Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Rýchlejšie a silnejšie než kedykoľvek predtým: nové MINI John Cooper Works GP.

Britský prémiový výrobca oznamuje príchod novej verzie extrémne športového kompaktného automobilu, ktorý pride na trh v roku 2020 – 4-valcový prepĺňaný motor s výkonom viac ako 220 kW (300 k) a pretekárskou technológiou John Cooper Works z motoršportu sľubuje úplne nový rozmer výkonu a zábavy z jazdy.

R53
·
John Cooper Works
·
MINI John Cooper Works GP
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~331,83 KB)
  
Photos(3x, ~63,11 MB)

Mníchov. Skratka GP v spojení so značkou MINI automaticky vzbudzuje záujem automobilových nadšencov, ktorí sú zároveň aj priaznivcami britskej prémiovej značky. A keď sa jedným dychom spomenie aj názov John Cooper Works, dostaví sa okamžitá vlna vzrušenia a očakávanie veľmi špeciálneho modelu. Platí to aj teraz: budúci rok vtrhne model MINI John Cooper Works GP na cesty
so silou víchrice. Rovnako intenzívne ovládne
aj srdcia a mysle ľudí, ktorí vyhľadávajú vysoký výkon. Novú verziu špičkového atléta tohto modelového radu poháňa 4-valcový motor s výkonom viac ako 220 kW (300 k). Vďaka technológii MINI TwinPower Turbo ide o najvýkonnejšie MINI všetkých čias, ktoré môže jazdiť po cestách. Príchod na trh si vyžaduje rýchle rozhodovanie. Výroba modelu MINI John Cooper Works GP sa obmedzí na 3 000 kusov.

Každý, kto sa dostane za volant jedného z týchto exkluzívnych a extrémne atletických vozidiel,
sa môže tešiť na nefalšované potešenie z jazdy
a na pretekársky pocit, ktorý nepozná kompromisy. Rovnaký prísľub vyvolalo aj prvé predstavenie štúdie s výrazným a emotívnym dizajnom na autosalóne vo Frankfurte v septembri 2017. Výrazné predné a zadné nárazníky, nápadný strešný spojler a rozsiahle využitie ľahkých materiálov. Športové ambície štúdie boli jasné.

Sériová výroba nového modelu MINI John Cooper Works GP sa nezadržateľne blíži a vstupuje
do kľúčovej fázy. Najmä na okruhu, kde sa bude
v najbližších mesiacoch testovať zladenie celého vozidla. Presne ako to vychádza z tradície John Cooper Works, aj v tomto prípade sa podvozok dokonale naladí podľa potrieb mimoriadne vysokého výkonu nového motora. Jasne určené aerodynamické vlastnosti a znížená hmotnosť doplnia potrebné technológie pohonu a podvozka, čím vznikne optimálny celok, ktorý poskytne vzrušujúce výkonné vlastnosti.

Dôsledné použitie technológií a skúseností
z motoršportu kladú silný základ pre boj s časom. Na porovnanie poslúži špičkový atlét predchádošlej generácie MINI. Predchádzajúci model MINI John Cooper Works GP dosiahol na legendárnej Severnej slučke okruhu Nürburgring čas 8:23 minúty. To je menej než mnohé športové vozidlá z vyšších tried. MINI tak nadväzuje na dlhú tradíciu porážania väčších konkurentov. John Cooper, konštruktér monopostov F1, dokázal s týmito vozidlami porážať aj oveľa výkonnejšie vozidlá a to priamo na ich ihrisku. Svedčia o tom aj tri celkové víťazstvá
na Rely Monte Carlo.

Nový model MINI John Cooper Works GP vychádza
z rovnakých princípov hlboko zakorenených
v športových génoch značky MINI, ktoré vytvárali výnimočné pretekárske stroje. Novinka prináša tieto vlastnosti do najextrémnejšej formy. Jeho predchodca vznikol v roku 2006 v limitovanom počte 2 000 kusov, pričom išlo o model MINI Cooper S doplnený o prvky John Cooper Works Kit.
Od začiatku išlo o vozidlo, ktoré sa stalo vyhľadávaným zberateľským artiklom. Novinku už nedočkavo očakávajú všetci priaznivci značiek MINI aj John Cooper Works.

„Najrýchlejšie MINI v 60-ročnej histórii našej značky zhmotňuje čistú vášeň pre jazdenie,“ vraví Thomas Giuliani, Vice President Product and Launch Management. „Očakávame, že MINI John Cooper Works GP vyvolá fascinujúce nadšenie. Vychádzame pri tom z euforických reakcií na štúdiu ako aj z toho,
že každý prechodca sa vypredal skôr, ako sa začal jeho oficiálny predaj.“

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než 2,49 mil. predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2017 činil zisk pred zdanením 10,655 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,7 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2017 zamestnával po celom svete 129 932 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému decembru 2018 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. 

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii

v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

LA AUTO SHOW 2019

Los Angeles, 20. November.
Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference at the Los Angeles Auto Show.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť