Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW Motorrad predstavil autonómne jazdiaci model BMW R 1200 GS. V Miramas to bol pohľad do budúcnosti technológií a bezpečnosti motocyklov.

V rámci podujatia BMW Motorrad Techday 2018 predstavilo oddelenie BMW Motorrad svoj prvý autonómne jazdiaci model. Na juhofrancúzskom okruhu Miramas sa počas jazdy predstavil model BMW R 1200 GS. Motocykel vyvinul promovaný inžinier Stefan Hans so svojím tímom. Stroj je schopný autonómne jazdiť, zrýchľovať, zatáčať na trati plnej zákrut ako aj automaticky spomaliť až do zastavenia.

Dizajn, koncepty a štúdie
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(17x, ~141,26 MB)
  
Videos(1x, ~308,15 MB)

Mníchov. V rámci podujatia BMW Motorrad Techday 2018 predstavilo oddelenie BMW Motorrad prvý autonómne jazdiaci model. Na okruhu spoločnosti BMW Group v juhofrancúzskom meste Miramas sa vybraným novinárom počas jazdy predstavil model BMW R 1200 GS. Motocykel vyvinul promovaný inžinier Stefan Hans so svojím tímom. Stroj je schopný autonómne jazdiť, zrýchľovať, zatáčať na trati plnej zákrut ako aj automaticky spomaliť až do zastavenia.

Oddelenie BMW Motorrad vďaka svojmu predvývoju opäť raz ukázalo, že je priekopníkom medzi výrobcami motocyklov, čo sa prejavilo aj v podobe úplne autonómne jazdiaceho motocykla. Navyše, použitá technológia môže poslúžiť ako platforma pre vývoj ďalších systémov a funkcií, ktoré zvýšia komfort, bezpečnosť ako aj radosť z jazdy na motocykli. Zámerom prototypu je zbierať skúsenosti a vedomosti v oblasti jazdnej dynamiky, včas odhaliť hroziace nebezpečenstvo a následne pomôcť jazdcovi primeranými bezpečnostnými systémami tak, aby sa dokázal vyhnúť nebezpečenstvu, ktoré hrozí napríklad na križovatkách, v zákrutách alebo pri náhlom a prudkom brzdení.

 

Oddelenie BMW Motorrad okrem tohto pôsobivého pohľadu na možnosti zvýšenia radosti z jazdy a bezpečnosti predstavilo aj ďalšie projekty zamerané na technológie. Žiariace motocykle s možnosťou svietenia do zákrut či s použitím laserových svetlometov patrili medzi hlavné ťaháky rovnako ako aj motocyklový rám spolu so zadnou kývnou vidlicou kompletne vyrobené technológiou 3D tlače. Tak ako pri vývoji autonómne jazdiacich motocyklov, aj v tomto prípade využíva oddelenie BMW Motorrad synergické efekty plynúce zo spolupráce s vývojom automobilov. Táto spolupráca sa už prejavila v sériovej výrobe niektorých vozidiel. Výhoda 3D tlače tkvie v úplnej slobode pri navrhovaní komponentov, ktoré sa potom nemusia vyrábať inými technológiami.

 

Inovatívny proces použitý pri výrobe motocyklových prvkov ako podvozok, rám či kývna vidlica pracuje s ľahkým, no zároveň mimoriadne pevným materiálom karbón. Z neho sa už vyrábal aj model BMW HP4 RACE, ktorý potvrdil excelentné technické schopnosti oddelenia BMW Motorrad v tejto oblasti. Oddelenia BMW Motorrad a BMW Automobile plánujú dosiahnuť maximum inovácii v najvyššej možnej kvalite. V týchto momentoch sa prejavuje výsledok spolupráce, pretože oddelenie BMW Automobile má s využívaním tohto materiálu v sériovej výrobe bohaté skúsenosti.

 

Oddelenie BMW Motorrad nakoniec ukázalo, ako rýchlo dokáže digitalizácia meniť budúcnosť motocyklov. BMW Motorrad vypočulo potreby jazdcov na dvoch kolesách a technicky sa pripravuje na svet dopravy v budúcnosti. Digitálne prepojenie komunikáciou V2V medzi vozidlom a okolím v budúcnosti prispeje k ďalšiemu zvyšovaniu komfortu a bezpečnosti. Aj v tomto prípade sa odráža výsledok úzkej spolupráce medzi oddeleniami BMW Motorrad a BMW Automobiles.

 

Tlačové materiály o motocykloch značky BMW a o doplnkoch BMW Motorrad sa nachádzajú na webe BMW Group PressClub na adrese: www.press.bmwgroup.com.

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

PARIS MOTOR SHOW.

Here you will see the on demand transmission of the BMW Group Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť