Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW a jedinečná objaviteľská cesta: južné Portugalsko magickým objektívom projektu Traveller's tales.

Filmársky tím projektu Traveller’s tales (Príbehy cestovateľov) za pomoci nového BMW X3 preskúmal Portugalsko pri tvorbe svojich nových cestovateľských videí. Po návšteve Rumunska a Škótska sa tento tím vydáva už na tretie dobrodružstvo spoločne s BMW.

G01
·
X3
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(16x, ~72,34 MB)

Film "Discover Portugal": https://www.youtube.com/watch?v=Z1WVe54b0eY

 

Bukurešť/Lisabon. „Cestovanie automobilom je tým najlepším spôsobom, ako krajinu spoznávať zbližša. Môžete si zvoliť vlastné tempo, rýchlo vyraziť na vybrané miesta, alebo sa naopak nikam nenáhliť. Máte možnosť zastaviť hocikde, kde narazíte na výhľad, ktorý vás zaujme, či iný zážitok, ktorý si nechcete nechať ujsť. Čas strávený v danej krajine tak naberá na hodnote – nelietate od jednej pamiatky k druhej, ale začnete si užívať samotnú cestu, stretáte miestnych obyvateľov či iných cestovateľov, ochutnávate jedlo, ktoré nie je určené pre turistov, a nechávate sa pohltiť autentickým svetom,“ vysvetľujú Stanly a Katya, cestovateľská dvojica, ktorá stojí za projektom Traveller’s tales.

 

Filmovanie z výšky prinieslo nové možnosti, ako nahliadnuť na cestovateľské destinácie.  Stanly a Katya si za uplynulé roky získali skvelé renomé za výnimočné cestovateľské videá, ktoré po celej Európe snímajú pod značkou Traveller’s tales. Naplno využívajú nové príležitosti ponúkané mimoriadne dômyselnými dronmi, aby tak vytvorili nádherné videoklipy sprostredkujúce úplne nový pohľad na slávne cestovateľské ciele. Ich obľúbenými pomôckami na cestách sú teda vždy dron DJI Phantom a rýchly, pohodlný automobil.

 

Tento dvojčlenný tím už v minulosti nadviazal pevnú spoluprácu so značkou BMW prostredníctvom projektov nasnímaných v Škótsku a Rumunsku. Pri tvorbe nového filmu „Discover Portugal“ (Objavte Portugalsko) sa nové BMW X3 xDrive20d predstavilo ako dokonalý spoločník na cesty. Toto nové SAV im umožnilo rýchlo a efektívne sa dostať na niektoré z najkrajších miest v južnom Portugalsku a pomohlo Stanlymu a Katyi na ceste k prelomovému úspechu – stali sa totiž autormi prvého oficiálneho záznamu národného parku Sintra-Cascais nasnímaného z dronu. Automobil im zároveň poskytol pohodlné útočisko pred extrémnymi augustovými horúčavami, keď teplota viackrát prekročila +45 °C.

 

Pri svojom 2500-kilometrovom dobrodružstve spoznali nádherné prírodné scenérie aj pôsobivú architektúru, pričom oboje sa ideálne filmujú dronom. Objaviteľov navyše ľudia a rušné ulice Lisabonu natoľko nadchli, že sa vôbec prvýkrát rozhodli zachytiť dynamický život mesta prostredníctvom expresívnych a mimoriadne podrobných portrétov. Vystúpenie holandského orchestra Nederlands Jeugd Strijkorkest na festivale Lisbon MusicFest v kláštore Batalha bolo milým a podmanivým prekvapením, kým pouliční hudobníci Os Camelos sa postarali o veľmi energické okamihy.

 

„Cesta do Portugalska nás ešte viac navnadila. Jednoznačne plánujeme navštíviť ostatné miesta, ktoré sa nám nepodarilo vtesnať do jednej cesty, a samozrejme aj severnú polovicu krajiny! Táto túžba spoznať ešte viac nás podnecuje komunikovať, vymýšľať, učiť sa, stretať ľudí a objavovať miesta. Jazda v ústrety horizontu spoločne s možnosťou nahliadnuť zaň z výšin sú skrátka niečím jedinečným. Práve toto je zážitok, o ktorý sa chceme podeliť prostredníctvom nášho krátkeho filmu o objavovaní Portugalska. Príjemnú zábavu!“ – píšu Stanly a Katya o svojich zážitkoch.

 

Discover Portugal (Objavte Portugalsko)
https://www.youtube.com/watch?v=Z1WVe54b0eY

Hlavná kamera:

Sony a7R2 + objektívy Zeiss Batis a Loxia

 

Lietajúca kamera:

DJI Phantom 4 Pro

 

Hudba:

Our Last Night: rocková úprava skladby „The Middle“, interpret: Zedd, Maren Morris, Grey.

 

Hlavné lokality filmovania:
Ponta da Piedade

Lagos

Jaskyne Benagil

Kláštor Batalha

Hrad Templárov a Kláštor Kristovho rádu

Cabo Carvoeiro

Nazaré

Pláž Adraga

São Martinho

Palác Milionára Monteira

Pláž Ursa

Maurský hrad

Hrad Palácio da Pena

Bairro Alto

Výťah Santa Justa

Socha Antónia Ribeiru

Ascensor da Bica

Arco da Rua Augusta

Belémska veža
 

Traveller's tales
https://www.youtube.com/ttales
https://www.instagram.com/t.tales/

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2, 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 10,655 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,7 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2017 zamestnával po celom svete 129 932 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. 

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

IAA 2019.

Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť