Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nové BMW Z4.

Nové BMW Z4 – prémiové otvorené športové vozidlo sa pýši klasickou plátennou strechou, emóciami nabitým dizajnom karosérie a puristickým interiérom zameraným na vodiča.

G29
·
Z4
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(59x, 403,44 MB)
  
Videos(1x, 15,04 KB)

Nové BMW Z4 – prémiové otvorené športové vozidlo sa pýši klasickou plátennou strechou, emóciami nabitým dizajnom karosérie a puristickým interiérom zameraným na vodiča.

 

 • Klasický roadster v novom a športovejšom šate: nové BMW Z4 spája dynamiku typického vozidla s emóciami nabitým dizajnom, exkluzívnou atmosférou a s pokrokovou výbavou. Nefalšovaná radosť z jazdy sa stretáva so špičkovým pohonom, podvozkom, ovládaním a technológiami konektivity.
 • Nové BMW Z4 je veľmi moderným príspevkom do dlhej histórie značky, ktorá sa vyznačuje viacerými fascinujúcimi roadstermi. Dvojsedadlové vozidlo s plne elektricky ovládanou plátennou strechou. Radikálne prepracované proporcie, centrálna pozícia sedenia, oproti predchodcovi kratší rázvor a širší rozchod pre lepšiu ovládateľnosť. Opatrenia na zníženie hmotnosti a jej ideálne rozloženie v pomere 50 : 50, aerodynamicky upravená karoséria.
 • Dizajn exteriéru s precízne navrhnutými tvarmi a s viacerými originálnymi detailmi. Prvý raz použité vertikálne orientované svetlomety umiestnené vo vonkajších rohoch predného nárazníka. Súčasťou štandardnej výbavy sú LED svetlomety, Adaptívne LED svetlomety s matricovou funkciou, prisvecovaním do zákrut a s diaľkovými svetlami, ktoré neoslepujú. Široké BMW obličky mriežky chladiča s novým vypletaným dizajnom. Široká kapota s výraznými linkami, ktorá obkročmo sedí nad blatníkmi. Široké otvory na prúdenie vzduchu Air Breathers tvoria štartujúci bod pre línie a povrchy, ktoré formujú tvar bokov. Svalnatá, plasticky stvárnená zadná časť nesie integrovaný spojler, úzke LED svetlomety a difúzor.
 • Moderný, špičkový interiér tvarovaný so zameraním na vodiča, línie, ktoré smerujú dopredu a vyjadrujú dynamiku a čisto spracované ovládacie panely. Zjednodušené obloženie umocňuje puristický charakter. Panely dverí pri pohľade zboku odrážajú niektoré grafické prvky, ktoré vidno na boku vozidla.
 • Výstavná premiéra v októbri 2018 na parížskom autosalóne. Začiatok predaja v marci 2019 s trojicou motorov: BMW Z4 M40i BMW M Performance (kombinovaná spotreba paliva: 7,4 – 7,1 l/100 km; kombinované emisie CO 2: 168 – 162 g/km) s novým radovým 6-valcovým benzínovým motorom s výkonom 250 kW (340 k), BMW Z4 sDrive30i (kombinovaná spotreba paliva: 6,1 – 6,0 l/100 km; kombinované emisie CO 2: 139 – 137 g/km) a BMW Z4 sDrive20i (kombinovaná spotreba paliva: 6,1 – 6,0 l/100 km; kombinované emisie CO 2: 139 – 137 g/km) so štvorvalcovými motormi s výkonmi 190 kW (258 k) prípadne 145 kW (197 k). Súčasťou štandardnej výbavy je vylepšená 8-stupňová automatická prevodovka Steptronic Sport. Všetky motory majú časticový filter pre benzínové motory a ich emisie spĺňajú normu Euro 6d-TEMP.
 • Nový roadster vznikol so zameraním na maximálnu ovládateľnosť, dynamiku a precíznosť riadenia. Nízke ťažisko. Extrémne tuhá štruktúra karosérie a uloženie podvozka. Nová konštrukcia prednej a zadnej nápravy. Brzdy M Sport, odpruženie Adaptive Sport, diferenciál M Sport a vysoko výkonné pneumatiky dodávané štandardne (BMW Z4 M40i) či na želanie. Všetky modely dostanú variabilné športové riadenie a zmiešané rozmery pneumatík.
 • Široká štandardná výbava umocňuje ducha športového vozidla. Špecifické športové sedadlá s integrovanými opierkami hlavy. Kožené čalúnenie Vernasca štandardnou súčasťou výbavy modelu BMW Z4 sDrive30i, zatiaľ čo BMW Z4 M40i štandardne dostáva interiér čalúnený kombináciou kože a alkantary. Pevné oblúky na ochranu pred prevrátením. Prepínačom jazdného zážitku sa volia režimy COMFORT, SPORT a SPORT+, pričom každý z nich výrazne mení reakcie vozidla. Plátenná mäkká strecha sa po stlačení ovládača otvorí a zatvorí za 10 sekúnd a to až do rýchlosti 50 km/h. Oproti predchodcovi sa objem batožinového priestoru zväčšil o viac ako 50 percent na  281 dm3. Verzie balíkov výbavy Sport Line a M Sport obsahujú exkluzívne prvky zamerané na dizajn a výbavu.
 • Špičkové asistenčné systémy: do základnej výbavy patria Kolízne varovanie s funkciou light city braking a Varovanie pred chodcami v meste ako aj Varovný systém opustenia jazdného pruhu. Dostupné na želanie: Aktívny systém udržiavania rýchlosti s funkciou Stop&Go, rozpoznávanie dopravného značenia s informáciou o vzdialenosti, Varovný systém zmeny jazdného pruhu, Zadný predkolízny systém a Zadný varovný systém pred premávkou zboku, Aktívne ovládanie Park Distance, cúvacia kamera, Parkovací asistent s automatickými pozdĺžnym aj priečnym navádzaním vozidla pri parkovaní do parkovacieho miesta aj pri vychádzaní z neho a Asistent pri cúvaní. Prvý raz sa do vozidla typu roadster dostáva BMW Head-Up displej.
 • Intuitívne ovládanie a inteligentnú konektivitu prináša nový operačný systém BMW Operating System 7.0. Na požiadanie sa dodáva BMW Live Cockpit Professional s dôsledne navrhnutou a nastaviteľnou grafikou založenou na možnostiach prispôsobenia obsahu na plne digitálnej prístrojovej doske a na displeji Control Display (obe obrazovky s 10,25-palcovou uhlopriečkou). Viac spôsobov ovládania cez dotykovú obrazovku Control Display, ovládač iDrive, tlačidlá na volante či prostredníctvom hlasových povelov.
 • Široká ponuka digitálnych služieb BMW ConnectedDrive: online aktualizácie navigačných máp a softvéru. Výstražné varovania na základe prepojenia s ostatnými vozidlami značky BMW. Na prístup do vozidla a na jeho štartovanie slúži BMW Digital Key uložený v mobilnom telefóne.

   

  SPOTREBA A EMISIE CO2.

  BMW Z4  M40i:  kombinovaná spotreba paliva: 7,4 – 7,1 l/100 km; kombinované emisie CO 2: 168 – 162 g/km

  BMW Z4  sDrive30i:  kombinovaná spotreba paliva: 6,1 – 6,0 l/100 km; kombinované emisie CO 2: 139 – 137 g/km

  BMW Z4  sDrive20i:  kombinovaná spotreba paliva: 6,1 – 6,0 l/100 km; kombinované emisie CO 2: 139 – 137 g/km

 

 


BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2, 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 10,655 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,7 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2017 zamestnával po celom svete 129 932 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

PARIS MOTOR SHOW.

Here you will see the on demand transmission of the BMW Group Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť