Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Designworks od BMW Group a EVA Air spoločne vytvorili nové sedadlo do business triedy.

Svieži a nezabudnuteľný kontakt s pasažierom.

Spoločnosť
·
BMW Group Design
·
Designworks
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(4x, ~11,1 MB)

Los Angeles. EVA Air, päťhviezdičková letecká spoločnosť z Taiwanu, poskytujúca prémiové služby svojim zákazníkom pri letoch do viac než 60 medzinárodných destinácií, vyzvala spoločnosť Designworks, aby navrhla nové sedadlo do business triedy, ktoré jej uľahčí konkurenčný boj s inými progresívnymi leteckými dopravcami. Spoločnosť EVA požiadala špecializovaný globálny tím spoločnosti Designworks zameraný na letectvo o uplatnenie jeho bezprostredných skúseností so svetovými kultúrami a predloženie riešení, ktoré dotvoria jej vlastnú identitu a zároveň upevnia jej pozíciu poskytovateľa luxusných a jedinečných globálnych služieb.

Za cieľ si stanovila strategicky zachovať prepojenie s tradičnými prvkami značky, ale pritom opustiť „konvenčný“ koncept tradičných sedadiel a vydať sa smerom podstatne jedinečnejšieho a vyspelejšieho dizajnu, ktorý umožní ponúknuť pasažierom výrazný a osobitý zážitok. Spoločnosť Designworks sa pri tejto výzve rozhodla zamerať na komplexný zážitok pasažierov v kabíne lietadla, vrátane servírovania jedál a praktických konštrukčných prvkov, preto pristúpila k zmenšeniu úložnej plochy v záujme rozšírenia priestoru na produktivitu a zábavu.

„V čase narastajúcich očakávaní spotrebiteľov vzhľadom na ich každodenný kontakt s niektorými značkami sa musia spoločnosti pôsobiace v oblasti mobility neustále prispôsobovať prudko sa meniacim potrebám zákazníkov,“ hovorí Johannes Lampela, dizajnový riaditeľ štúdia Designworks v LA. „V prípade leteckého priemyslu to znamená hľadanie rovnováhy medzi flexibilitou a štruktúrovaným prostredím, zaistenie súkromia bez pocitu izolácie, ako aj neobmedzenej konektivity v rámci luxusného a príjemného prostredia. Všimli sme si, že business trieda spoločnosti EVA by sa potrebovala zamerať na poskytnutie sviežejších a podmanivejších zážitkov pasažierom, vďaka zladeniu služieb, dizajnu a značky. Naším cieľom bolo vziať osvedčenú platformu sedadla a vytvoriť z nej pre značku EVA niečo jedinečné,“ pokračuje. Počnúc súkromím, cez služby, interakciu, priestor až po vybavenie, náš dizajnérsky tím nazerá na skúsenosť pasažierov holisticky.

V prípade spoločnosti EVA musí prostredie v kabíne aj samotné sedadlo stelesňovať zrelý, sebavedomý, moderný a individuálny prístup k zákazníkom. Čerpajúc inšpiráciu vo svete architektúry, sedadlá dotvárajú cielene tlmené teplé farby, ktoré sa vzájomne dopĺňajú s farebnými prvkami typickými pre osobité služby a doplnky spoločnosti EVA. Tento dizajnérsky štýl vytvára plynulý priestor s prirodzene integrovanými prvkami a rozsiahlymi vodorovnými pracovnými plochami, čím sa zameriava na aktívnych cestujúcich hľadajúcich produktívne a zároveň upokojujúce prostredie.

Vďaka vlneným kobercom, pravej koži a bohatým tkaninám vytvoreným na mieru sa zo sedadla stáva skutočne luxusný produkt, ktorý je súčasne pohodlný a odolný. V rámci celej zákazníckej skúsenosti bola venovaná maximálna pozornosť detailom – dokonca aj výber farby uniforiem palubného personálu počas servírovania jedál bol dôkladne naplánovaný a prepracovaný – s cieľom vytvoriť prémiové prostredie jedinečné pre spoločnosť EVA.

Päťhviezdičkové palubné služby v kombinácii s dizajnovými prvkami vytvorenými pre medzinárodných klientov z najvyšších tried, odrážajú silné postavenie mesta Taipei ako globálneho obchodného centra. Tím spoločnosti Designworks na základe svojej dôkladnej znalosti lokálnych trhov skombinoval prvky každého z týchto trhov, aby pre spoločnosť EVA a jej medzinárodnú zákaznícku základňu vytvoril globálne, prémiové riešenie.

Nové sedadlá sú vyobrazené v lietadle Boeing 787-9 Dreamliner.

 

O BMW Group Designworks

BMW Group Designworks je kreatívna poradenská spoločnosť, ktorá prináša svoje inovácie už štyridsať rokov. Od roku 1995, kedy ju BMW Group získala, pomáha spoločnosť Designworks svojej materskej spoločnosti, ako aj medzinárodne renomovaným klientom mimo automobilového priemyslu, rozvíjať obchodné aktivity prostredníctvom dizajnu a širokého portfólia kreatívnych konzultačných služieb. Designworks pôsobí v širokom spektre odvetví, pričom medzi ich klientov patria spoločnosti ako Coca Cola, Dassault Aviation, Embraer, HEAD, spoločnosť Hewlett Packard, Intermarine, John Deere, Microsoft, Bay Area Rapid Transit (BART), Siemens či Varian Medical Systems.

www.bmwgroupdesignworks.com 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2, 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 10,655 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,7 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2017 zamestnával po celom svete 129 932 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

IAA 2019.

Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť