Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Roadster po novom: svetová premiéra nového BMW Z4 na Pebble Beach.

BMW predstaví exkluzívnu First Edition nového športového roadsteru na golfovom ihrisku Pebble Beach Golf Links v Monterey v Kalifornii.

G29
·
Z4
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(45x, ~665,19 MB)

Mníchov/Monterey. BMW prináša úplne nové pojatie roadstera, ktoré uvedie pod žiarou kalifornského slnka. Dňa 23. augusta 2018 sa golfové ihrisko Pebble Beach Golf Links pri meste Monterey, svetoznáme dejisko blížiaceho sa podujatia Concours d’Elegance, stane miestom svetovej premiéry nového BMW Z4. Tento dvojmiestny kabriolet svojimi dynamickými parametrami, strhujúcim dizajnom a fascinujúcim športovým charakterom prenáša klasický koncept roadsteru do sveta dneška a zajtrajška. Mníchovský výrobca prémiových automobilov na Pebble Beach predstaví exkluzívny model BMW Z4 M40i First Edition (kombinovaná spotreba paliva: 7,1 – 7,4 l/100 km; kombinované emisie CO2: 162 – 168 g/km*). Limitovaná špeciálna edícia roadsteru sa inšpiruje nielen agilitou, precíznosťou a dynamickým riadením typickými pre modely BMW M Performance, ale zároveň aj ich mimoriadne dômyselným dizajnom a vybavením, vrátane metalízy vo farbe Frozen Orange.

Nová edícia roadsteru oslávi svoju svetovú premiéru presne na tom istom mieste, ktoré sa v minulom roku stalo dejiskom prvého verejného predstavenia modelu BMW Concept Z4. Toto koncepčné vozidlo svojim puristickým, dynamickým a progresívnym dizajnom predstavilo víziu charizmatického športového vozidla, ktoré sa vďaka sériovo vyrábanému modelu teraz stáva realitou. Miery nového BMW Z4 už na prvý pohľad nepripúšťajú žiadne pochyby o jeho dynamickom potenciáli. Centrálne umiestnenie sedadla vodiča, nízke ťažisko, dokonale vyvážené zaťaženie náprav v pomere 50 : 50, široký rozchod a kompaktný rázvor predstavujú ideálne predpoklady pre inšpirujúce, obratné riadenie a intenzívnu radosť z jazdy.

BMW Z4 M40i First Edition tieto očakávania v každom ohľade napĺňa vďaka svojmu extrémne výkonnému radovému šesťvalcovému motoru s výkonom 250 kW/340 k spolu so športovým odpružením s elektronicky kontrolovanými tlmičmi, brzdovým systémom M Sport a elektronicky ovládaným diferenciálom M Sport v prevodovke zadnej nápravy. Automobilu z rodiny BMW M Performance postačí na rozbeh z nuly na 100 km/h iba 4,6 sekundy.

Vertikálne zarovnané svetlomety, sieťovaná mriežka chladiča s klasickým tvarom BMW, kapota v štýle športového vozidla, veľké prieduchy aj osobitý spojler integrovaný do zadného veka spoločne formujú charakteristický vzhľad nového BMW Z4. Taktiež aj dizajn interiéru kladie dôraz na číry športový charakter nového BMW Z4. Kokpit s dôrazom na polohu vodiča zvýrazňujú dynamické, dopredu plynúce línie. Podobne aj prehľadné rozloženie všetkých ovládacích prvkov vo vnútri nového modelu BMW Z4 zdôrazňuje kľúčovú úlohu pôžitku z jazdy.

Nové BMW Z4 M40i First Edition navyše v rámci optimálneho štartu do novej éry roadsterov ponúka aj osobité prvky dizajnu a vybavenia, ktoré exkluzívnym spôsobom umocňujú športového ducha vozidla. Expresívna metalíza karosérie vo farbe Frozen Orange sa snúbi s antracitovou elektronicky ovládanou plátenou strechou so strieborným odleskom, lesklými lištami BMW Individual, čiernymi krytmi spätných zrkadiel a 19-palcovými diskami z ľahkej zliatiny v dvojfarebnom prevedení s dvoma lúčmi. Interiéru modelu prvej edície dominuje obloženie z čiernej kože Vernasca s ozdobným prešívaním spoločne s elektronicky nastaviteľnými sedadlami s pamäťovou funkciou, voliteľným ambientnym osvetlením a priestorovým zvukovým systémom Harman Kardon. Adaptívne LED svetlomety s maticovou funkciou diaľkových svetiel, BMW Head-Up displej (vôbec prvýkrát v roadsteri) aj systém BMW Live Cockpit Professional ponúkajúci tie najnovšie komunikačné technológie ešte podčiarkujú pokrokový status, ktorý koncept tradičného dvojsedadlového športového roadsteru v prípade nového BMW Z4 dosiahol.

Svetová premiéra modelu BMW Z4 M40i First Edition v Pebble Beach poslúži ako exkluzívna a fascinujúca ochutnávka nadchádzajúceho cestného debutu novej generácie roadsterov. BMW oznámi všetky podrobnosti týkajúce sa ďalších ponúkaných pohonných agregátov, technických inovácií a rôznych prvkov vybavenia tohto dvojsedadlového vozidla 19. septembra 2018. Krátko po ňom už bude nasledovať výstavná premiéra nového BMW Z4 na autosalóne Mondial de l’Automobile (4. – 14. októbra 2018) v Paríži. Na svetový trh sa vozidlo dostane na jar roku 2019.

 

EMISIE CO2 A SPOTREBA.

Kombinovaná spotreba paliva: 7,1-7,4 l / 100 km; kombinované emisie CO 2: 162-168 g / km *

*Všetky hodnoty týkajúce sa výkonu, spotreby paliva a emisií sú predbežné

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2, 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 10,655 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,7 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2017 zamestnával po celom svete 129 932 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. 

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

ON DEMAND WEBCAST.

Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Accounts Press Conference and the BMW Group Analyst- and Investor Conference 2019.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť