Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

„Hej Mona Líza…“

Mona Lisa predstavila nového inteligentného osobného asistenta BMW prostredníctvom uchvacujúcej inštalácie v Paríži.

Technológia
·
Asistenčné systémy vodiča
·
Výstavy
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(6x, 88,39 MB)

Paríž. Svetoznáma Mona Líza Leonarda Da Vinciho je aj vďaka svojmu tajomnému úsmevu, ktorý už viac než 500 rokov hypnotizuje ľudí, nepochybne jedným z najslávnejších obrazov všetkých čias. Každý, kto sa jej pozrie do očí, sa ťažko ubráni tej istej otázke: Kto to je a čo si myslí? BMW Group teraz odhaľuje jej tajomstvá prostredníctvom neprehliadnuteľnej kampane nového inteligentného osobného asistenta BMW na námestí pred Centrom Georgea Pompidoua v Paríži. Okoloidúci môžu tejto ikonickej postave klásť otázky – a dozvedieť sa o tajomnej dáme prekvapivé fakty. BMW sa v prípade inteligentného osobného asistenta BMW rozhodlo ukončiť mlčanie Mony Lízy.

 

10-metrová Mona Líza sa rozpráva s okoloidúcimi

Každý, kto si kedy prial porozprávať sa s Monou Lízou, mal príležitosť od 1. do 3. októbra na námestí pred Centrom Georgea Pompidoua v srdci Paríža. Táto kampaň bola súčasťou programu BMW Group pri príležitosti parížskeho autosalónu pod názvom Mondial de l’Automobile 2018. Kým návštevníci Louvre sú často prekvapení tým, aká malá Mona Líza v skutočnosti je, jej rozprávajúca verzia zapôsobila už svojou veľkosťou. 10 metrov vysokú a 7,5 metra širokú LED inštaláciu mohli návštevníci Paríža obdivovať celé tri dni. Celá konštrukcia, ktorú po štyroch dňoch montáže odhalili, váži celkom 36 ton. 

 

Vďaka technológii sledovania tváre Mona Líza na LED obrazovke s celkovou plochou 75 metrov štvorcových vedela hýbať tvárou a rukami a odpovedať na otázky, ktoré jej návštevníci položili do mikrofónu. Ctihodná dáma pritom rozprávala plynulou francúzštinou, angličtinou a nemčinou. Ukázalo sa, že Mona Líza je milovníčkou automobilov a mimoriadne sa teší na nové BMW radu 3 Sedan, vybavené integrovaným inteligentným osobným asistentom BMW, a svoju svetovú premiéru oslávi práve na autosalóne Mondial de l’Automobile 2018.

 

Video: https://youtu.be/LRtTOM2vvQs

„Inštalácia BMW Mona Líza prenáša svetovú kultúrnu ikonu do 21. storočia, čím pre inteligentného osobného asistenta BMW vytvára platformu s globálnym dosahom. Výsledok je jasný symbol toho, ako novátorské funkcie konektivity a hlasoví asistenti dokážu meniť náš svet a interakciu medzi ľuďmi a strojmi,“ vysvetľuje Stefan Ponikva, riaditeľ BMW pre podujatia a autosalóny BMW Group. „BMW Group stanovuje trendy v oblasti konektivity a intuitívneho ovládania už celé desaťročia. Pomocou svojho inteligentného osobného asistenta značka BMW prináša úplne nové pojatie radosti z jazdy a interakcie s vozidlom.“

Veľkolepú živú inštaláciu navyše sprevádzala kampaň na sociálnych médiách. Všetci tí, ktorí sa na výlet do Paríža nevydali, si ju tiež môžu vyskúšať na medzinárodnej facebookovej stránke BMW (www.facebook.com/bmw). Rozprávajúca Mona Líza pri príležitosti začiatku kampane pre nové BMW radu 3 Sedan zodpovedala aj otázky týkajúce sa tohto vozidla a inteligentného osobného asistenta BMW.

Nový inteligentný osobný asistent BMW na palube od marca 2019

Kampaň BMW Group zamerala pozornosť na nového inteligentného osobného asistenta BMW, ktorý sa s vodičmi vybraných modelov BMW bude voziť ako digitálny pasažier od marca 2019. Pomáha vodičovi ovládať vozidlo tým, že kontroluje jeho funkcie vtedy a tak, ako vodič potrebuje. Inteligentný osobný asistent BMW napríklad na pokyn „Hej, BMW, je mi zima“ zareaguje tým, že zapne kúrenie. Taktiež dokáže objasniť mnohé funkcie vozidla („Ako funguje asistent diaľkových svetiel?“), pomôže nájsť parkovacie miesto a postará sa o pohodlie vodiča – napríklad tak, že aktivuje vitalizačný program so svetelnými, tepelnými a hudobnými efektmi zmierňujúcimi únavu. Osobitým prvkom asistenta je aj to, že si ho môžete sami pomenovať.

Na cestách po celom svete sa pohybuje už viac než 11 miliónov prepojených vozidiel BMW Group a spolu s nimi tri milióny registrovaných používateľov systému BMW Connected. Inteligentný osobný asistent BMW má všetky predpoklady pokračovať v tomto úspešnom príbehu.

 

Agentúry.

Koncept a realizácia: Jung von Matt/Next Alster a Jung von Matt/Sports

Sociálne médiá: Territory Webguerillas

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2, 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 10,655 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,7 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2017 zamestnával po celom svete 129 932 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

PARIS MOTOR SHOW.

Here you will see the on demand transmission of the BMW Group Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť