Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Exkluzívna pozícia v prvom rade na štartovom rošte: BMW M850i xDrive Coupé First Edition.

BMW predstavuje špeciálnu edíciu modelu nového luxusného športového vozidla limitovaného na 400 kusov – špeciálne exkluzívne prvky exteriéru a interiéru pochádzajú od BMW Individual

G15
·
8 Series
·
Coupé
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(7x, 47,68 MB)

Mníchov. Nové BMW radu 8 Coupé dokáže unikátne inšpirovať dynamickými jazdnými vlastnosťami a zároveň fascinovať luxusnou výbavou. To všetko oblečené v športovom a elegantnom dizajne. Navyše, maximum exkluzivity zaručujú aj individuálne možnosti konfigurácie nového luxusného športového vozidla.
BMW M850i xDrive Coupé First Edition (kombinovaná spotreba paliva: 9,8 – 9,7 l/100 km; kombinované emisie CO2: 224 – 221 g/km), ktoré sa predstaví na jar 2019, to dokazuje v plnej miere. Prvý raz dopĺňajú technológiu pohonu a odpruženia dvojdverového modelu vyvinutú s využitím skúseností a schopností z motoršportu aj prvky exteriéru aj interiéru pochádzajúce z ponuky oddelenia BMW Individual.

 


BMW M850i xDrive Coupé First Edition vznikne v množstve limitovanom na 400 kusov medzi aprílom a júnom 2019. Všetky vozidlá vyrobia v závode BMW Dingolfing.

 

Lak karosérie, disky kolies z ľahkých zliatin a prvky v interiéri dodajú modelu BMW M850i xDrive Coupé First Edition individuálny a expresívny charakter. Fascinujúcu príťažlivosť exteriéru zvýši aj novo vyvinutá špeciálna metalická farba Frozen Barcelona Blue, ktorá sa v ponuke BMW Individual dostáva na model značky BMW úplne prvý raz. Dopĺňajú ju prvky s povrchovou úpravou BMW Individual High Gloss Shadow Line, ktoré sa okrem rámov okien nachádzajú aj na jednotnom rámiku obličiek BMW ako aj na ich lištách, na výduchoch na blatníkov a v čiernej farbe aj na koncovkách výfukového potrubia. Tmavá farba Jet Black púta pozornosť aj na 20-palcových M diskoch kolies z ľahkých zliatin s ramenami v tvare Y-spoke. Medzi prvkami dodávanými na želanie sa, okrem iného, nachádzajú aj strecha M Carbon a balík doplnkov exteriéru M Carbon.  

 

Exkluzívnu auru v interiéri modelu BMW M850i xDrive Coupé First Edition dopĺňajú aj špeciálne dizajnové prvky z ponuky BMW Individual, vycibrený výber materiálov a farieb ako aj mimoriadne kvalitné prvky výbavy. Špeciálnou súčasťou limitovaného modelu je plne kožené čalúnenie špičkovou kožou Merino z ponuky BMW Individual v novej farebnej krémovo-čiernej kombinácii Ivory White/Night Blue. V harmonicky zladenom interiéri sa nachádzajú aj dizajnové prvky ako kožou čalúnený M volant a strop čalúnený alkantarou z ponuky BMW Individual, v oboch prípadoch vo farbe Night Blue. Interiér vybavený prvkami BMW Individual ozvláštňujú aj lišty nalakované čiernym lakom Black Piano, pričom v strede kokpitu sa nachádza nápis First Edition 1/400. Luxusnú atmosféru interiéru dopĺňajú špičkový audiosystém Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound System a prvky z brúseného skla s označením Crafted Clarity, ktoré sa nachádzajú na tlačidle štart/stop, ovládači iDrive Controller, na ovládači hlasitosti a na podsvietenom voliči automatickej prevodovky.

 

Výraznú osobnosť modelu BMW M850i xDrive Coupé First Edition zrejmú z exteriéru aj interiéru dopĺňajú výnimočné dynamické vlastnosti. Model zo špeciálnej edície poháňa 8-valcový benzínový motor, ktorý vďaka technológii prepĺňania BMW TwinPower Turbo dodáva výkon 390 kW (530 k). Pohonná jednotka V8 s vysokým krútiacim momentom spolupracuje s 8-stupňovou športovou prevodovkou Steptronic. Výkon motora sa prenáša na vozovku pomocou inteligentného pohonu všetkých kolies BMW xDrive a podvozku, ktorý absolvoval dokonalé nastavenie pre potreby tohto vozidla.

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2, 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 10,655 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,7 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2017 zamestnával po celom svete 129 932 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému decembru 2018 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. 

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

 

The BMW M850i xDrive Coupe First Edition: Combined fuel consumption: 9.8 – 9.7 l/100 km; combined CO2 emissions: 224 – 221 g/km.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

BMW GROUP ANALYST- AND INVESTOR CONFERENCE 2019.

Here you can see the live stream of the BMW Group Analyst- and Investor Conference 2019.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť