Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nové batérie s vysokým napätím prinášajú dlhší dojazd a podporujú športové vlastnosti BMW: BMW i3 (120 Ah) a BMW i3s (120 Ah).

Zvýšenie kapacity, ktorá sa od uvedenia modelu BMW i3 na trh zdvojnásobila – Dojazd pre lokálne bezemisnú mobilitu sa v bežných podmienkach zvýšil na 260 kilometrov bez straty typickej radosti z jazdy – Nové prvky: športový balík pre BMW i3, nové farby exteriéru a interiéru.

I01
·
I01s
·
BMW i Automobiles
·
BMW i3
·
BMW i3s
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(23x, 396,33 MB)

Mníchov. Dôsledný vývoj technológie BMW eDrive opäť prispel k zvýšeniu radosti z jazdy v čisto elektrických modeloch značky BMW i. Kapacita batérií sa zvýšila na 120 ampérhodín (Ah) a množstvo uloženej energie na 42,2 kilowathodín (kWh). Nová generácia vysokonapäťových batérií umožňuje modelom BMW i3 (120 Ah) (kombinovaná spotreba energie: 13,1 kWh/100 km; kombinované emisie CO2: 0 g/km)* a BMW i3s (120 Ah) (kombinovaná spotreba energie: 14,0 - 14,6 kWh/100 km; kombinované emisie CO2: 0 g/km)* od novembra 2018 výrazne zvýšiť dojazd. Pri každodennom používaní dokážu oba modely dôjsť do vzdialenosti 260 kilometrov*** – ide o zvýšenie o 30 percent.

 

Značka BMW i si tak udržiava svoju pozíciu lídra v oblasti inovácií a spoločnosti, ktorá určuje trendy na poli priekopníckej elektromobility spojené s radosťou z jazdy, typickej vlastnosti značky a s výnimočnými každodennými praktickými vlastnosťami. Od príchodu modelu BMW i3 sa kapacita vysokonapäťových batérií zdvojnásobila, čo sa prejavilo aj na zvýšení dojazdu vozidla. Spolu s uvedením nových batérií sa do modelov BMW i3 a BMW i3s dostali aj prvky ako nové doplnky karosérie, nové farby na želanie dodávaného dizajnu interiéru Loft a adaptívne LED svetlomety s funkciou matrix pre diaľkové svetlá. V budúcnosti rozšíri ponuku pre model BMW i3 športový balík, ktorý bude obsahovať prvky ako čierne lemy blatníkov a športové odpruženie s upravenými tlmičmi, pružinami a stabilizátormi, nižšou svetlou výškou, rozšíreným rozchodom a s 20-palcovými diskami kolies z ľahkých zliatin. Upravený zobrazovací systém operačného systému iDrive v dlaždicovom dizajne je teraz dostupný v spojení s navigačným systémom Business dodávaným na želanie. Pre modely BMW i3 a BMW i3s bude k dispozícii telefonovanie s bezdrôtovým nabíjaním a možnosť vytvorenia internetového hotspotu LAN.

 

Neustály vývoj batérií: zvýšená kapacita energie pri zachovanom rozmere.

Rovnako ako elektromotor a výkonová elektronika, aj vysokonapäťové batérie sú integrálnou súčasťou technológie BMW eDrive použitej v automobiloch značky BMW i a nezávislo vyvinuté spoločnosťou BMW Group. Jeho lítiovo-iónové batérie sú vyrobené exkluzívne na základe špecifikácií spoločnosti BMW Group. Na základe výskumu a vývoja v úzkej spolupráci s výrobcom batérií zameraného na skladovacie jednotky, sa upravili výkon, dojazd, bezpečnosť a odolnosť. Vysokonapäťová batéria sa nachádza hlboko v podlahe vozidla. Vyrába sa v závode BMW v meste Dingolfing a pozostáva z ôsmich modulov, pričom každý pozostáva z dvanástich monočlánkov. Aktuálny vývoj sa prejavil v kapacite 120 Ah spolu s nárastom kapacity na 42,2 kWh, pričom rozmery zostali nezmenené. Ide tak o ďalší významný krok smerom k nárastu dojazdu. Pre porovnanie: pri príchode modelu BMW i3 v roku 2013 boli porovnateľné hodnoty 60 Ah a 22,6 kWh, zatiaľ čo druhá generácia batérií predstavená v roku 2016 posunula tieto hodnoty na 94 Ah a 33 kWh.

V porovnaní s hmotnosťou vozidla a zastavaným priestorom, ktorý si vyžiadali vysokonapäťové batérie, zostali jazdné vlastnosti a spotreba energie v podstate nezmenené, pričom sa však zvýšil dojazd. Model BMW i3, poháňaný elektromotorom s výkonom 125 kW (170 k), zrýchli z 0 na 100 km/h za 7,3 sekundy, zatiaľ čo BMW i3s s výkonom 135 kW (184 k) zvládne tento šprint za 6,9 sekundy. To znamená, že oba modely stanovujú vo svojom segmente nové nové meradlá pre športový výkon. Vďaka živelnému nástupu výkonu, typickému pre elektromotory, dosahujú modely BMW i3 a BMW i3s hodnoty pružného zrýchlenia porovnateľné so športovými automobilmi s výkonnými spaľovacími motormi. V číslach to znamená zrýchlenie z 80 na 120 km/h za 5,1, prípadne za 4,3 sekundy.

Kombinovaná spotreba elektrickej energie modelu BMW i3 (120 Ah) je 13,1 kWh na 100 kilometrov*, zatiaľ čo BMW i3s (120 Ah) spotrebuje 14,0 - 14,6 kWh na 100 kilometrov*. Vysoká účinnosť elektrických motorov a zvýšená kapacita batérií priniesli predĺženie dojazdu oproti predchodcom o 30 percent. Dojazd modelu BMW i3 (120 Ah) je podľa normy NEDC 380 až 395 kilometrov* (predtým 290 až 300 km), a 359 kilometrov** (predtým 235 – 255 km) podľa normy WLTP. Pre model BMW i3s (120 Ah) platí podľa normy NEDC dojazd 360 kilometrov* (predtým 280 km) a dojazd 330 až 345 kilometrov** (predtým 235 –245 km) podľa WLTP. V každodenných podmienkach dosahujú oba spomínané modely dojazd 260 kilometrov*** (predtým 200 km).

Špičková kvalita nabíjacej elektroniky modelov BMW i3 a BMW i3s umožňuje rýchle a flexibilné obnovovanie zásob energie. Štandardne dodávaná nabíjací kábel je navrhnutý tak, aby sa dal použiť do bežnej domácej zásuvky. V tomto prípade sa batéria výkonom 2,4 kW dobije na 80 percent svojej kapacity za približne 15 hodín. Pripojenie do nástennej nabíjačky BMW i Wallbox umožňuje rýchle trojfázové nabíjanie s výkonom 11 kW. Batérie sa v tomto prípade na 80 percent svojej kapacity nabijú za 3,2 hodiny. Výkonová elektronika a vysokonapäťové batérie v modeloch BMW i3 a BMW i3s dokážu spolupracovať aj s rýchlonabíjacími stanicami na jednosmerný prúd. Pri výkone 50 kW sa batérie na 80 percent kapacity nabijú už za 42 minút.

So zvýšením kapacity batérií na 42,2 kWh sa aktuálnym verziám modelu BMW i3 darí nasledovať celostný koncept, ktorý značka nastolila už od príchodu na trh a zameriava sa na zodpovedné využívanie zdrojov: okrem lokálne bezemisnej prevádzky to znamená aj výber materiálov a spôsobov výroby či služby mobility. Modely BMW i3 (120 Ah) a BMW i3s (120 Ah) majú počas celej svojej životnosti nižšiu uhlíkovú stopu. Od získavania surovín a výroby, cez používanie až po recyklovanie. Ku globálnemu otepľovaniu tak prispievajú výrazne menej než vozidlá s konvenčnými pohonmi.

 

BMW i3 na želanie dostane športový balík.

V budúcnosti sa radosť z jazdy bez lokálne vylučovaných emisií v modeli BMW i3 zvýši pridaním športových prvkov. Najdôležitejším prvkom bude športové odpruženie, ktoré je súčasťou štandardnej výbavy modelu BMW i3s a obsahuje upravené tlmiče, pružiny a stabilizátory, zníženie svetlej výšky o 10 milimetrov, rozšírený rozchod a 20-palcové disky kolies z ľahkých zliatin v čiernej farbe Jet Black alebo v dvojfarebnom vyhotovení Bicolor so zmiešanými pneumatikami. Zvýšenie jazdnej dynamiky sa vizuálne prejavuje na čiernych lemoch blatníkov, ktoré taktiež tvoria súčasť športového balíka BMW i.

 

Nové farby karosérie, adaptívn e LED svetlomety, upravené ovládanie a k one ktivita.

Od roku 2014 bol model BMW i3 celosvetovo najpredávanejším kompaktným prémiovým elektrickým vozidlom. V uliciach mestských aglomerácií sa stal symbolom priekopníckej mobility. Jeho nezameniteľné tvary jasne vyjadrujú konštrukciu vozidla LifeDrive, ktorá spája hliníkový podvozok a karosériu vyrobenú z plastov zosilnených uhlíkovými vláknami (CFRP). Predstavenie novej generácie batérií sa spája aj s obohatením dizajnu modelov BMW i3 a BMW i3s o nové prvky. Farebná paleta karosérie oboch modelov sa rozšírila o novú svetlú metalickú farbu Jucaro Beige so sivými doplnkami vo farbe Frozen Grey. Okrem toho sú stále k dispozícii farby sivá metalíza Mineral Grey, modrá metalíza Imperial Blue, červená metalíza Melbourne Red, biela farba Capparis White a čierna Fluid Black. Nový lak karosérie dopĺňa na želanie dodávaný dizajn interiéru Loft s čalúnením v kombinácii látka/Sensatec s označením Electronic – farba Carum Grey s hnedými doplnkami a s plochami v hnedej farbe Electronic Brown.

Alternatívu k štandardne dodávaným LED svetlometom predstavujú na požiadanie dodávané adaptívne LED svetlomety s automatickým selektívnym upravovaním svetelného lúča diaľkových svetlometov. Inovatívna technológia diaľkových svetlometov zvyšuje vzdialenosť dosahu svetlometov a zároveň eliminuje osvetľovanie ostatných účastníkov premávky. Diaľkový svetlomet je preto rozdelený na štyri horizontálne usporiadané segmenty, ktoré sa samostatne a navzájom nezávisle aktivujú pri rýchlosti nad 70 km/h. Diaľkové svetlomety sa ovládajú v závislosti od dopravnej situácie. Ak predná kamera zaregistruje vozidlo idúce oproti, prípadne vozidlo v blízkosti, tak priestor okolo takéhoto vozidla budú osvetľovať iba stretávacie svetlomety. Docieli sa to zhasnutím tej časti diaľkových svetlometov, ktoré sú zodpovedné za danú oblasť. Zvyšok cesty budú aj naďalej osvetľovať diaľkové svetlomety. Adaptívne LED svetlomety obsahujú aj funkciu svietenia do zákrut a automatického prepínania diaľkových svetlometov.

Upravené menu displeja operačného systému iDrive s tlačidlami v tvare dlaždíc a s režimom Live teraz tvorí súčasť na požiadanie dodávaného navigačného systému Business. To znamená, že požadovaný obsah sa objaví rýchlejšie a pohodlnejšie. Medzi prvkami dodávanými na želanie sa objavuje už aj bezdrôtové nabíjanie mobilných telefónov. Pre modely BMW i3 a BMW i3s je možnosť vytvorenia bezdrôtového LAN hotspotu, čo vo vozidle prináša rýchle online pripojenie až pre desať zariadení.

 

* Spotreba energie, hodnoty emisií a dojazdu sa vypočítali na základe nového testovacieho cyklu WLTP. Pre potreby porovnania sa v závislosti od použitých pneumatík následne previedli na hodnoty získané podľa cyklu NEDC.

** Dojazdy získané podľa testovacieho cyklu WLTP záležia aj od druhu a rozmeru použitých pneumatík.

*** Údaje o dojazde modelov BMW v každodennej premávke využívajú mestský profil, vonkajšiu teplotu 20°C, kúrenie/klimatizáciu, nezávislé vyhrievanie a jazdný režim COMFORT. Dojazd závisí od viacerých faktorov ako: štýl jazdy, druh cesty,, vonkajšia spotreba, nezávislé vyhrievanie.

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2, 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 10,655 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,7 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2017 zamestnával po celom svete 129 932 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

EMISIE CO 2 & SPOTREBA.

BMW i3 (120 Ah)/BMW i3s (120 Ah): kombinovaná spotreba paliva: 0,0/0,0 l/100 km; kombinovaná spotreba elektrickej energie: 13,1/14,0 - 14,6 kWh/100 km; kombinované emisie CO 2: 0/0 g/km.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

PARIS MOTOR SHOW.

Here you will see the on demand transmission of the BMW Group Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť