Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

UNIKÁTNY BESPOKE DAWN VZDÁVÁ HOLD ČESKOSLOVENSKEJ LETKE ROYAL AIR FORCE.

Rolls-Royce nie je iba symbolom nekompromisnej kvality, nenapodobiteľného štýlu a unikátneho spracovania detailov. Celkom individuálny je tiež prístup ku každému zákazníkovi a spoločný tvorivý proces zameraný na konečnú podobu vozidla, na konci ktorého je unikát na štyroch kolesách – jedinečné vyjadrenie osobnosti konkrétneho majiteľa.

 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(1x, ~1,22 MB)

(obrázky v printovej kvalite sú k dispozícií na vyžiadanie)

 

Rolls-Royce nie je iba symbolom nekompromisnej kvality, nenapodobiteľného štýlu a unikátneho spracovania detailov. Celkom individuálny je tiež prístup ku každému zákazníkovi a spoločný tvorivý proces zameraný na konečnú podobu vozidla, na konci ktorého je unikát na štyroch kolesách – jedinečné vyjadrenie osobnosti konkrétneho majiteľa.

 

Takéto stretnutie neopakovateľného príbehu a remeselného majstrovstva Bespoke teamu nechalo nedávno vzniknúť naozaj výnimočný a unikátny exemplár Rolls Royce Dawn, ktorý je poctou českým a slovenským pilotom slúžiacim v 312. a 313. stíhacej peruti Československej letky Royal Air Force počas druhej svetovej vojny.

 

Každý budúci majiteľ vozidla Rolls-Royce je pozvaný k úzkej spolupráci s Bespoke Collective of Rolls Royce, skupinou talentovaných dizajnérov, konštruktérov a remeselníkov. Spoločne potom pracujú na tom, aby bolo konkrétne auto odrazom príbehu majiteľa vozidla, aby sa stalo jedinečným, veľmi osobným vyjadrením pojmu skutočný luxus.

 

„Zdroje inšpirácie, z ktorých naši zákazníci čerpajú pri výbere svojho auta Roll-Royce, nás nikdy neprestávajú vzrušovať a okúzľovať. Nech už ide o historickú udalosť, filozofiu či odraz životného štýlu, vždy dôsledne dbáme na to, aby boli všetky detaily auta navrhnuté tak, aby rozprávali príbeh svojho užívateľa,“ vraví Michael Bryden z Rolls-Royce Motor Cars Bespoke Design.

 

Šedivý exteriér s čiernou linkou Coachline, inšpirovaný sfarbením stíhacích lietadiel Spitfire stíhacích perutí RAF, jasne deklaruje nespornú dominanciu a technickú presilu vozidla. Motív bojového sfarbenia Spitfire sa odráža aj v interiéry, kde akcenty žltej kože Golden Sand znovu odkazujú k týmto legendárnym lietadlám. Znak 313. letky, založenej pred 77 rokmi, zdobí opierku hlavy sedadla vodiča aj spolujazdca, znak 312. letky je potom vyšitý na oboch opierkach hlavy zadných sedadiel.

 

S exkluzívnym nelakovaným dyhovaným obložením interiéru dverí Mimosa Negra kontrastujú gravírované ozdoby, odkazujúce k základným hodnotám a motívom letcov. Plaketa na dverách vodiča nesie motto 313. perute „Jeden jastrab mnoho vrán rozháňa“, na strane spolujazdca nájdeme potom základnú myšlienku 312. perute: „Non Multi Sed Multa“ („Nie mnohí, ale mnoho“ – tj. Nie mnoho mužov, ale mnoho činov).

 

Zložitá výšivka v zadnej časti kabíny auta, medzi sedadlami, zobrazuje motor Rolls-Royce Meril – stíhacie lietadlá Hawker Hurricane a Spitfire nielen československých perutí Royal Air Force boli vybavené práve touto legendárnou pohonnou jednotkou. Inšpirácia pre túto výšivku, ktorá skvelo podtrhuje technický a vysoko presný charakter celého auta, pochádza z pôvodných plánov a technických výkresov lietadiel.

 

„V priebehu celého tohto roku si pripomíname službu všetkých tých, ktorí sa s hrdosťou podieľali na plnení našej už 100 rokov trvajúcej úlohy, ktorou je služba vlasti. Nedávno predstavený Rolls-Royce Dawn vzdáva hold všetkým príslušníkom Československej letky v Bitke o Britániu, ktorá bola žiarivým príkladom zásadného prínosu cudzincov, ktorí slúžili v RAF v priebehu druhej svetovej vojny. Blížime sa k záveru Osláv storočia RAF100 a do nášho storočia druhého vstupujeme s hrdosťou na naše dedičstvo a s dôverou v našu budúcnosť,“ hovorí veliteľ letky Andrew Milikin (RAF), dôstojník veliaci pamätnému letu na počesť Bitky o Britániu.

 

Stíhačky Spitfire sú dnes často vídané na oblohe nad domovom Rolls-Royce v Goodwoode, West Sussex, neďaleko pláže West Wittering. Práve do jej piesku vraj nakreslil Sir Henry Royce základy legendárneho motora Merlin svojou vychádzkovou paličkou.

 

Poznámka editorom:

 

312. a 313. stíhacie perute RAF patrili k celkovo štyrom perutiam československého letectva v rámci britského královského letectva Royal Air Force počas druhej svetovej vojny. 312. Peruť bola založená v Duxforde v auguste 1940. 313. Peruť pôsobila v Yorkshire od mája 1941, a to s československým velením. Obidve perute boli pôvodne vybavené lietadlami Hawker Hurricane a následne lietadlami Spitfire, obidva tieto stroje poháňali motory Rolls-Royce Merlin. Čechoslováci boli zapojení v boji o Britániu a počas invázie v Normandii. V roku 1944, před Operáciou Overlord boli obidve perute premiestnené na letisko Tangmere a Appledram v Západnom Sussexe. Tieto letiská ležia len niekoľko kilometrov od Goodwoodu, domova značky Rolls-Royce Motor Cars, kde ešte dnes pôvodné Spitfiry lietajú nad závodným okruhom, na ktorom továreň Rolls-Royce testuje svoje vozidlá.

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2, 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 10,655 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,7 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2017 zamestnával po celom svete 129 932 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

 

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. 

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

IAA 2019.

Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť