Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Spustenie výroby nového BMW radu 7.

Len pred pár dňami sa spustila výroba nového BMW radu 7 Sedan v závode BMW Group v Dingolfingu. Približne po tri a pol roku od predstavenia šiestej generácie prešiel top model značky BMW výrazným omladením, ktoré mu prinieslo výraznejší vzhľad.

Radu 7
·
Výrobné závody, zariadenia
·
Výrobné závody
·
Technológia
·
Výroba a recyklácia
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(12x, ~74,91 MB)

Dingolfing. Len pred pár dňami sa spustila výroba nového BMW radu 7 Sedan v závode BMW Group v Dingolfingu. Približne po tri a pol roku od predstavenia šiestej generácie prešiel top model značky BMW výrazným omladením, ktoré mu prinieslo výraznejší vzhľad.

„Model BMW radu 7 definuje identitu nášho závodu už viac ako 40 rokov. Sme hrdí na to, že top model značky BMW, nové BMW radu 7 Sedan, sa bude aj naďalej vyrábať v Dingolfingu. Naším zámerom ako primárneho závodu značky pre luxusné vozidlá je zaručiť, aby sa každé vozidlo, ktoré naši skúsení a kompetentní kolegovia pustia na cesty, vyznačovalo výnimočnou kvalitou,“ vraví Ilka Horstmeier, riaditeľka závodu BMW Group Dingolfing.

Takzvané digitálne spustenie predstavuje pre začiatok produkcie výraznú výzvu. Znamená to, že výroba nového vozidla plne nabieha už od prvého dňa. Pre zaručenie spĺňania vysokých kvalitatívnych štandardov od prvého vozidla prešli všetky komponenty virtuálnym testovaním ešte pred začiatkom výroby, čím sa overilo ich vzájomné zosúladenie.

Od začiatku výroby prvého BMW radu 7 v roku 1977 za v Dingolfingu vyrobilo už viac ako 1,9 milióna kusov modelu BMW radu 7. Od začiatku bol pre úspech luxusného sedanu nevyhnutný celosvetový globálny trh. BMW radu 7 je jednoznačne najdôležitejším vývozným artiklom závodu v Dolnom Bavorsku. Minulý rok smerovalo na export viac ako 90 percent produkcie. Pre model má mimoriadny význam najmä čínsky trh: k zákazníkom do Číny smerovalo v roku 2018 až 44 percent celosvetových predajov.

Digitalizácia podporuje proces výroby BMW radu 7

Výrobný proces top modelu z Dingolfingu podporuje aj viacero inovatívnych riešení. Napríklad v prípade zriedkavejšie objednávaných prvkov výbavy ako zadná stredová konzola sa zamestnancom v zodpovedajúcej sekcii linky rozvibruje upozornenie na ich inteligentných hodinkách, ktoré ich upovedomí, že sa blíži nevšedné vozidlo a získajú ďalšie inštrukcie pre dodatočné pracovné postupy.

Na tréning nových zamestnancov sa používajú aj digitálne okuliare. Pri učení sa nových pracovných postupov sa zamestnancom do ich zorného poľa premietajú virtuálne pomôcky. To poskytuje rýchle a dlhodobo zapamätateľné učenie sa predmontáže komplexných komponentov ako napríklad zadné svetlá. Využívanie rozšírenej reality sa aplikuje aj v montážnych tréningových centrách a neustále zlepšuje rýchlosť zapracovávania nových pracovných postupov v úzkej spolupráci medzi plánovaním výroby a IT.

Digitalizácia sa dotýka aj neustálych vylepšovaní zásobovania výrobnej linky jednotlivými súčiastkami. Už aj na dlhších trasách medzi skladom a výrobnou halou sa pohybujú autonómne jazdiace vláčiky ostatnej generácie. Ich schopnosti automatizácie sa neustále vylepšujú a prekonávajú doteraz známe riešenia. Noví a premyslenejší logistickí pomocníci využívajú dynamické navádzanie podľa priority objednávky, pričom súpravy sa dokážu už aj aktívne vyhýbať prekážkam.

 

BMW 745e (BMW 745Le): Fuel consumption combined: 2.2 – 2.1 l/100 km (128.4 – 134.5 mpg imp) [BMW 745Le: 2.3 – 2.2 l/100 km (122.8 – 128.4 mpg imp)], electric power consumption combined: 15.4 – 15.0 kWh/100 km (62 miles) [BMW 745Le: 15.4 – 15.1 kWh/100 km (62 miles)], CO2 fuel emissions combined: 52 – 48 g/km (BMW 745Le: 53 – 50 g/km), exhaust standard: EU6d-TEMP.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než 2,49 mil. predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2017 činil zisk pred zdanením 10,655 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,7 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2017 zamestnával po celom svete 129 932 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému decembru 2018 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. 

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

LA AUTO SHOW 2019

Los Angeles, 20. November.
Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference at the Los Angeles Auto Show.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť