Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Designworks spolupracuje so spoločnosťou North Face na vývoji štúdie New Camper Concept.

Designworks, dcérska spoločnosť BMW Group v spolupráci s The North Face odhalila nový koncept obytného prívesu a zážitok z virtuálnej reality, ktorý má priblížiť budúcnosť ochrany pred prírodnými živlami.

Spoločnosť
·
BMW Group Design
·
Designworks
·
Šport
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(4x, ~5,59 MB)

Designworks, dcérska spoločnosť BMW Group, v Las Vegas v spolupráci so spoločnosťou The North Face odhalila nový koncept obytného prívesu a zážitok z virtuálnej reality, ktorý má priblížiť budúcnosť ochrany pred prírodnými živlami.

 

Koncept ľahkého obytného prívesu aj virtuálnu realitu navrhla spoločnosť Designworks s cieľom predstaviť inovatívnu tkaninu nazývanú FUTURELIGHT™ od spoločnosti The North Face, ktorá na vytvorenie najvyspelejšieho priedušného a nepremokavého materiálu na svete využíva technológiu Nanospinning.

 

„Na vytvorenie tohto materiálu sa nám podarilo prepojiť skutočný a digitálny svet, pričom sme sa zároveň pokúsili jasne predstaviť komplexnú víziu značky a poskytnúť ľuďom reálny zážitok“, povedala Laura Robin, riaditeľka štúdia Designworks v Los Angeles. „Premýšľanie o extrémnom výkone v nových a neočakávaných situáciách a naše skúsenosti získané prácou v mnohých odvetviach nám pomohli ponúknuť užívateľom jedinečný a doteraz nevídaný pohľad na samotné srdce tohto materiálu a na jeho kľúčové vlastnosti.“

 

Obytný príves FUTURELIGHT™ sa inšpiroval konceptom BMW GINA Light Visionary z roku 2008. Rovnako ako koncept GINA je aj obytný príves FUTURELIGHT™ vyrobený z látkového vonkajšieho plášťa pozostávajúceho z flexibilného materiálu natiahnutého cez ikonickú kupolu s cieľom demonštrovať potenciálne využitie materiálu FUTURELIGHT™ nielen na účely výroby oblečenia.

 

Revolučný proces Nanospinning použitý na výrobu materiálu FUTURELIGHT™ umožnil dizajnérom spoločnosti The North Face vyrobiť prvý raz tkaninu s priedušnou membránou. Pri tomto procese sa vytvárajú otvory veľkosti nanočastíc, ktoré umožňujú neuveriteľnú pórovitosť materiálu, pohyb vzduchu cez materiál a tým aj väčšiu priedušnosť ako kedykoľvek predtým, pričom si zachováva absolútnu vodotesnosť.

 

Materiál FUTURELIGHT™ sa k spotrebiteľom spoločnosti The North Face dostane v rámci jesennej kolekcie na rok 2019, pričom bude použitý v kolekciách značky určených na použitie v extrémnych podmienkach.

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2, 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 10,655 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,7 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2017 zamestnával po celom svete 129 932 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému decembru 2018 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

ANNUAL ACCOUNTS PRESS CONFERENCE

Munich, 18 March 2020. 
Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Accounts Press Conference 2020.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť