Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW Motorrad predstavuje nový model X2City.

Zelená pre prvé dodávky elektrickej kolobežky, ktorá môže jazdiť po cyklistických chodníkoch.

Scooter
·
Technológia skútrov
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Pokojne, bez emisií a rýchlosťou až do 20 km/h. Presne tak sa teraz dá jazdiť po mestách. Skladacia kolobežka BMW Motorrad X2City začne ponúkať svoje služby verejnosti ako prvé elektrické vozidlo vytvorené podľa nových predpisov nemeckej spolkovej vlády, ktoré vstúpia do platnosti v roku 2019. Okrem bežných ciest môže BMW Motorrad X2City využívať aj cyklistické chodníky rovnako ako bicykel.

BMW Motorrad X2City už predčasne spĺňa predpisy pre novú triedu malých elektrických vozidiel, ktoré vznikajú v Nemecku. Tie pre zvýšenie komfortu predpisujú použitie nového pedálu. Vďaka nemu po prvotnom rozbehu (min. 6 km/h) s každým dotykom pedála kolobežka o čosi zrýchli, až kým nedosiahne požadovanú rýchlosť. Po stlačení pedála umiestneného na podlahe bude kolobežka udržiavať aktuálnu rýchlosť až do momentu ďalšieho zrýchľovania. Vďaka nemu je jazda na kolobežke BMW Motorrad X2City jednoduchšia, bezpečnejšia a pohodlnejšia. Dôraz na bezpečnosť sa prejavil aj v špičkových komponentoch použitých na brzdy, pneumatiky a osvetlenie.

V prípade pohonu sa BMW Motorrad X2City spolieha na osvedčený motor zabudovaný v kolese a vybavený voľnobehom. O dodávku energie do elektromotora sa stará 408 Wh lítiovo-iónová batéria zabudovaná v podlahe, ktorá je zároveň chránená pred dažďom a striekajúcou vodou. Vďaka nej kolobežka dôjde do vzdialenosti 20 až 30 km. To je absolútne dostačujúca hodnota a zabezpečuje mobilitu nielen v mestskom prostredí. BMW Motorrad X2City zrýchli na maximálnu rýchlosť do 20 km/h, prípadne na niektorú z prednastavených rýchlostí, ktoré sa dajú zvoliť ovládacím prvkom na riadidlách (8, 12, 16, 18 a 20 km/h).

Nabíjanie modelu BMW Motorrad X2City je veľmi pohodlné. Slúži na to buď samostatná zásuvka, alebo sa ľahká batéria môže po vybratí nabíjať aj priamo. V oboch prípadoch sa BMW Motorrad X2City pohodlne nabíja z bežnej domácej zásuvky a plne nabitá batéria je na poskytovanie ďalšej radosti z jazdy pripravená už po 2,5 hodine. BMW Motorrad X2City myslí aj na mobilné telefóny. Tie sa dajú počas jazdy nabíjať cez zabudovanú USB zásuvku. Do budúcna je na prípadnú komunikáciu s aplikáciou pripravené aj bluetooth rozhranie.

Nosenie prilby nie je na kolobežke BMW Motorrad X2City povinné, no nanajvýš odporúčané. Predaj sa začína vo februári 2009. BMW Motorrad X2City sa bude dodávať v štyroch atraktívnych farbách sivá, modrá, červená a čierna, pričom ceny sa v Nemecku začínajú od 2 399 eur.

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2, 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 10,655 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,7 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2017 zamestnával po celom svete 129 932 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému decembru 2018 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

ANNUAL ACCOUNTS PRESS CONFERENCE

Munich, 18 March 2020. 
Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Accounts Press Conference 2020.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť