Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Elektrizujúca sila pre maximálnu radosť z jazdy: nové BMW X5 xDrive45e iPerformance.

Nová verzia vozidla kategórie Sports Activity Vehicle typu plug-in hybrid spája radový 6-valcový benzínový motor s najmodernejšou technológiou BMW eDrive – celkový výkon vzrástol na 290 kW/394 k a dojazd na elektrický pohon až na 80 kilometrov* – charakteristický športový nádych, neobmedzený výkon mimo ciest a výnimočná účinnosť s produkciou emisií CO2 nižšou ako 50 g/km* – uvedenie na trh v priebehu roka 2019.

G05
·
X5
·
BMW iPerformance Automobiles

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Mníchov. Spojenie efektívnosti a dokonalosti: portfólio nového BMW X5 bude v priebehu roka 2019 doplnené o pohon so systémom plug-in hybrid. Nové BMW X5 xDrive45e iPerformance spája radový 6-valcový benzínový motor, typický pre tento model, s technológiou BMW TwinPower Turbo a najmodernejšou technológiou BMW eDrive. Neustály vývoj v oblasti pohonu plug-hybrid priniesol nárast celkového výkonu až na súčasných 290 kW/394 k, teda citeľné vylepšenie elektrického dojazdu, a výrazný pokles spotreby paliva a produkcie CO2 v porovnaní so staršou verziou modelu.

 

Čo je ešte impozantnejšie, druhá generácia modelu plug-in hybrid kombinuje čisto elektricky poháňanú radosť z jazdy automobilom BMW iPerformance so všestrannosťou, ktorá je typická pre vozidlá kategórie Sports Activity Vehicle (SAV). Nové BMW X5 xDrive45e iPerformance to všetko ponúka aj s optimalizovanou kvalitou dynamiky a účinnosti riadenia. Z nula na 100 km/h zrýchli za úžasných 5,6 sekúnd – čo je viac než o sekundu menej než predchádzajúci model. Maximálna rýchlosť jazdy výlučne na elektrický pohon vzrástla zo 120 na 140 km/h. Jeho dojazd na elektrický pohon je teraz približne 80 kilometrov*, čo je takmer trojnásobok oproti svojmu predchodcovi. Kombinovaná spotreba paliva nového BMW X5 xDrive45e iPerformance klesla na 2,1 litra na 100 kilometrov*, zatiaľ čo relevantný údaj o emisiách CO2 je teraz 49 gramov na kilometer*.

 

Tieto vylepšené údaje sú výsledkom úplne nanovo vyvinutej technológie pohonu. Pozostáva z 3,0-litrového radového 6-valcového motora s výkonom 210 kW/286 k zo súčasnej série pohonu BMW EfficientDynamics a z najnovšej generácie technológie BMW eDrive. Vďaka výkonu elektrického systému 82 kW/112 k, lítium-iónovej batérii s rozšírenou úložnou kapacitou a prepracovanej elektronike pohonu s inteligentným riadením energie má systém plug-in hybrid modelu BMW X5 xDrive45e iPerformance jedinečné výkonnostné vlastnosti a zároveň impozantnú účinnosť. Obe jednotky pohonu dohromady generujú celkový výkon 290 kW/394 k spolu s maximálnym krútiacim momentom 600 Nm. Spaľovací aj elektrický motor poháňajú 8-rýchlostnú prevodovku Steptronic najnovšej generácie a inteligentný systém pohonu všetkých kolies BMW xDrive. Krútiaci moment pohonu sa tak prenáša na všetky štyri kolesá pri čisto elektrickom pohone aj pri použití spaľovacieho motora či oboch typov pohonu naraz: to zaručuje radosť zo športovej jazdy na ceste a špičkový výkon mimo ciest vo voľnom teréne za každých okolností. Maximálna rýchlosť BMW X5 xDrive45e iPerformance je 235 km/h.

 

Vďaka umiestneniu vysokonapäťovej batérie v podvozku je ťažisko vozidla nižšie než v prípade konvenčne poháňaných variantov modelov SAV. Objem batožinového priestoru BMW X5 xDrive45e iPerformance je len asi o 150 litrov menší. Pri použití všetkých sedadiel je objem úložného priestoru 500 litrov; keď sú zadné sedadlá sklopené, k dispozícii je objem 1 716 litrov. Jazdu na dlhé vzdialenosti umožňuje 69-litrová palivová nádrž.

Nové BMW X5 xDrive45e iPerformance je štandardne vybavené dvojnápravovým vzduchovým odpružením a elektronicky ovládanými tlmičmi. Voliteľné systémy odpruženia, ktoré sú k dispozícii pre model plug-in hybrid, zahŕňajú integrované aktívne riadenie. Okrem komplexného výberu funkcií v oblasti inteligentnej konektivity sú k dispozícii aj nové digitálne služby, ktoré sú zamerané špecificky na elektromobilitu. Okrem toho sú k novému BMW X5 xDrive45e iPerformance k dispozícii aj všetky asistenčné systémy vyvinuté pre vozidlá kategórie Sports Activity Vehicle, ako aj vysoko kvalitné možnosti vylepšenia komfortu a luxusného interiéru.

 

*

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2, 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 10,655 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,7 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2017 zamestnával po celom svete 129 932 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

BMW GROUP ANNUAL ACCOUNTS PRESS CONFERENCE 2019.

Here you can see the full length live stream of the Press Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť