7 najnovšou interpretáciou luxusu a radosti z jazdy v štýle prémiovej značky z Mníchova. Kombinácia vynikajúceho výkonu mimo ciest a skvelej dynamiky riadenia na cestách typická pre vozidlá SAV práve vstupuje do ďalšieho segmentu vozidiel. Predstavením najnovšieho a najväčšieho modelu BMW  X už koncom roka 2018 pokračuje značka BMW v produktovej ofenzíve na triedu luxusných vozidiel vďaka ďalšej fascinujúcej koncepcii vozidla.

Prototypy nového modelu BMW X7 boli vyrobené v závode BMW Spartanburg. Ďalšími miestami sériovej výroby tohto modelu sa stanú kompetenčné centrá pre BMW X v Južnej Karolíne v Spojených štátoch. Napriek nápadnej kamufláži odhaľujú prvé vyrobené kusy predsériovej výroby aspoň pôsobivé rozmery spolu s jasnými a harmonickými proporciami BMW X7.

V novom BMW X7 sa snúbi luxus, všestrannosť i športovosť, ktoré spoločne tvoria jedinečnú entitu. Súčasné testovanie predviedlo radosť z jazdy, ktorú si možno vychutnať v sofistikovanom interiéri vozidla aj v náročných klimatických podmienkach a vo všetkých možných typoch terénu. V zimnom testovacom centre vo švédskom meste Arjeplog, počas testov v horúcich oblastiach i v každodennej premávke okolia domovského mesta Spartanburg mali prototypy nového modelu BMW X7 už množstvo príležitostí na to, aby presvedčili súčasným luxusom a mimoriadnou všestrannosťou.

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2, 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 10,655 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,7 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2017 zamestnával po celom svete 129 932 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

LA AUTO SHOW 2018.

Los Angeles. 28.11.2018. 
Here you will see the on demand transmission of the BMW Press Conference at the LA Auto Show.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Špecifikácie BMW radu 1 xDrive 5dverový Hatch M135, 11/2012.
Tue Sep 25 17:30:00 CEST 2012
5-dverové
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť