Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW i poskytne mobilitu nadácii The Ocean Cleanup.

Boyan Slat a jeho team jazdí v elektrickom BMW i3. Boyan Slat od roku 2013 pracuje na svojom sne o odstránení veľkého množstva plávajúcich plastových odpadkov z Tichého oceánu. Počas tejto doby sa preslávil svojou iniciatívou The Ocean Cleanup. Celý realizačný tím o tejto akcii hovorí ako o "najväčšom morskom upratovaní v histórii".

I01
·
I01s
·
BMW i Automobiles
·
BMW i3
·
BMW i3s
·
BMW i Beyond Automobiles
·
BMW i Incubator for Innovations
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(10x, ~104,61 MB)

Rijswijk / Mníchov. Boyan Slat od roku 2013 pracuje na svojom sne o odstránení veľkého množstva plávajúcich plastových odpadkov z Tichého oceánu. Počas tejto doby sa 24 ročný Dán a študent technickej univerzity TU Delft preslávil svojou iniciatívou The Ocean Cleanup, ktorá spočíva vo vytvorení "polievky z plastov". Celý realizačný tím o tejto akcii hovorí ako o "najväčšom upratovaní v histórii".

Celý čistiaci systém je 600 metrov dlhá trubica plaviaca sa na vodnej hladine. Pod ňou je zavesená tri metre hlboká "záclona", ktorá zabraňuje plastom podplávať celý systém. Plávajúca časť zaisťuje nielen potrebný vztlak pre celý systém, ale tiež zabraňuje tomu, aby (plastový) odpad "pretekal". Plastový odpad spolu s celým čistiacim systémom ženie dopredu morský prúd. Avšak na systém ešte ďalej pôsobia vlny a vietor, ktoré neovplyvňujú plastový odpad pod hladinou. Systém sa tak pohybuje rýchlejšie, a tým zachytáva plastový odpad, ktorý možno následne vybrať a poslať na spracovanie. Nadácia The Ocean Cleanup uvádza, že touto metódou možno každých päť rokov odstrániť z Tichého oceánu päťdesiat percent odpadu.

 

História s BMW i.

Oficiálne spustenie projektu "System 001" prebehlo 8. septembra v San Franciscu. Remorkér ťahal dielo mnohých inžinierov pod mostom Golden Gate na široký oceán, kde následne začne jeho čistiaca misia. Systém je na ceste k zastávke vzdialenej asi 600 km od pobrežia. Po skúšobnom období dvoch týždňov bude pokračovať k "Veľkej tichomorské odpadkové škvrne", teda k miestu vzdialenému asi 1500 km od pobrežia, kde morské prúdy zhromažďujú najviac odpadkov. Práve tu začne veľké upratovanie.

 

Počas úvodného ceremoniálu v San Franciscu dostal realizačný tím k dispozícii plne elektrické BMW i3. V septembri boli tri BMW i3s dodané aj do Holandska, kde je v Rotterdame nové sídlo nadácie The Ocean Cleanup. Boyan Slat a jeho tím tak má na 12 mesiacov zaistenú 100-percentne elektrickú mobilitu. Dodávka vozidiel do rotterdamského ústredia je výsledkom dlhodobejšej spolupráce, ktorá siaha až do roku 2017, kedy trojica vozidiel BMW i3 bola súčasťou flotily poskytujúcej logistické potreby v rámci projektu.

 

BMW i a The Ocean Cleanup.

Pre nadáciu The Ocean Cleanup je dôležité, aby aj vozový park ctil filozofiu celej spoločnosti. A presne to realizuje plne elektrické BMW i3.

 

"BMW i je inkubátor inovácií, ktorý prekonáva hranice sveta automobilov," povedal Dr. Robert Irlinger, riaditeľ BMW i. "Sme potešení, že môžeme podporovať misiu The Ocean Cleanup, pretože zdieľame rovnaké presvedčenie. "Spoločnosť BMW Group bola ocenená ako automobilový výrobca, ktorý najviac dbá na životné prostredie (1), a aj z tohto dôvodu vidí potrebu v riešení otázok súvisiacich s plastovým odpadom. BMW i sa vo svojich produktoch snaží o maximálnu recykláciu a používanie obnoviteľných materiálov. V širšom kontexte je BMW aj schopné používať recyklované plasty z riek a oceánov.

 

BMW i3 je až z 95% recyklovateľné.

Celý výrobný proces BMW i3 je zabezpečovaný prostredníctvom zelenej energie. Súčasne je tento automobil recyklovateľný až na 95 percent. Aj to sú dôvody, prečo BMW i3 bolo mnohokrát zvolené ako meradlo pre ekologicky zodpovedný automobilový koncept (2). Navyše, rozsiahle využívanie recyklovaných materiálov, ako napríklad na obkladoch dverí či sedadlách, ukazuje, že BMW i sa už teraz zapojilo do pokročilého ekonomického kolobehu, zodpovedne využívajúceho dostupné zdroje.

 

(1) DowJones Sustainability Index, mnohokrát od roku 1999

(2) World Green Car, Green Car Of The Year, Ökotrend, ADAC EcoTestu, atď.

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2, 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 10,655 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,7 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2017 zamestnával po celom svete 129 932 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. 

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

IAA 2019.

Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť