Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Posledná zákruta pred sériovou výrobou: Nové BMW M8.

Z pretekárskych okruhov na cesty: nové BMW M8 Coupé (kombinovaná spotreba paliva: 10,8 – 10,7 l/100 km; kombinované emisie CO2: 246 – 243 g/km*) vchádza na cieľovú rovinku a pripravuje sa jeho sériová výroba. Oddelenie BMW M GmbH poslalo jeden z prototypov svojej prichádzajúcej vlajkovej lode na portugalský okruh Estoril, kde sa jazdia aj veľké ceny.

F92
·
BMW M Automobiles
·
M8
·
Coupé
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(39x, ~394,48 MB)

„Nové BMW M8 pozdvihne dynamické vlastnosti, ovládateľnosť a precíznosť na novú úroveň, ktorú tento segment doteraz nepoznal,” povedal Markus Flasch, predseda výkonnej rady v BMW M GmbH. Podarilo sa to dosiahnuť vďaka významným skúsenostiam BMW M GmbH z motoršportu. Tie sa následne využili pri vývoji nového modelu BMW M8.

 

*Všetky hodnoty výkonu, spotreby paliva/elektrickej energie a emisií sú predbežné.

 

Pôvodná konštrukcia modelu BMW radu 8 Coupé poskytuje ideálny základ, na ktorom vzniklo BMW M8. BMW radu 8 Coupé má všetky potrebné predpoklady. Týkajú sa minimalizácie hmotnosti, zníženia ťažiska, rozloženia hmotnosti, dĺžky rázvoru, šírky rozchodu ako aj vysokej tuhosti karosérie a podvozka. Vďaka nim má vozidlo vynikajúcu ovládateľnosť založenú na špičkovej pozdĺžnej aj priečnej dynamike.

 

M špecifické nastavenie podvozka zvyšuje dynamické schopnosti.

Konštruktéri v BMW M GmbH následne obdarili nový model BMW M8 ukážkovým výkonom, ktorý sa hlási ku všetkým vozidlám s označením BMW M. Naplno sa to prejavuje na konštrukcii podvozka, ktorý prešiel kompletnou prestavbou, aby dodal vozidlu výnimočnú ovládateľnosť a precíznosť. Všetky komponenty vplývajúce na M špecifickú kinematiku a elastokinematiku boli prepracované.

Elektromechanické riadenie M Servotronic zohráva pri extrémne precíznych jazdných vlastnostiach modelu BMW M8 podstatnú rolu a to aj v limitných situáciách na okruhu. Poskytuje vynikajúco presné zatáčanie, optimálnu odozvu v každom momente a v každej situácii dodáva akurátnu veľkosť pomocnej sily.

 

Štandardne dodávané M zliatinové brzdy znižujú hmotnosť a na novom modeli BMW M8 sa veľmi ľahko používajú, vodičovi dodávajú veľmi dobrý cit a aj pri vysokom zaťažení ponúkajú vynikajúcu brzdnú stabilitu. Na želanie dodávané M karbónovo-keramické brzdy sa vyznačujú ešte výraznejšou brzdiacou silou, vynikajúcou odolnosťou pred vädnutím, neporaziteľnou teplotnou stabilitou a výnimočnou schopnosťou vzdorovať opotrebeniu.

Štandardne dodávané 19-palcové M disky kolies z ľahkých zliatin nového modelu BMW M8, ako aj ich 20-palcové náprotivky, dostali ultra vysoko výkonné pneumatiky so zmiešanými rozmermi. To všetko znamená, že podvozok pri prejazde zákrutami a vlásenkami zvládne extrémne vysoké bočné sily a preťaženia.

 

Motor V8 s technológiou M TwinPower Turbo a s výkonom viac ako 600 k.

Ostatná verzia motora V8 vyvinutá v BMW M GmbH dodáva výnimočne vysoký výkon. Vysokootáčkový agregát využíva technológiu M TwinPower Turbo a dodáva maximálny výkon 440 kW (600 k). Výfukový systém ovládaný klapkou dodáva motoru V8 nezameniteľnú zvukovú kulisu. Treba dodať, že na relevantné trhy sa výfukový systém dodáva aj s filtrom pevných častíc pre benzínové motory.

 

Pohon všetkých kolies M xDrive vytvára dokonalú trakciu.

Motor V8 zodpovedá svojmu označeniu a poskytuje lineárny priebeh výkonu až po najvyššie otáčky. Na neho nadväzuje 8-stupňová automatická prevodovka M Steptronic. Výkon sa dostáva na vozovku cez systém M xDrive, ktorý sa prvý raz predstavil v modeli BMW M5. Vyznačuje sa vysokou ovládateľnosťou, pričom uprednostňuje pohon zadných kolies. Výkon smeruje na predné kolesá až vtedy, keď zadné prestávajú zvládať plniť svoju úlohu.

 

Strhujúci režim M Dynamic potom otvára dvere k jazde kontrolovaným šmykom. Vodič si navyše môže vypnúť stabilizačný systém DSC a aktivovať režim 2WD, čím premení BMW M8 na čistokrvný stroj s pohonom zadných kolies zbavený okov kontrolných systémov. Následne si môže užívať nefalšované zážitky z puristických jazdných vlastností.

Aktívny M diferenciál na zadnej náprave, ktorý taktiež pracuje plne variabilne a poskytuje svornosť od 0 do 100 percent, zohráva svoju rolu pri zvyšovaní trakcie na všetkých druhoch ciest a za akýchkoľvek poveternostných podmienok.

 

BMW M8 prináša známe dizajnové prvky M; v pláne sú tri druhy karosérie.

Rovnako ako technológie pohonu a podvozka, vstupujú do poslednej fázy vývoja pred sériovou výrobou aj tvary exteriéru nového modelu BMW M8. So širokými a funkčnými otvormi na vstup vzduchu v prednom nárazníku, M špecifickými prvkami vylepšujúcimi aerodynamiku a so štyrmi integrovanými koncovkami výfukového potrubia v zadnom nárazníku sa už aj zamaskované prototypy vyznačujú klasickými charakteristickými znakmi modelov BMW M.

 

Nové BMW M8 Coupé pripravuje cestu pre širšiu rodinu vysoko výkonných športových vozidiel. Vo fáze vývoja sa totiž nachádzajú aj karosárske verzie BMW M8 Cabrio a BMW M8 Gran Coupé.

 

Najdôležitejšie vlastnosti

Nový model BMW M8 ((kombinovaná spotreba paliva: 10,8 – 10,7 l/100 km; kombinované emisie CO2: 246 – 243 g/km) je vo finálnej fáze vývoja pred sériovou výrobou.

  • Zvyčajné dynamické vlastnosti BMW M, ovládateľnosť a precíznosť vstupujú do novej dimenzie.
  • Konštrukcia vozidla sa zameriava na minimálnu hmotnosť, nízke ťažisko, rovnomerné rozloženie hmotnosti, optimálne dlhý rázvor a na široký rozchod.
  • M-špecifické úpravy zlepšili už aj tak vysokú úroveň tuhosti karosérie, uloženia podvozka a častí podvozka.
  • M-špecifické odpruženie poskytuje výnimočnú smerovú stabilitu, precíznosť zatáčania a dynamiku v zákrutách.
  • Vysokootáčkový motor V8 s technológiou M TwinPower Turbo dodáva výkon 440 kW (600 k). Plne variabilný prenos výkonu cez systém pohonu všetkých kolies M xDrive, ktorý uprednostňuje pohon zadných kolies vrátane režimu 2WD.
  • BMW M8 Coupé príde na trh v priebehu roka 2019. Ďalšie karosárske verzie: BMW M8 Cabrio, BMW M8 Gran Coupé.

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2, 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 10,655 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,7 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2017 zamestnával po celom svete 129 932 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. 

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

IAA 2019.

Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť