Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nové BMW X2 M35i: DNA písmena M pre najvýkonnejšie Sports Activity Coupé.

Špičkový model prichádza s dynamickými jazdnými vlastnosťami a príťažlivým dizajnom, ktorý očarí na prvý pohľad.

F39
·
X2
·
BMW M Performance Automobiles
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(31x, ~329,57 MB)

Mníchov. Športové vlastnosti spojené s dráždivým vzhľadom – to je základ úspechu, ktorým nové BMW X2 po premiére v marci 2018 očarilo najmä mladých a moderných ľudí. S extrovertným dizajnom sa modelu BMW X2 podarilo úplne nanovo určiť charakter prémiových kompaktných vozidiel segmentu SAC (Sports Activity Coupé).

 

Špičková verzia modelu BMW X2 nesie označenie M Performance.

Značka BMW predstavuje nový top model X2. Široké dvojité ľadvinky BMW nového modelu BMW X2 M35i (kombinovaná spotreba paliva 8,4 - 8,1 l/100 km; kombinované emisie CO2: 191 - 185 g/km) dostali rámik šedej farby Cerium Grey, ktorý už na prvý pohľad slúži na lepšie vizuálne odlíšenie. Rovnaká farba sa dostala aj na rámiky vstupov chladiaceho vzduchu či na vonkajšie telesá spätných zrkadiel. Zadná časť nového modelu BMW X2 M35i sa vyznačuje štandardne dodávaným M zadným spojlerom a dvoma špeciálne navrhnutými koncovkami výfukového potrubia, takisto vo farbe Cerium Grey.

 

Najvýkonnejší 2-litrový motor BMW TwinPower Turbo.

Nový model BMW X2 M35i dostal 4-valcový prepĺňaný benzínový motor s výkonom 225 kW (306 k), ktorý stanovuje nové štandardy pre tento druh motorov. Ako jasne vraví písmeno M v jeho typovom označení, nový model BMW X2 M35i dostal očarujúce dynamické jazdné vlastnosti vozidiel s označením M Performance. V pozadí opäť stojí oddelenie BMW M GmbH, ktoré do vývoja všetkých komponentov vložilo svoje vedomosti a skúsenosti zo sveta motoristických pretekov. Motor TwinPower Turbo s 2-litrovým objemom pod označením M Performance je prvým 4-valcovým motorom M Performance a zároveň aj jeho najvýkonnejšou verziou vyrobenou pod značkou BMW. Dosahuje výkon 225 kW (306 k). Maximum krútiaceho momentu hraničí hodnotou 450 Nm. Pre čo najbezpečnejší prenos výkonu na vozovku prichádza model BMW X2 M35i štandardne vybavený inteligentným pohonom všetkých kolies BMW xDrive spojeným s 8-stupňovou automatickou prevodovkou Steptronic s funkciou Launch Control. Automatická prevodovka dostala špeciálne naladenie M Performance. Takto vybavený model BMW X2 M35i dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h iba za 4,9 s. Nevyhnutnú teplotnú stabilitu motora zabezpečuje prepracovaný chladiaci systém.

 

Výnimočné dynamické jazdné vlastnosti vďaka úprave M.

Keďže model BMW X2 M35i je typický automobil M Performance, dostal okrem výkonného motora aj pruženie M Sport, ktoré sa prispôsobilo športovému charakteru vozidla. Adaptívne tlmiče ponúkajú dva rôzne režimy manuálneho nastavenia, pričom spájajú športové jazdné vlastnosti s maximálnou mierou komfortu. Výnimočným technickým prvkom, ktorý má taktiež premiéru v automobile s označením M Performance, je diferenciál M Sport Differential umiestnený na prednej náprave. Tento samosvorný diferenciál počas mimoriadne dynamickej jazdy dokáže účinne eliminovať možnú stratu priľnavosti predných kolies. Pre potreby modelu BMW X2 M35i sa vylepšil aj brzdový systém. Brzdový systém M Sport s pevnými strmeňmi modrej metalickej farby Dark Blue a 18-palcové oceľové brzdové kotúče na prednej náprave (17-palcové vzadu) zaručujú konzistentne krátku brzdnú dráhu a to aj pri vysokom zaťažení. Vďaka využitiu skúseností oddelenia M nepoznajú únavu. K výkonu pohonného systému sa pridali aj riadenie a odpruženie. Upravené riadenie M Sport poskytuje vodičovi neobyčajne priamy a precízny pocit z riadenia. Súčasťou štandardnej výbavy modelu BMW X2 M35i je aj tuhšie nastavené odpruženie M Sport spojené so znížením svetlej výšky. Zmenila sa aj konštrukcia zadnej nápravy. Na požiadanie je dostupné aj adaptívne odpruženie s dvoma rôznymi manuálne nastaviteľnými režimami.

 

Upravený dizajn exteriéru vďaka typickým prvkom M Performance vo farbe Cerium Crey.

Športové ambície nového modelu BMW X2 M35i, ktoré sú výsledkom jeho vlastností, sa odrážajú vo vzrušujúcom dizajne exteriéru s viacerými typickými prvkami vozidiel s označením M Performance vyhotovenými vo farbe Cerium Grey, pričom vychádza z verzie BMW X2 M Sport Package. Vpredu to znamená full HD technológiu predných svetlometov a hmloviek. Pokračuje dvojitými obličkami s rámikom vo farbe Cerium Grey, ktorá sa dostala aj na otvory na vstup vzduchu potrebného na účinné chladenie motora a bŕzd. Vonkajšie spätné zrkadlá dostali špeciálne kryty, rovnako vo farbe Cerium Grey. Zadnú časť modelu BMW X2 M35i ozvláštňuje výrazný M zadný spojler a jej výnimočný suverénny vzhľad umocňuje výfukové potrubie M Sport s dvoma koncovkami (každá s priemerom 100 mm). Vďaka upravenému tlmiču výfukového potrubia sa do okolia šíri mimoriadne športovo zafarbený zvuk. Úchvatný dizajn exteriéru dopĺňajú 19-palcové disky kolies z ľahkých zliatin M Sport vo verzii 715M (na požiadanie: 20-palcové M Sport disky kolies z ľahkých zliatin vo verzii 721M s dvojfarebným vyhotovením Cerium Grey).

 

Športové sedadlá Exclusive M prvý raz zaručujú dokonalý komfort sedenia a bočnej opory.

Mimoriadne športový vzhľad dominuje aj interiéru. Rovnako ako pre exteriér aj pre interiér platí, že vychádza z verzie M Sport Package. Navyše model BMW X2 M35i dostal v štandardnej výbave kožený volant M Sport s radiacimi páčkami a na lištách prahov dverí sa skvie nápis M35i. Novinkou sú na želanie dodávané predné M športové sedadlá. Vodičovi a spolujazdcovi ponúkajú vynikajúce bočné vedenie pri prejazde ostrými zákrutami a integrované opierky hlavy sa starajú o najvyššiu úroveň komfortu. M športové sedadlá sú dostupné v nasledovných troch rôznych vyhotoveniach: kombinácia čierna látka Trigon/Alcantara s modrými prvkami, červená perforovaná koža Dakota Magmared s čiernymi prvkami a čierna perforovaná koža Dakota. V ponuke sa nachádzajú aj primerané bezpečnostné pásy s dizajnom M.

 

Prelomové špičkové digitálne technológie.

Okrem nekompromisného zamerania pohonu aj dizajnu na športový výkon sa nový model BMW X2 M35i vyznačuje aj špičkovými digitálnymi technológiami značky BMW a to v oblasti ovládania aj prepojenia s okolitým svetom. Súčasťou na želanie dodávaných prvkov výbavy je tak napríklad aj plnofarebný BMW Head-Up Displej. Jeho zobrazovacie schopnosti nemajú v tomto segmente konkurenciu. Na požiadania sa do vozidla dodáva aj najnovšia generácia systému BMW ConnectedDrive a nová verzia aplikácie BMW Connected App. Medzi ďalšie významné prvky patrí bezdrôtová verzia rozhrania Apple CarPlay. Asistenčné systémy vodiča obsahujú aj kamerové technológie ako Aktívny systém udržiavania rýchlosti s funkciou Stop&Go pre pokojnejšiu jazdu v hustej premávke či na želanie dodávaný Asistent parkovania.

 

Začiatok výroby je naplánovaný na november 2018, modely pre európske trhy prídu na rad v marci 2019.

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2, 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2017 činil zisk pred zdanením 10,655 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,678 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2017 zamestnával po celom svete 129 932 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

BMW GROUP ANALYST- AND INVESTOR CONFERENCE 2019.

Here you can see the live stream of the BMW Group Analyst- and Investor Conference 2019.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť