Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Vozidlá BMW i3 pomáhajú stabilizovať elektrickú sieť a dokonca môžu majiteľom zarábať.

Na klimatickom summite v San Franciscu predstavuje program „BMW i ChargeForward“ možný prínos inteligentného nabíjania pre elektrickú mobilitu aj pre prechod k udržateľnej energetickej budúcnosti.

I01
·
I01s
·
BMW i3
·
BMW i Automobiles
·
BMW i3s
·
Technológia
·
Electrification
·
Alternatívne pohonné systémy, mobilita budúcnosti
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(1x, ~6,5 MB)

San Francisco/Mníchov. Na podujatí Global Climate Action Summit (12. – 14. septembra 2018), ktoré sa koná pod záštitou guvernéra v San Franciscu, predstavujú spoločnosti BMW Group a PG&E výsledky projektu ChargeForward hovoriace v prospech maximalizácie využívania elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov na nabíjanie elektrických automobilov.

Projekt prináša tieto hlavné zistenia:

  • Elektrické vozidlá môžu prispievať k stabilizácii verejnej elektrickej siete a maximalizovať podiel obnoviteľných zdrojov energie.
  • Vodiči sú ochotní zmeniť svoje návyky pri nabíjaní, aby boli v súlade s využívaním obnoviteľných zdrojov energie, pokiaľ sa im poskytnú správne informácie a stimuly.
  • Energetické spoločnosti môžu prispieť k zvýšeniu objemu nabíjania z obnoviteľných zdrojov energie v denných hodinách tým, že budú motivovať spoločnosti, aby umožnili nabíjanie na pracoviskách.
  • Zdieľanie údajov s inými vodičmi je pre mnohých účastníkov motivujúcim faktorom.
  • Vďaka programom ako ChargeForward dokážu zákazníci lepšie porozumieť tomu, ako funguje elektrická sieť, čím sa stávajú uvedomelejšími spotrebiteľmi energie.

Základným princípom je to, že majitelia všetkých vozidiel s elektrickým pohonom by mali umožniť, aby sa ich vysokonapäťové akumulátory mohli využívať ako flexibilný zásobník na ukladanie energie vyrobenej z obnoviteľných zdrojov. Zároveň by mohli získavať bonusy za nabíjanie vozidiel v najvhodnejšom čase počas dňa, čím by sa maximalizoval podiel využitej slnečnej energie, a to doma alebo mimo domu s využitím verejných nabíjacích zariadení.

„Naším cieľom je ponúknuť vodičom našich elektrických vozidiel na nabíjanie energiu vyrobenú s najnižšími možnými emisiami CO2 a za najvýhodnejšie ceny,“ hovorí Dr. Joachim Kolling, riaditeľ pre oblasť mobility a energetických služieb BMW Group.

„Vzhľadom na pokrok smerom k ekonomike bez produkcie uhlíkových emisií, ktorý dosahujeme v Kalifornii, je táto spolupráca dôkazom, ako môžu energetické spoločnosti a výrobcovia automobilov spolupracovať ako partneri s cieľom efektívnejšie využívať elektrickú sieť prostredníctvom inteligentného a riadeného dobíjania. Spoločne pripravujeme cestu pre rýchly rast segmentu elektrických vozidiel a dosiahnutie čistej a udržateľnej energetickej budúcnosti,“ dodáva Steve Malnight, člen vedenia pre oblasť dodávok energií a energetickej politiky spoločnosti Pacific Gas & Electric.

Program ChargeForward privádza k sebe o krok bližšie elektrickú mobilitu s neutrálnym vplyvom na emisie CO2 a efektívnu dodávku elektrickej energie spôsobom šetrným k životnému prostrediu. Tento inovatívny projekt, ktorý spustili spoločnosť BMW i a dodávateľ energií Pacific Gas & Electric (PG&E) v kalifornskej oblasti San Francisco Bay, prebieha od roku 2015. V súčasnosti sa do testovacej prevádzky zapája priekopnícka flotila 350 vlastníkov vozidiel značiek BMW a MINI s elektrickým pohonom, ktorí majú uzatvorenú zmluvu o dodávke energie so spoločnosťou PG&E.

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2, 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 10,655 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,7 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2017 zamestnával po celom svete 129 932 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

ON DEMAND WEBCAST.

Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Accounts Press Conference and the BMW Group Analyst- and Investor Conference 2019.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť