Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Elektrická radosť z jazdy v luxusnom segmente: nové modely Plug-in-Hybrid v novom BMW radu 7.

Benzínový radový 6-valcový motor a nová vysokonapäťová batéria pre nové modely BMW 745e, BMW 745Le a BMW 745Le xDrive – Systémový výkon v režime SPORT narástol až na 290 kW (394 k) – Zvýšený dojazd na čisto elektrickú energiu až do vzdialenosti 58 kilometrov* bez lokálnych emisií – Príchod na trh na jar 2019 spolu s ostatnými modelmi nového BMW radu 7.

G11 LCI
·
BMW iPerformance Automobiles
·
745e
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(2x, ~465,79 KB)
  
Photos(10x, ~124,89 MB)
  
Videos(1x, ~205,7 MB)

Mníchov. BMW predstavuje mimoriadne súčasnú a technologicky prelomovú formu automobilového luxusu. Mimoriadne pokročilé plug-in hybridné verzie luxusného sedanu sa dostanú na trh spolu s predstavením nového BMW radu 7, ktoré bude na jar 2019. Spájajú športového ducha, komfort cestovania a atmosféru pohodlia špičkového modelu značky so špičkovou úrovňou spotreby a s možnosťou užívať si jazdu v úplnom tichu, na elektrický pohon a bez vypúšťania lokálnych emisií. Na poskytnutie dokonalého jazdného zážitku budúcnosti v luxusnom segmente sú pripravené tri verzie: BMW 745e, predĺžená verzia BMW 745Le a BMW 745Le xDrive s predĺženým rázvorom a s inteligentným pohonom všetkých kolies. Ich plug-in hybridný systém pozostáva zo 6-valcového radového benzínového motora a z prepracovanej vysokonapäťovej batérie so zvýšenou kapacitou. Progres oproti predchodcovi sa prejavuje v náraste výkonu a krútiaceho momentu ako aj vo vylepšených hodnotách dojazdu na elektrinu, v zníženej spotrebe a v nižších emisiách CO2.

 

S novou technológiou pohonu sa modelom BMW 745e, BMW 745Le a BMW 745Le xDrive darí zosobňovať typické vlastnosti luxusných sedanov lepšie než kedykoľvek predtým. Ich plug-in hybridný systém teraz využíva radový 6-valcový benzínový motor z aktuálnej generácie pohonných jednotiek BMW EfficientDynamics, ktorý dostal viacero špecifických úprav a dosahuje výkon 210 kW (286 k). Vyznačuje sa ľahkým stúpaním do otáčok, jemným a pokojným chodom a spolupracuje s elektromotorom s výkonom 83 kW (113 k) a s krútiacim momentom 265 Nm. Ten čerpá energiu z novej lítiovo-iónovej batérie s najnovšou technológiou článkov a zároveň s vyššou kapacitou. Súčasťou prepracovanej výkonovej elektroniky je aj inteligentný manažment energie, ktorý zabezpečuje precíznu kontrolu spolupráce medzi oboma pohonnými jednotkami. S aktivovanou funkciou prehľadu dokáže zobraziť tie časti cesty, po ktorých bude vozidlo jazdiť bez vypúšťania lokálnych emisií. Zvýšil sa dynamický výkon elektromotora, citeľne sa zrýchlili reakcie pohonnej jednotky a zvýšila sa aj miera príspevku elektromotora. V režime SPORT je k dispozícii celkový systémový výkon 290 kW (394 k). Pri využívaní maximálnej dynamiky vozidla sa vodič môže oprieť o 600 Nm krútiaceho momentu.

 

Nový pohonný reťazec dáva plug-in hybridným modelom nového BMW radu 7 lepšie schopnosti aj pri zrýchľovaní. Nové BMW 745e zrýchli z 0 na 100 km/h za 5,2 sekundy, zatiaľ čo nové BMW 745Le na to potrebuje 5,3 sekundy. Nové BMW 745Le xDrive dosiahne hranicu 100 km/h z pokoja za 5,1 sekundy. Maximálna rýchlosť všetkých troch modelov je elektronicky obmedzená na 250 km/h.

 

Nová vysokonapäťová batéria pre plug-in hybridné modely BMW radu 7 dokáže teraz uskladniť až 12,0 kWh energie. Zvýšená kapacita lítiovo-iónovej batérie vytvára základ pre zvýšenie čisto elektrického dojazdu bez lokálnych emisií a v úplnom tichu. Luxusný sedan sa tak dostáva ďaleko za hranice mestskej mobility. V režime HYBRID dokážu nové modely BMW 745e, BMW 745Le a BMW 745Le xDrive dosiahnuť na elektrický pohon cestovnú rýchlosť až do 110 km/h – to je o 20 km/h viac ako predchádzajúci model v čisto elektrickom režime. Spaľovací motor sa pridáva až vo vyšších rýchlostiach či pri požiadavke na vyššie zaťaženie. V režime ELECTRIC postačí sila elektromotora na dosiahnutie rýchlosti až do 140 km/h. Nový model BMW 745e dôjde čisto na elektrinu do vzdialenosti 54 až 58 kilometrov*, zatiaľ čo v prípade nového modelu BMW 745Le ide o vzdialenosť 52 až 55 kilometrov*. Nový model BMW 745Le xDrive dosiahne na čisto elektrický pohon vzdialenosť 50 až 54 kilometrov.

 

S príchodom nového plug-in hybridného pohonu sa zlepšili aj hodnoty spotreby paliva a emisií luxusného sedanu. Nové BMW 745e dosahuje kombinovanú spotrebu 2,3 až 2,1 l/100 km*, kombinovanú spotrebu elektriny 15,6 až 15,1 kWh/100 km* a emisie CO2 iba 52 až 48 g/km. Pre BMW 745Le platia hodnoty 2,3 až 2,2 l/100 km*, 15,7 až 15,6 kWh/100 km* a 53 až 50 g/km*. Nové BMW 745Le xDrive dosahuje úrovne 2,6 až 2,3 l/100 km*, 16,3 až 15,8 kWh/100 km* a 59 až 52 g/km*.

 

Elektromotor plug-in hybridných modelov tvorí súčasť 8-stupňovej prevodovky Steptronic. Počas brzdenia a plachtenia slúži ako generátor a rekuperáciou dodáva energiu do vysokonapäťovej batérie. Lítiovo-iónová batéria slúži aj na napájanie palubnej siete. Energiu možno využiť aj na pohon štandardne dodávanej nezávislej klimatizácie. Vysokonapäťová batéria sa nachádza pod zadnými sedadlami, zatiaľ čo 46-litrová palivová nádrž má svoje miesto nad zadnou nápravou. To znamená, že objem batožinového priestoru plug-in hybridných modelov sa zmenšil iba minimálne. Navyše batožinový priestor s objemom 420 litrov sa dá v prípade potreby zväčšiť sklopením operadiel zadných sedadiel delených v pomere 40 : 20 : 40.

 

Na voľbu nastavenia vozidla a režimu pohonnej jednotky slúži stlačenie tlačidla ovládača umiestneného na stredovej konzole. Prepínač jazdných zážitkov ponúka režimy SPORT pre mimoriadne dynamické nastavenie a ADAPTIVE pre nastavenie, ktoré sa automaticky prispôsobí aktuálnemu jazdnému štýlu a situácii. Zároveň ponúka aj tri režimy HYBRID, ELECTRIC a BATTERY CONTROL. Režim HYBRID slúži ako štandardné nastavenie, ktoré aktivuje vyvážené nastavenie a optimálne reakcie spaľovacieho motora a elektromotora. Dvojité stlačenie tlačidla HYBRID aktivuje jeho verziu zameranú na maximálne úspornú jazdu s minimálnou spotrebou paliva (HYBRID ECO PRO). K tomu prispieva aj funkcia plachtenia. Vtedy je na intenzívne zrýchľovanie pripravený iba elektromotor. V rámci nastavení v ponuke menu iDrive sa dá ako základný režim zvoliť aj režim ELECTRIC. Ten slúži na jazdu na čisto elektrický pohon. V tom prípade slúži na ochranu chodcov špeciálny zvuk vyvinutý zvlášť pre elektrifikované modely značky BMW a vydávajú ho reproduktory. Vozidlo vydáva v nízkych rýchlostiach vibrujúci zvuk, ktorý však neznižuje akustický komfort posádky vozidla.

 

V režime SPORT sa elektromotor zameriava iba na podporu spaľovacieho motora. Nastavenie BATTERY CONTROL slúži na udržiavanie stavu vysokonapäťových batérií na úrovni, ktorú si zvolí vodič. Napríklad počas jazdy na diaľnici sa výkonová rezerva spaľovacieho motora využíva na nabíjanie batérie, aby bola pripravená v meste na jazdu bez lokálnych emisií.

 

Zvolenému jazdnému režimu sa farebne prispôsobí aj celé prostredie novej digitálnej prístrojovej dosky. Jazdu na elektrinu oznamuje modré sfarbenie rýchlomera a ukazovateľa využitého výkonu. Jasne sa zobrazuje aj dodatočné naštartovanie spaľovacieho motora ako aj výkonové a rýchlostné obmedzenia, ktoré ovplyvňujú jazdu na elektrickú energiu. Počas nabíjania vysokonapäťovej batérie môže vodič na prístrojovej doske sledovať všetky podstatné informácie ako trvanie a intenzitu nabíjania, nabíjací prúd, aktuálne dostupný dojazd na elektrinu a zvolený čas ďalšieho odjazdu ako aj zvolenú úroveň klimatizácie. Tieto informácie jasne vidno aj z vonkajšej strany vozidla.

 

Balíky dizajnových doplnkov pre exteriér Pure Excellence a M sport sú na požiadanie dostupné pre všetky tri nové modely BMW 745e, BMW 745Le aj BMW 745Le xDrive. Rovnako sú dostupné aj všetky asistenčné systémy vodiča či všetky na požiadanie dodávané prvky výbavy na zvýšenie komfortu známe z nového BMW radu 7 vrátane všetkých systémov podvozka. Jedinou výnimkou je systém Executive Drive Pro.

 

Od leta 2019 budú pre plug-in hybridné modely BMW radu 7 dostupné nové digitálne služby. Vďaka nim bude nabíjanie batérií v neznámom prostredí na cestách ešte atraktívnejšie a pohodlnejšie. Pri voľbe verejnej nabíjacej stanice poskytne navigačný systém vodičovi zoznam odporúčaných hotelov, reštaurácií, kaviarní, turistických atrakcií a kultúrnych inštitúcií, ktoré sa nachádzajú nablízku. Zákazník navyše dostane aj predpokladanú predpoveď obsadenia nabíjačiek. BMW umožní zákazníkom služby ChargeNow, aby si na čas nevyhnutne potrebný na nabitie ich vozidla rezervovali konkrétnu nabíjačku.

 

Majiteľom plug-in hybridných modelov nového BMW radu 7 uľahčuje život aj inteligentný osobný asistent BMW Intelligent Personal Assistant. Na základe špecificky definovaných zážitkových režimov Experience Modes dokáže zmeniť prostredie na palube. Slúži na to kombinácia funkcií ako zmena vyhrievania alebo odvetrávania sedadiel, masážna funkcia sedadiel, zmena teploty interiéru, vôňe alebo miery zatmenia okien. Inteligentný osobný asistent BMW Intelligent Personal Assistant pomôže aj s vyhľadaním parkovacích miest či nabíjacích staníc.

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2, 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 10,655 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,7 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2017 zamestnával po celom svete 129 932 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému decembru 2018 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. 

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

 

BMW 745e: Fuel consumption combined: 2,3 - 2,1 l/100km; power consumption combined: 15,6 - 15,1 kWh/100 km; CO2 emissions combined: 52 - 48g/km

BMW 745Le: Fuel consumption combined: 2,3 - 2,2 l/100km; power consumption combined: 15,7 - 15,6 kWh/100 km; CO2 emissions combined: 53 - 50g/km

BMW 745Le xDrive: Fuel consumption combined: 2,6 - 2,3 l/100km; power consumption combined: 16,3 - 15,8 kWh/100 km; CO2 emissions combined: 59 - 52g/km

These details have already been calculated based on the new WLTP test cycle and adapted to NEDC for comparison purposes.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

LA AUTO SHOW 2019

Los Angeles, 20. November.
Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference at the Los Angeles Auto Show.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť