Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Ikonické zákruty okruhu Monza prenesené na piesok starobylej Sahary.

Nový model BMW X5 čelí v Maroku kamenistej púšti. Okruh Monza, ktorý patrí medzi najznámejšie na svete, sa v mierke 1 : 1 podarilo preniesť do saharskej púšte, čo vytvorilo nenapodobiteľné podmienky. Nový model BMW X5 čelí jednému z najnehostinnejších terénov na planéte. Bavorské SAV dokazovalo svoje terénne schopnosti medzi pieskovými dunami a kameňmi.

G05
·
X5
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(45x, ~159,6 MB)
  
Videos(2x, ~182,28 MB)

Mníchov/San Donato Milanese. V rámci uvedenia nového modelu BMW X5 (kombinovaná spotreba paliva: 11,6 – 6,0 l/100 km; kombinované emisie CO2: 264 – 158 g/km; predbežné údaje) na trh sa talianske zastúpenie BMW rozhodlo vytvoriť neopakovateľné podmienky: preniesť ikonické zákruty okruhu Monza na stáročný saharský piesok. Historický okruh Monza sa podarilo vytvoriť v oblasti Merzouga. Ide o jeden z najrozsiahlejších púštnych regiónov v Maroku. Trasa s dĺžkou 5 793 metrov vedie pomedzi piesky a kamene Sahary. Každú zákrutu, rovinku či šikanu sa podarilo zrekonštruovať v mierke 1 : 1 a to aj vrátane polomerov zákrut a vzdialeností.

 

Tento neuveriteľný projekt realizovalo dva týždne viac ako 50 špecialistov vrátane konštruktérov, topografov, technikov, robotníkov a pilotov. Štyri dni trvalo spoznávanie a príprava terénu s topografmi, konštruktérmi a architektmi, pričom vzniklo 8 stanovísk na vytváranie topografického spracovania a simulácie. Počas 9 dní sa 4 buldozéry a 4 kamióny zaoberali premiestňovaním 24 kubických metrov zeminy a odstraňovaním nadbytočného piesku. Na definitívnom tvarovaní trate pracovali 2 zarovnávače a 2 valce. Na vytvorenie dodatočnej terénnej trate sa použilo viac ako 3 500 kubických metrov zeminy.

 

Monumentálnu prácu zavŕšili neopakovateľné výzvy: po tom, ako nový model BMW X5 prešiel s viacerými zastávkami cez celú Európu, dorazil na saharský okruh Monza v nedostupnej saharskej púšti. V dunách, na piesku a na skalách čelil jednému z najnehostinnejších prostredí na našej planéte. Prechádzal cez zákruty Lesmo, Ascari a Parabolica, kde presviedčal o svojich terénnych schopnostiach, ktoré výrazne zlepšuje balík xOffroad package. Ten debutuje práve na tomto modeli. Nové BMW X5 privítal v Maroku aj nový model vytrvalostného enduro motocykla BMW R 1250 GS od oddelenia BMW Motorrad. Čerstvo vynovený model s motorom typu boxer si tieto podmienky užíval len pár dní predtým.

 

Nové BMW X5: balík xOffroad package je úplná novinka.

Absolútnu novinku pre zákazníkov predstavuje možnosť voľby balíka xOffroad package. Špeciálny ovládač dáva vodičovi možnosť výberu medzi štyrmi terénnymi jazdnými režimami (xSand, xRocks, xGravel, xSnow), ktoré automaticky nastavia ideálnu svetlú výšku vozidla, reakcie systému xDrive, odozvu na plynový pedál a ovládanie prevodovky. Rovnako tak sa upravia aj korekčné zásahy stabilizačného systému DSC pri jazde po povrchoch ako piesok, kamene, blato či sneh.

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2, 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 10,655 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,7 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2017 zamestnával po celom svete 129 932 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

 

 

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. 

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

LA AUTO SHOW 2019

Los Angeles, 20. November.
Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference at the Los Angeles Auto Show.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť