Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

MINI oznamuje účasť tímu X-raid MINI JCW Team na Rallye Dakar 2019.

• Cyril Despres, Stéphane Peterhansel a Carlos Sainz sú členmi rodiny MINI • Tri rally legendy absolvujú preteky Dakar 2019 na buginách MINI John Cooper Works • Despres a Sainz pôjdu 3.-9. októbra v rámci testovania pre Dakar 2019 na marocké rally s buginami MINI John Cooper Works.

Šport
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(16x, 175,41 MB)

Mníchov. Tím X-raid, partner MINI Motorsport, oznámil akvizíciu troch rely legiend, ktoré doplnia rozrastajúcu sa rodinu MINI a zúčastnia sa budúceho ročníka Rallye Dakar. Cyril Despres (Francúzsko), Stéphane Peterhansel (Francúzsko) a Carlos Sainz (Španielsko) dohromady vyhrali 20 ročníkov Dakarskej rallye a teraz chcú toto číslo navýšiť za volantmi bugín MINI John Cooper Works a pod vlajkou tímu X-raid MINI JCW Team.

 

Bugina MINI John Cooper Works, ktorú vyvinul a postavil tím X-raid, na rallye Dakar prvýkrát štartovala v roku 2018. Cyril Despres, Stéphane Peterhansel a Carlos Sainz na dakarské víťazstvo zaútočia s najnovšou evolúciou pretekárskych strojov MINI Motorsport.

 

Cyril Despres predtým ako v roku 2015 presedlal na automobily, vyhral Dakarskú rallye päťkrát na motocykli (2005, 2007, 2010, 2012, 2013). Za necelé tri roky už medzi štvorkolesovými vozidlami dosiahol významný úspech, keď dvakrát vyhral náročnú Silk Way Rally (2016, 2017). Ako prvý z troch jazdcov tímu X-raid MINI JCW vyskúša pretekárske tempo s buginou MINI John Cooper Works Cyril Despres a Carlos Sainz, keď s nimi pocestujú na 10.kolo tohtoročného svetového šampionátu FIA Cross Country Rally v Maroku (3.-9.októbra 2018 ).

 

Stéphane Peterhansel sa prezýva "pán Dakar" z 13 veľmi dobrých dôvodov - číslo 13 značí počet víťazstiev, ktorých tento Francúz na Dakarskej rallye dosiahol. Peterhansel, rovnako ako mnoho dakarských velikánov, začal svoju Dakarskú kariéru na dvoch kolesách, na ktorých pred prestupom do kategórie automobilov získal šesť titulov. Peterhansel vie ako chutí víťazstvo s automobilom MINI. V roku 2012 vyhral Dakar s MINI All4 Racing. V rovnakom legendárnom vozidle svojej dakarské víťazstvo rok nato obhájil.

 

Carlos Sainz je úradujúcim dakarským šampiónom. Ročník 2018 bol druhým, ktorý "El Matador" vyhral, ​​a podľa všetkého boli oslavy rovnako emotívne ako pri jeho prvom úspechu v roku 2010. Obhajoba dakarského triumfu začne jeho prvými súťažnými pretekmi s buginou MINI John Cooper Works v Maroku, kde bude spoločne s Despresom pred Dakarom 2019 získavať cenné vývojová dáta.

 

Cyril Despres: "Mám nové vozidlo, nový tím a nového spolujazdca, ale stále rovnakú vášeň a motiváciu. Veľmi sa teším na pretekanie s buginou MINI John Cooper Works. Dakarská rally 2019 sa pôjde takmer výhradne na piesku. Jedna chyba a všetko je preč. Existuje veľa možností, ako sa dostať do problémov a stratiť drahocenný čas. Nadchádzajúci Dakar bude nesmierne intenzívny a náročný."

 

Stéphane Peterhansel: "Dakar som s tímom X-raid vyhral dvakrát, a to sú veľmi milé spomienky. Som rád, že sa vraciam do tímu spoločne s Carlosom a Cyrilom. Bol som veľmi nadšený, keď som do buginy MINI John Cooper Works zasadol. Je s ňou skvelá zábava a ľahko sa riadi. Budúci Dakar sa pôjde iba v jednej krajine a mne Peru príde ako veľmi zaujímavá a príjemná destinácie. Sú tam veľké duny a široká púšť, čo z tejto rallye robí veľmi zaujímavé podujatie."

 

Carlos Sainz: "Nový tím, nové auto a s nimi aj nová výzva. Že túto výzvu zvládneme, to vidím veľmi optimisticky. Sme veľmi dobre pripravení. Milujem prácu na novom vozidle, jeho vylepšovanie a rád z neho dostávam maximum. To je vždy vzrušujúce. S buginou MINI John Cooper Works som spokojný a stále máme čas na jej ďalšie vylepšovanie."

 

Sven Quandt, šéf tímu X-raid: "Toto trio je tímom snov, ktorý so sebou prináša bohaté skúsenosti. Carlosove poznatky nás pri vývoji buginy MINI John Cooper Works, čo sa nastavenia týka, posunuli vpred. Stéphane je starý priateľ a som rád, že sa do tímu vrátil. Cyril ukázal, čo vie, a nemôžem sa dočkať, až uvidím, ako svoje skúsenosti preukáže ako člen tímu X-raid. V každom prípade s naším vozidlom najazdil už veľa kilometrov. Bugina MINI John Cooper Works v posledných mesiacoch uspokojivo dokončila mnoho testovacích kilometrov a my sa tešíme na prvé ostré nasadenie v Maroku s Cyrilom a Carlosom za volantom. "

 

Ďalšie informácie o Dakare 2019 nájdete na domovskej stránke organizátorov https://www.dakar.com/en/.

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2, 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 10,655 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,7 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2017 zamestnával po celom svete 129 932 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

 

 

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. 

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

PARIS MOTOR SHOW.

Here you will see the on demand transmission of the BMW Group Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť