Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nové BMW X7 podstúpilo skúšky v extrémnych podmienkach.

Prototypy prvého automobilu kategórie Sports Activity Vehicle v segmente luxusných vozidiel predviedli všestrannosť počas testovacích jázd za polárnym kruhom, naprieč púšťou i na diaľnici.

G07
·
X7
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(1x, ~10,8 MB)
  
Videos(1x, ~139,75 MB)

Mníchov. Vozidlo kategórie SAV (Sports Activity Vehicle) mieri do segmentu luxusných automobilov. Na tejto svojej ceste podstúpilo ozajstný maratón skúšok ohňom. Hĺbkový a všestranný testovací program vzal kamuflážou chránené prototypy nového BMW X7 do náročného terénu v rôznych častiach sveta. Skoršie zimné testovacie jazdy v snehu a na ľade polárneho kruhu vystriedali diaľkové vytrvalostné testy na púšti a štrkových cestách pod lúčmi slnka v Južnej Afrike. Hektická premávka mestskej džungle plná brzdenia a rozbehu sa strieda so skúškami dynamického zaťaženia na kľukatých vidieckych cestách a diaľniciach. Aj pod tlakom extrémnych prekážok a širokej škály poveternostných i cestných podmienok bol prvý model luxusného segmentu BMW X schopný dokázať svoje výnimočné jazdné charakteristiky v rámci zostavy skúšok dynamiky riadenia.

Vďaka pôsobivému vzhľadu, mimoriadne štedrej priestorovej dispozícii, sofistikovanej technológii riadenia a odpruženia spolu s exkluzívnymi prvkami výbavy je model BMW X7 najnovšou interpretáciou luxusu a radosti z jazdy v štýle prémiovej značky z Mníchova. Kombinácia vynikajúceho výkonu mimo ciest a skvelej dynamiky riadenia na cestách typická pre vozidlá SAV práve vstupuje do ďalšieho segmentu vozidiel. Predstavením najnovšieho a najväčšieho modelu BMW  X už koncom roka 2018 pokračuje značka BMW v produktovej ofenzíve na triedu luxusných vozidiel vďaka ďalšej fascinujúcej koncepcii vozidla.

Prototypy nového modelu BMW X7 boli vyrobené v závode BMW Spartanburg. Ďalšími miestami sériovej výroby tohto modelu sa stanú kompetenčné centrá pre BMW X v Južnej Karolíne v Spojených štátoch. Napriek nápadnej kamufláži odhaľujú prvé vyrobené kusy predsériovej výroby aspoň pôsobivé rozmery spolu s jasnými a harmonickými proporciami BMW X7.

V novom BMW X7 sa snúbi luxus, všestrannosť i športovosť, ktoré spoločne tvoria jedinečnú entitu. Súčasné testovanie predviedlo radosť z jazdy, ktorú si možno vychutnať v sofistikovanom interiéri vozidla aj v náročných klimatických podmienkach a vo všetkých možných typoch terénu. V zimnom testovacom centre vo švédskom meste Arjeplog, počas testov v horúcich oblastiach i v každodennej premávke okolia domovského mesta Spartanburg mali prototypy nového modelu BMW X7 už množstvo príležitostí na to, aby presvedčili súčasným luxusom a mimoriadnou všestrannosťou.

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2, 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 10,655 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,7 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2017 zamestnával po celom svete 129 932 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

STREAMING PORTAL.

Watch the web casts of latest BMW Group press events.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Špecifikácie BMW radu 1 xDrive 5dverový Hatch M135, 11/2012.
Tue Sep 25 17:30:00 CEST 2012
5-dverové
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť