Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Športovejšie a účinnejšie vďaka špičkovému pohonu BMW eDrive Technology: nové BMW 330e Sedan.

Ponuku motorov pripravených pre novú generáciu športového sedanu rozšíri plug-in hybridný pohon. Elektrický dojazd vzrástol oproti predchodcovi o 50 percent na 60 kilometrov*. Emisie CO2 poklesli o viac ako 10 percent. Lepšia akcelerácia: štandardne dodávaný XtraBoost krátkodobo zvyšuje výkon o 30 kW (41 k). Začiatok predaja v lete 2019.¶

G20
·
Radu 3
·
Sedan
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(12x, ~174,7 MB)

Mníchov. Prvotriedna jazdná dynamika a ukážková účinnosť. To sú kľúčové prvky nového BMW radu 3 Sedan. Rozšírením ponuky motorov o plug-in hybridný pohon sa tieto vlastnosti nového športového sedanu dostanú na novú a prevratnú úroveň. V novom modeli BMW 330e Sedan pracuje ostatná generácia pohonu BMW eDrive Technology, ktorá využíva 4-valcový benzínový motor, aby poskytol výrazný nárast športových vlastností ako aj intenzívnejší zážitok z jazdy na čisto elektrický pohon. Systém XtraBoost , prvý raz štandardne integrovaný do modelu značky BMW, dočasne zvyšuje výkon plug-in hybridného pohonu zo 185 kW (252 k) pridaním ďalších 30 kW (41 k). Okrem lepších a spontánnejších reakcií motora sa medzigeneračne o 50 percent zvýšil aj elektrický dojazd modelu BMW 330e Sedan. Bez vypúšťania lokálnych emisií sa tak teraz dostane do vzdialenosti 60 kilometrov*. Spotreba paliva a emisie sa oproti predchodcovi znížili o približne 10 percent na 1,7 l*/100 km a 39 g*/km.

 

Nový model BMW 330e Sedan sa vyznačuje premysleným riadením spolupráce elektromotora a spaľovacieho motora, ktoré sa posunulo na úplne novú úroveň. Elektrifikácia pohonu sa okrem úspory paliva zamerala aj na poskytnutie čo najväčšej radosti z jazdy. Plug-in hybridný systém pozostáva z 2-litrového 4-valcového benzínového motora s technológiou BMW TwinPower Turbo Technology s výkonom 135 kW (184 k), ktorý spolupracuje s elektromotorom. Jeho bežný výkon je 50 kW (68 k), krátkodobo dokáže v špičke narásť až na 83 kW (113 k). Systémový výkon dosahuje hodnotu 185 kW (252 k), dopĺňa ho krútiaci moment 420 Nm. Výsledkom je, že nové BMW 330e Sedan zrýchľuje z nuly na 100 km/h za 6,0 sekundy. Maximálna rýchlosť dosahuje hodnotu 230 km/h. V režime HYBRID dosahuje nový model BMW 330e Sedan čisto na elektrický pohon rýchlosť až 110 km/h, čo je o 30 km/h viac, ako dokázal jeho predchodca. V režime ELECTRIC môže bez vypúšťania lokálnych emisií jazdiť až do rýchlosti 140 km/h. Predtým to bolo 120 km/h.

 

Nový prvok nového modelu BMW 330e Sedan predstavuje štandardne dodávaný systém XtraBoost, ktorý posúva výkon vozidla na úplne novú úroveň. Aktivuje sa jednoducho, prepnutím ovládača jazdných zážitkov do polohy SPORT. V tomto prípade dostane spaľovací motor pri dynamickej jazde dočasnú extra podporu od systému XtraBoost v podobe 30 kW (41 k) uloženú vo vysokonapäťových batériách. Jazdné vlastnosti tak spĺňajú všetky typické dynamické jazdné vlastnosti modelu BMW radu 3 Sedan. Prvý raz sa stalo, že hybridný model značky BMW dostal krivku ovládania plynu, ktorá ponúka maximálne športové reakcie a precíznosť spolu so špeciálnym programom radenia 8-stupňovej automatickej prevodovky Steptronic doplneným o možnosť brzdenia podraďovaním. Dodatočný systém XtraBoost zaručuje intenzívnejší zážitok zo zrýchľovania ako konvenčný motor s porovnateľným výkonom. Systém XtraBoost možno používať už od minimálnej úrovne nabitia batérií. Je dostupný aj pri plnom zošliapnutí plynového pedála a v momentoch, keď je volič automatickej prevodovky v pozícii M/S.

 

Jazdný zážitok dopĺňa pre tento model špecifická zvuková kulisa, pričom zvuk preniká aj do interiéru vozidla. Nové BMW 330e Sedan tak spája jasné športové a dynamické zameranie s osvedčenými vlastnosťami plug-in hybridného modelu. Súčasťou špeciálnej výbavy pre hybridný pohon modelu BMW 330e je aj výstražné zvukové znamenie pre chodcov.

 

Pre šetrenie priestoru tvorí elektromotor nového modelu BMW 330e Sedan súčasť 8-stupňovej automatickej prevodovky Steptronic. Vzhľadom na premyslenú konštrukciu je hybridná prevodovka oproti prevodovke pre konvenčne poháňané modely nového BMW radu 3 Sedan dlhšia iba o 15 milimetrov. Pohonná jednotka je mimoriadne účinná, pretože využíva rekuperáciu brzdnej energie a elektromotor zároveň plní aj funkciu generátora. Elektrická energia dodaná do vysokonapäťovej batérie prostredníctvom rekuperácie či z elektrickej siete slúži aj na napájanie elektrickej inštalácie vozidla. Tým pádom už netreba generátor napájaný spaľovacím motorom, čo zvyšuje celkovú účinnosť pohonu.

 

Lítiovo-iónové batérie modelu BMW 330e Sedan s celkovou kapacitou 12,0 kWh poskytujú dojazd do vzdialenosti 60 kilometrov*, čo je o 50 percent viac než dokázal predchodca. Druhá generácia plug-in hybridného športového sedanu sa navyše vyznačuje znížením spotreby paliva a emisií o 10 percent. V číslach to znamená spotrebu 1,7 l/100 km* a 39 g CO2/km*.

 

Vysokonapäťové batérie sa v modeli BMW 330e Sedan nachádzajú pod zadnými sedadlami, palivová nádrž nad zadnou nápravou. To znamená, že batožinový priestor plug-in hybridného modelu zostal takmer bezo zmien. Batožinový priestor s objemom 375 dm3 sa dá zväčšiť sklopením operadiel zadných sedadiel delených v pomere 40 : 20: 40.

 

Pre verziu s plug-in hybridným pohonom je k dispozícii v podstate kompletný zoznam doplnkov a príslušenstva vytvorený pre nové BMW radu 3 Sedan. Alternatívu k základnej verzii modelu BMW 330e tvoria verzie Advantage, Sport Line, Luxury Line a M Sport. Pod kapotou sa tak, okrem iných prvkov, môžu nachádzať aj adaptívne M odpruženie vrátane variabilného športového riadenia a brzdový systém M sport. Ponuku obohacuje aj plný výber spomedzi prvkov zameraných na zvýšenie komfortu a bezpečnosti. Od Driving Assistant Professional s ovládaním riadenia a jazdy v jazdných pruhoch až po parkovacieho asistenta či pomoc pri cúvaní. Nové BMW 330e Sedan štandardne obsahuje automatickú diaľkovú a nezávislú úpravu teploty v interiéri pred naštartovaním. Vysokonapäťové batérie v tomto prípade slúžia aj na pohon nezávislého vykurovania či klimatizácie. Pri nízkych teplotách sa interiér môže nezávislo vykurovať aj konvenčným spôsobom. A to aj pri nízkej kapacite akumulátora.

 

Pri príchode nového modelu BMW 330e Sedan na trh v lete 2019 sa predstavia aj nové digitálne služby. S nimi bude nabíjanie pohodlnejšie a zaujímavejšie než kedykoľvek predtým. Po zvolení verejnej nabíjacej stanice poskytne navigačný systém vodičovi zoznam blízkych hotelov, reštaurácií, kaviarní, turistických atrakcií a kultúrnych inštitúcií. Vodič si cez displej vozidla a s pomocou operačného systému skontroluje aj dostupnosť najbližších nabíjacích staníc. Vodič tak dostane informáciu s očakávanou dostupnosťou verejných nabíjacích staníc v čase jeho príchodu. Okrem toho časom pribudne aj možnosť krátkodobej rezervácie nabíjacej stanice.

 

* Všetky hodnoty výkonu, spotreby, emisií a dojazdu uvedené v tejto správe sú predbežné.

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2, 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 10,655 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,7 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2017 zamestnával po celom svete 129 932 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. 

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

LA AUTO SHOW 2019

Los Angeles, 20. November.
Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference at the Los Angeles Auto Show.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť