Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW na autosalóne Los Angeles Auto Show 2018. BMW Vision iNEXT premiéra.

BMW Vision iNEXT a nové modely BMW X7, BMW radu 8 Cabrio a BMW M340i xDrive Sedan. Tieto novinky oslávia svoju svetovú premiéru na medzinárodnom autosalóne v Kalifornii.

G07
·
G14
·
iNEXT
·
Dizajn, koncepty a štúdie
·
BMW i Automobiles
·
Výstavy
·
America
·
Los Angeles
·
X7
·
Radu 8
·
Cabrio
·
Radu 3
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(24x, 164,57 MB)

Mníchov / Los Angeles. BMW Group sa predstaví na Los Angeles Auto Show 2018 so svetovými premiérami pre tri nové modely a jedným konceptom. Medzinárodná automobilová show v americkom štáte Kalifornia uvedie prvé verejné odhalenie BMW X7 a BMW radu 8 Cabrio. Tieto dva modely predstavujú ďalší krok v prebiehajúcej modelovej ofenzíve v luxusnom segmente v mníchovskej automobilke. Ďalším automobilom, ktorý uskutoční svoj globálny debut bude BMW M340i xDrive Sedan (spotreba paliva kombinovaná: 7,5 l / 100 km, kombinované emisie CO2: 172 g / km *).

 

Stánok BMW v Kongresovom centre v Los Angeles ponúka aj pohľad do budúcnosti osobnej mobility. BMW Vision iNext sa prvýkrát predstaví verejnosti a návštevníkom prehliadky (ktorá sa bude konať od 30. novembra do 9. decembra 2018) a poskytne fascinujúci pohľad na elektrické vozidlo s plnou konektivitou a vysoko automatizovaným riadením.

 

Pohľad na budúcnosť radosti z jazdy: štúdia BMW Vision iNext.

Vozidlo BMW Vision iNEXT ukazuje možnosti, ktoré v blízkej budúcnosti ponúkne autonómna mobilita ako aj riešenia zamerané na načerpanie novej energie, pričom v strede záujmu je stále a predovšetkým človek. Prvé sériové vozidlá vychádzajúce zo štúdie BMW Vision iNext, ktorá momentálne spoločnosti BMW slúži ako vlajková loď nových technológií, začnú opúšťať závod značky BMW v meste Dingolfing v roku 2021.

 

Vozidlo BMW Vision iNEXT prevzalo rozmery a proporcie moderných vozidiel segmentu športovo-aktívnych vozidiel BMW Sports Activity Vehicle (SAV), čo znamená neprehliadnuteľný a dominantný vzhľad. Z čisto spracovaných foriem a povrchov vyžaruje jeho priekopnícky charakter. Stredu prednej časti dominujú veľké obličky BMW. Keďže vozidlo nemá spaľovací motor, ktorý by si vyžadoval chladenie, zmenila sa predná maska na technologický panel s množstvom snímačov. Úzke predné svetlomety poskytujú moderný pohľad na typickú grafiku značky BMW so štyrmi svetlometmi. Štúdia BMW Vision iNEXT pri pohľade zboku ukazuje výrazné tvary moderného SAV značky BMW, pričom funkčne zamerané dvojpriestorové stvárnenie a dlhá línia strechy evokujú veľký vnútorný priestor. Dlhý rázvor a krátke previsy dodávajú vozidlu dynamický nádych. Dvojica veľkých dverí sa otvára proti sebe a spolu s absenciou B-stĺpikov zaručujú mimoriadne ľahký vstup do pohodlného interiéru vozidla štýlovo zariadeného ako obývačka na kolesách.

 

Medzi charakteristické prvky interiéru patrí nezvyčajne výrazné odlíšenie priestoru vodiča od zadnej časti. Veľkoryso navrhnuté, plynulo stvárnené, pohodlné a uvoľnené sedenie vzadu dodáva zadným sedadlám charakter exkluzívneho salónika.

Priestor okolo vodiča pozostáva z digitálnych displejov, plochej palubnej dosky a z volantu. Dotvárajú ho ďalšie prvky, ktoré menia svoju funkciu a vzhľad podľa zvoleného jazdného režimu. V režime Boost smerujú volant a displeje priamo na vodiča. Pri aktivovanom režime Ease sa okolie vodiča ihneď zmení, volant sa mierne zasunie, pedál akcelerátora sa odstráni a vznikne tak výraznejší pocit z otvoreného priestoru.

Štúdia BMW Vision iNext tak ponúka odpoveď na otázku, ako by malo vyzerať vozidlo, ktoré nemusí šoférovať človek, no môže o to prejaviť záujem. Inovatívna technológia ostatných zobrazovacích a kontrolných prvkov je navrhnutá tak, aby sa prispôsobovali potrebám vodiča a posádky. Pre zachovanie prvotriedneho, no zároveň útulného charakteru zadnej časti, zostávajú technologické prvky skryté a odhalia sa až vtedy, keď ich vodič alebo pasažieri potrebujú.

 

Viac informácií BMW Vision iNEXT na linku: https://www.press.bmwgroup.com/slovak/article/detail/T0285044SK/v%C3%ADzia-bmw-inext-zameran%C3%AD-na-bud%C3%BAcnos%C5%A5

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2, 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 10,655 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,7 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2017 zamestnával po celom svete 129 932 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

 

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. 

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

LA AUTO SHOW 2019

Los Angeles, 20. November.
Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference at the Los Angeles Auto Show.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť