Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nové BMW radu 8 Cabrio.

Značka BMW pokračuje vo svojej modelovej ofenzíve v luxusnom segmente a predstavuje otvorené športové vozidlo, ktoré prináša najvyššiu mieru dynamiky, emócií a exkluzivity. Nové BMW radu 8 Cabrio spája ultra športové jazdné vlastnosti s výrazným elegantným dizajnom.

G14
·
Cabrio
·
Radu 8
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(78x, ~541,38 MB)
  
Videos(2x, ~906,13 MB)

Značka BMW pokračuje vo svojej modelovej ofenzíve v luxusnom segmente a predstavuje otvorené športové vozidlo, ktoré prináša najvyššiu mieru dynamiky, emócií a exkluzivity. Nové BMW radu 8 Cabrio spája ultra športové jazdné vlastnosti s výrazným elegantným dizajnom. Ponúka extrémne exkluzívnu vstupenku do výnimočného sveta s puncom radosti z jazdy značky BMW a plnokrvný zážitok z jazdy s otvorenou strechou. Jedinečnú príťažlivosť luxusného otvoreného štvorsedadlového vozidla definujú dynamicky napnuté línie a klasická plátenná strecha. Technológie pohonu a podvozka vyvinuté pre modely BMW radu 8 a mimoriadne tuhá karoséria predstavujú ideálny základ pre to, aby nové BMW radu 8 Cabrio ponúklo spojenie vzrušujúceho športového výkonu a prepychového jazdenia na dlhé vzdialenosti. Jeho prelomový charakter podčiarkujú špičkové asistenčné systémy, najnovšia generácia displejov a ovládacieho systému ako aj najaktuálnejšie technológie konektivity vrátane inteligentného osobného asistenta BMW Intelligent Personal Assistant.

 

Nové BMW radu 8 Cabrio spĺňa predstavy o ideálnom vozidle na pokojné jazdenie po mestských bulvároch, kľukatých vedľajších cestách, aj po pretekárskych okruhoch. Od začiatku predaja v marci 2019 budú k dispozícii dva výkonné motory.

Benzínový motor V8 s výkonom 390 kW (530 k) v modeli BMW M850i xDrive Cabrio (kombinovaná spotreba paliva: 10,0 - 9,9 l/100 km*, kombinované emisie CO2: 229 - 225 g/km*) prichádza s výnimočným výkonom doplneným o primeranú zvukovú kulisu.

Model BMW 840d xDrive Cabrio (kombinovaná spotreba paliva: 6,3 - 5,9 l/100 km*, kombinované emisie CO2: 165 - 155 g/km*) poháňa radový naftový 6-valcový motor s výkonom 235 kW (320 k).

 

Dizajn exteriéru: výrazný dizajn, výnimočné línie.

Nový dizajnový jazyk značky BMW využíva precízne natiahnuté línie a svalnaté povrchy. Nové BMW radu 8 Cabrio tak dostane výraznú auru, na ktorej sa prejavujú športové schopnosti aj dokonalá elegancia. S dĺžkou 4 843 mm, šírkou 1 902 mm a výškou 1 339 mm, rázvorom 2 822 mm rozchodom vpredu 1 619 mm a vzadu 1 642 mm sa rozmery takmer úplne zhodujú s modelom BMW radu 8 Coupé. Karoséria dostala dynamicky natiahnutú líniu, ktorá sa prejaví najmä pri stiahnutej streche.

 

Predsunutý predný nárazník dodáva prednej časti nápadný atletický vzhľad. Prispievajú k tomu aj široké otvory na vstup vzduchu. Obom modelom, BMW M850i xDrive Cabrio (v štandardnej výbave) ako aj BMW 840d xDrive Cabrio (v rámci na želanie dodávaného balíka M Sport) vtláča ešte dominantnejší vzhľad. Súčasťou štandardnej výbavy sú aj predné adaptívne LED svetlomety. Na požiadanie sa dodávajú laserové svetlomety BMW Laserlight s variabilným osvetlením vozovky a s diaľkovými svetlometmi Selective Beam, ktoré dosvietia až do vzdialenosti 600 metrov. Príťažlivé spracovanie povrchov blatníkov a ich prechod do zadnej časti vytvára okolo bokov úplne nové tvary. Horizontálne línie, svetlomety zasahujúce až do blatníkov a tretie brzdové svetlo zapracované do veka batožinového priestoru. To všetko prispieva k nízkemu a širokému vzhľadu zadnej časti.

 

Napnutá plátenná strecha s plne elektrickým ovládaním.

Skladacia strecha nového modelu BMW radu 8 Cabrio sa vyznačuje minimálnou hmotnosťou a vynikajúcim odhlučnením. Natiahnutá vytvára napnutú stupňovitú líniu, ktorá má blízko k tvarom kupé. Plátenná strecha, ktorá sa štandardne dodáva v čiernej farbe alebo na požiadanie v antracitovej farbe so strieborným nádychom, sa otvára a zatvára po stlačení tlačidla plne automaticky a trvá jej to 15 sekúnd. Mimoriadne tichý úkon možno spustiť až do rýchlosti 50 km/h. Po sklopení sa strecha schová pod kryt za zadnými sedadlami, ktorého povrchová štruktúra a spracovanie sa zhodujú s palubnou doskou a s výplňami bokov a dverí.

 

Harmonický dizajn exteriéru a interiéru.

Dôkladná harmónia medzi exteriérom a interiérom sa prejaví najmä pri otvorenej streche. Posádku na všetkých štyroch sedadlách obklopia plynulo nadväzujúce línie palubnej dosky a výplní dverí a bokov, ktoré sa končia v kryte plátennej strechy. Spodná hrana bočných okien zostáva v jednej línii s priestorom na strechu, čím podčiarkuje prepojenie medzi prednou a zadnou časťou vozidla.

 

Celková atmosféra interiéru spája dynamiku, eleganciu a výnimočný luxus, pričom náladové osvetlenie zvýrazňuje dopredu smerujúce línie interiéru. Nové BMW radu 8 Cabrio dostalo celokožené čalúnenie interiéru na palubnej doske a na výplniach dverí. K tomu sa pridávajú elektricky nastaviteľné športové sedadlá potiahnuté kožou Vernasca.

 

Multifunkčné sedadlá, dodávané ako súčasť štandardnej výbavy modelu BMW M850i xDrive Cabrio, dostali čalúnenie kožou Merino s rozšírenými doplnkami. Kožou potiahnutý športový volant v modeli BMW 840d xDrive Cabrio aj M kožený volant BMW M850i xDrive Cabrio majú multifunkčné tlačidlá a radiace páčky.

 

Veterný deflektor súčasťou štandardnej výbavy, vyhrievanie krku na požiadanie.

Štandardná výbava nového BMW radu 8 Cabrio obsahuje veterný deflektor, ktorý sa umiestňuje do priestoru zadných sedadiel a pri jazde s otvorenou strechou zabraňuje nežiadúcim turbulenciám v interiéri. Pre pohodlnejšiu jazdu s otvorenou strechou dostalo nové BMW radu 8 Cabrio na želanie dodávané vyhrievanie krku. Výduchy teplého vzduchu sa nachádzajú v predných opierkach hlavy. Na zozname prvkov dodávaných na želanie sa nachádzajú aj odvetrávané sedadlá, balík Heat Comfort s vyhrievaným volantom či kľúč BMW Display Key. Alternatívu k štandardne dodávanému ozvučeniu Harman Kardon Surround Sound System predstavuje na želanie dodávaný špičkový zvukový systém Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound System. Zákazníci si môžu vybrať aj sklenené doplnky na vybrané ovládače a ďalšie prvky zo širokej ponuky BMW Individual.

 

Operadlá zadných sedadiel sa dajú samostatne sklápať v pomere 50 : 50, čím vznikne priestor na prevoz dlhých predmetov. So zatvorenou strechou dosahuje objem batožinového priestoru hodnotu 350 dm3.

 

Vycibrená aerodynamika, znížená hmotnosť a maximálna bezpečnosť.

Takmer plne zakrytý podvozok, aktívne klapky na vstup vzduchu, aerodynamické prvky Air Curtain a mimoriadne štíhle telesá vonkajších spätných zrkadiel. To všetko zlepšuje aerodynamiku nového BMW radu 8 Cabrio. Premyslený mix materiálov pomáha splniť rôznorodé a protichodné požiadavky na vysokú tuhosť a nízku hmotnosť vozidla. To znamená, že pre potreby kabrioletu sa muselo upravovať iba minimum prvkov. Úpravy sa zamerali najmä na doplnenie dodatočných priečnych výstuh a na špeciálne tvarovaný panel na podvozku. Ďalšou špecialitou nového BMW radu 8 Cabrio je ochrana pred prevrátením, ktorá pozostáva z dvoch hliníkových oblúkov ukrytých pred zrakmi za zadnými opierkami hlavy. V prípade hroziaceho prevrátenia vozidla sa v zlomku sekundy vystrelia, k čomu pomáha aj pyrotechnika.

 

Výnimočný benzínový motor V8, hodvábne jemný naftový radový šesťvalec.

V novom modeli BMW M850i xDrive Cabrio pracuje najnovší 4,4-litrový motor V8. Jeho charakteristický zvuk vytvára aj M športový výfukový systém s klapkami. Technológia M Performance TwinPower Turbo obsahuje dve turbodúchadlá twin-scroll s nasávaním chladného vzduchu umiestneným medzi dvoma radmi hláv valcov, vysokotlakové vstrekovanie High Precision Injection, plne variabilné ovládanie ventilov VALVETRONIC a variabilné časovanie vačkových hriadeľov Double-VANOS. Nový motor V8 v modeli BMW M850i xDrive Cabrio zrýchli vďaka výkonu 390 kW (530 k) a krútiacemu momentu 750 Nm z 0 na 100 km/h za 3,9 sekundy.

 

Model BMW 840d xDrive Cabrio využíva motor, ktorý nemá žiaden z konkurentov v tomto segmente - 3-litrový radový naftový 6-valec. Technológia BMW TwinPower Turbo obsahuje viacstupňové prepĺňanie a vstrekovanie common-rail s piezovstrekovačmi. Maximálny výkon 235 kW (320 k) a špičkový krútiaci moment 680 Nm podporujú pokojné jazdenie pri nízkych otáčkach motora a rovnako tak aj mohutné zrýchľovanie v stredných otáčkach (doplnené o špecifický hrdelný zvuk športového výfukového potrubia). BMW 840d xDrive Cabrio zrýchli z 0 na 100 km/h za 5,2 sekundy.

 

Osemstupňová prevodovka Steptronic Šport, BMW xDrive, diferenciál M Šport.

Oba motory spĺňajú predpisy normy Euro 6d-TEMP. Výkon posielajú na vozovku cez 8-stupňovú prevodovku Steptronic Sport a BMW xDrive. Inteligentný pohon všetkých kolies je naladený tak, aby viac výkonu posielal na zadné kolesá nového BMW radu 8 Cabrio a ponúkal tak nezameniteľné jazdné vlastnosti typické pre vozidlá značky BMW. Dynamický výkon potom ďalej zvyšuje aj zadný diferenciál M Šport, ktorý je štandardnou súčasťou výbavy modelu BMW M850i xDrive Cabrio. Okrem zlepšenia trakcie sa samosvorný efekt zadného diferenciálu vytvorený elektromotorom stará o zlepšenie ovládateľnosti vozidla a obzvlášť sa prejavuje pri zlepšenom dynamickom zrýchľovaní pri výjazde zo zákrut.

 

Podvozok: skúsenosti z pretekárskych okruhov poskytujú neprekonateľnú dynamiku na ceste.

Pri konštrukcii a nastavovaní podvozku vozidla ako aj jeho maximálnej ovládateľnosti, precíznosti a výkonu sa prejavili pretekárske skúsenosti oddelenia BMW M GmbH. Nové BMW radu 8 Cabrio sa štandardne dodáva so zmiešanými pneumatikami a s adaptívnym odpružením Adaptive M suspension s elektronicky ovládanými tlmičmi. Vďaka presne naladeným reakciám sa k vodičovi dostávajú všetky dôležité informácie o povrchu cesty. Taktiež štandardne dodávané Integrálne aktívne riadenie zmenšuje polomer otáčania pri manévrovaní, zvyšuje ovládateľnosť aj istotu pri zmene jazdných pruhov a taktiež pri prejazde zákrutami vysokou rýchlosťou.

 

Aktívne stabilizátory na oboch nápravách, dostupné pre nové BMW M850i xDrive Cabrio ako súčasť výbavy dodávanej na želanie v rámci Adaptívneho M podvozku Professional, zaručujú obzvlášť rýchle a presné potláčanie bočných síl počas dynamických jazdných manévrov, zvyšujú ovládateľnosť a smerovú stabilitu a to pri vjazde do zákrut aj na výjazde z nich. Natáčacie elektromotory zároveň zvyšujú komfort pri jazde v priamom smere tým, že potláčajú vplyvy poškodenej vozovky na jednej strane vozidla.

 

Model BMW M850i xDrive Cabrio dostal do základnej výbavy aj extrémne výkonný brzdový systém M Šport, 20-palcové disky kolies z ľahkých zliatin s vysoko výkonnými pneumatikami, exkluzívne prvky exteriéru v sivej farbe Cerium Grey, podsvietené prahové lišty s označením modelu a ozdobné lišty interiéru zo vzhľadom sieťoviny z ušľachtilej ocele. Na želanie dodávaný balík M Šport pre model BMW 840d xDrive Cabrio obsahuje 19-palcové M disky kolies z ľahkých zliatin, výfukový systém M Šport a podsvietené prahové lišty s logom M. Pre model BMW 840d xDrive Cabrio je k dispozícii aj balík M Technic Šport, ktorý prináša 20-palcové disky kolies z ľahkých zliatin s vysoko výkonnými pneumatikami, ešte výkonnejší brzdový systém M Šport, diferenciál M Šport a rozšírený balík vysoko lesklých prvkov BMW Individual vo farbe Shadow Line. Ďalšie možnosti na individualizáciu prichádzajú s balíkmi doplnkov exteriéru Chrome Line a M Carbon.

 

Špičkové asistenčné systémy vodiča zvyšujú komfort a bezpečnosť.

Komfort a bezpečnosť na palube nového BMW radu 8 Cabrio zvyšujú špičkové asistenčné systémy vodiča. V štandardnej výbave sa nachádzajú Head-Up displej a Driving Assistant, ktorý obsahuje Kolízne varovanie a varovanie pred chodcami s funkciou brzdenia v meste, Systém varovania pri opustení jazdného pruhu, Varovný systém zmeny jazdného pruhu, Speed Limit Info, Zadný varovný systém pred premávkou zboku a Zadný predkolízny systém. Zoznam asistenčných systémov dodávaných na želanie obsahuje prvky ako Aktívny systém udržiavania rýchlosti s funkciou Stop&Go, Driving Assistant Professional (vrátane prvkov ako Asistent riadenia a jazdného pruhu) a BMW Night Vision. Súčasťou štandardnej výbavy je aj Parkovací asistent vrátane zadnej parkovacej kamery a Asistent cúvania.

 

Intuitívne ovládanie a bezproblémová konektivita: Operačný systém BMW Operating System 7.0 a inteligentný osobný asistent BMW Intelligent Personal Assistant.

Nové BMW radu 8 Cabrio prichádza štandardne vybavené systémom BMW Live Cockpit Professional. Ten obsahuje navigačný a multimediálny systém, plne digitálnu prístrojovú dosku s vysokým rozlíšením s 12,3-palcovou uhlopriečkou a so stredovým displejom Control Display s uhlopriečkou 10,25 palca. Nový operačný systém BMW Operating System 7.0 prináša prelomové digitálne funkcie navrhnuté presne podľa potrieb vodiča. Pokiaľ ide o možnosti intuitívneho ovládania, tak vodič si môže vybrať medzi dotykovou obrazovkou v strede stojaceho displeja Control Display, ovládačom iDrive Controller, tlačidlami na volante a hlasovým ovládaním.

 

Ďalším prvkom operačného systému je inteligentný osobný asistent BMW Intelligent Personal Assistant. Aktivuje sa hlasovým povelom „Hej, BMW!”. Digitálny spoločník pomáha vodičovi pri ovládaní funkcií vozidla a vďaka funkcii diaľkovej aktualizácie softvéru Remote Software Upgrade je neustále aktuálny a jeho možnosti a schopnosti sa môžu aj naďalej rozširovať.

 

* Uvedené hodnoty spotreby paliva, elektrickej energie a emisií CO2 vychádzajú z európskeho predpisu (EC) 715/2007 vo verzii platnej v čase typového schvaľovania. Hodnoty platia pre vozidlo so základnou výbavou na nemeckom trhu. Rozsah zodpovedá použitiu rôznych rozmerov diskov a pneumatík ako aj od zvolenej doplnkovej výbavy.

 

Hodnoty vychádzajú z nových predpisov WLTP a následne sú prepočítané na hodnoty ekvivalentné k testu NEDC, aby sa dali porovnávať s ostatnými vozidlami. Vzhľadom na tieto vozidlá a pre potreby daní a poplatkov súvisiacich s (okrem iného napríklad) emisiami CO2, sa hodnoty CO2 môžu líšiť od tu uvedených hodnôt (v závislosti od národnej legislatívny).

 

Účinnosť: 02. 11. 2018

 

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2, 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 10,655 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,7 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2017 zamestnával po celom svete 129 932 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. 

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

IAA 2019.

Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť