Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Zahrievacie kolo na okruhu Nürburgring: Prvé oficiálne predstavenie modelov BMW X3 M a BMW X4 M.

Spoločnosť BMW M GmbH rozširuje ponuku vysoko výkonných vozidiel s pohonom všetkých kolies. Zamaskované prototypy sa predstavia počas podujatia v rámci sprievodného programu pretekov DTM.

 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(21x, ~230,9 MB)

Mníchov. Spoločnosť BMW M GmbH rozširuje ponuku vysoko výkonných vozidiel v segmentoch Sports Activity Vehicle (SAV) and Sports Activity Coupé (SAC). Vysoko výkonný charakter, taký typický pre automobily značky BMW, dostanú aj ďalšie dva modely z BMW X. Ich sériový vývoj sa už začal. Prototypy modelov BMW X3 M a BMW X4 M absolvujú počas víkendu v rámci pretekov DTM testovacie jazdy na okruhu Nürburgring. Zamaskované predsériové vozidlá sa tak prvý raz predstavia verejnosti na mieste, kde prebieha finálne vylaďovanie jazdných vlastností vozidiel BMW X3 M a BMW X4 M. Okruh Nürburgring je tradičným miestom pre náročné testovanie a finálne ladenie vozidiel s označením M. Na okruhu sa robia záverečné nastavovania pohonu, odpruženia a aerodynamiky.

 

S väčšími nasávacími otvormi vzduchu vpredu, špecifickými prvkami M pre zlepšenie aerodynamiky a s výfukovým systémom so štyrmi koncovkami integrovanými do zadného nárazníka sa vozidlá už začínajú ponášať na tradičných členov rodiny modelov BMW M. A to už aj v počiatočnej fáze vývoja. Technologickým ťahákom modelov BMW X3 M a BMW X4 M je novo vyvinutý vysokootáčkový radový 6-valcový motor s technológiou M TwinPower Turbo. 

 

Súčasťou vývojového procesu je špecifické nastavenie technológie M xDrive, ktorá sa prvý raz predstavila v novom modeli BMW M5. Táto technológia sa dostane aj do modelov BMW X3 M a BMW X4 M a zaručí konštantný prenos výkonu motora na všetky štyri kolesá, pričom sa zameria na dosiahnutie maximálnej účinnosti. Špecifický vývoj inteligentného pohonu všetkých kolies zameraný na potreby označenia M zaručuje maximum trakcie a prenos výkonu a krútiaceho momentu bez strát. To znamená dosiahnutie extrémne dynamických jazdných vlastností. V spolupráci s aktívnym M zadným diferenciálom sa dostávajú dynamika prejazdu zákrutou, ovládateľnosť a presnosť jazdných vlastností modelov BMW X3 M a BMW X4 M na úroveň, ktorá výrazne prevyšuje akýchkoľvek konkurentov.

 

„So špecifickými M jazdnými vlastnosťami sa modely BMW X3 M a BMW X4 M stávajú vzormi vo svojom segmente v oblasti jazdnej dynamiky,” vraví Frank van Meel, prezident spoločnosti BMW M GmbH.

 

S vývojom najnovších modelov a inovácií sa spoločnosti BMW M GmbH opäť raz podarilo prelomiť tabu ďalšieho segmentu. Modely BMW X3 M a BMW X4 M prvý raz ukazujú, že zážitok z vysokého výkonu, ovládateľnosti a precíznosti má svoje opodstatnenie aj medzi stredne veľkými prémiovými vozidlami zo segmentu Sports Activity Vehicle a Sports Activity Coupé. BMW M GmbH tak dôsledne pokračuje v úspešnej stratégii dynamického rastu vďaka novým a mimoriadne atraktívnym konceptom vozidiel.

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2, 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 10,655 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,7 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2017 zamestnával po celom svete 129 932 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

ON DEMAND WEBCAST.

Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Accounts Press Conference and the BMW Group Analyst- and Investor Conference 2019.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť