Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW Manufacturing piaty rok po sebe najväčším americkým automobilovým exportérom podľa hodnoty vyvezeného tovaru.

Závod BMW v meste Spartanburg v Južnej Karolíne opustilo v roku 2018 až 234 689 vozidiel s označením X. Približne 81 percent všetkých vozidiel z kategórií Sports Activity Vehicle a Coupé bolo exportovaných z prístavu Port of Charleston. Podľa údajov Ministerstva obchodu išlo o hodnotu viac ako 8,4 miliardy dolárov. To potvrdzuje, že závod v Južnej Karolíne je vedúcim americkým automobilovým vývozcom podľa hodnoty exportovaného tovaru.

Výrobné závody, zariadenia
·
Výrobné závody
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(1x, ~2,29 MB)

Spartanburg, Južná Karolína. Podľa údajov, ktoré tento týždeň zverejnilo Ministerstva obchodu USA, je spoločnosť BMW Manufacturing piaty rok po sebe najväčším americkým automobilovým exportérom podľa hodnoty vyvezeného tovaru. Závod BMW v meste Spartanburg v Južnej Karolíne opustilo v roku 2018 až 234 689 vozidiel s označením X. Približne 81 percent všetkých vozidiel z kategórií Sports Activity Vehicle a Coupé bolo exportovaných z prístavu Port of Charleston. Podľa údajov Ministerstva obchodu išlo o hodnotu viac ako 8,4 miliardy dolárov. To potvrdzuje, že závod v Južnej Karolíne je vedúcim americkým automobilovým vývozcom podľa hodnoty exportovaného tovaru.

Zvyšných 19 percent modelov BMW X bolo vyvezených cez ďalších päť prístavov na juhovýchode USA: Savannah, (Georgia); Brunswick, (Georgia); Jacksonville, (Florida); Miami, (Florida) a Everglades, (Florida). Dovedna až viac ako 66 percent celkovej produkcie závodu Spartanburg, ktorá predstavuje 356 749 vozidiel, smeruje na export. Celkový počet vozidiel vyrobených a vyvezených spoločnosťou BMW Manufacturing v roku 2018 mierne poklesol z dôvodu obnovy modelových radov BMW X4 a BMW X5.

„Napriek minuloročnej modelovej obnove a napriek pretrvávajúcej neistote týkajúcej sa obchodu a ciel, je závod Spartanburg stále významným pozitívnym prispievateľom k americkej obchodnej bilancii,” povedal Knudt Flor, prezident a výkonný riaditeľ spoločnosti BMW Manufacturing. „Tento výsledok jasne posilňuje pretrvávajúce záväzky spoločnosti BMW v USA. V roku 2019 očakávame nárast výroby a exportu, k čomu prispejú aj ďalšie modely ako úplne prvé BMW X7, BMW X3 M a X4 M či len nedávno predstavené plug-in hybridné verzie modelov BMW X3 a X5.”

Spoločnosť BMW v roku 2017 oznámila investície v objeme 600 miliónov dolárov, ktoré nasmerujú do závodu Spartanburg medzi rokmi 2018 až 2021. Zamerajú sa na výrobnú infraštruktúru ďalších generácií modelov BMW X. V minulom mesiaci vyrobil závod 4,5-miliónte vozidlo BMW vyrobené v Južnej Karolíne. Neskôr v tomto roku závod oslávi 25 rokov výroby značky BMW v tomto americkom štáte.

„Výrazné partnerstvo medzi značkou BMW a štátom Južná Karolína sa aj naďalej rozvíja a prejavuje sa to aj na tom, že náš štát je aj naďalej najväčším vývozcom hotových osobných vozidiel,” povedal minister obchodu Južnej Karolíny Bobby Hitt. „Moje gratulácie k ďalšiemu výraznému roku smerujú do BMW a k jeho zamestnancom na severe nášho štátu. Spolu celému svetu ukazujeme, že Južná Karolína je hodná svojho sloganu Just right.”

„Spoločnosť BMW je významným partnerom našich prístavov v Južnej Karolíne,” podotkol Jim Newsome, prezident a výkonný riaditeľ spoločnosti South Carolina Ports Authority. „Ako klient oboch prístavov Port Greer a Port of Charleston, je pokračujúca expanzia spoločnosti BMW výrazným impulzom pri náraste našich objemov exportu aj importu. Sme hrdí, že môžeme spolupracovať s najväčším americkým automobilovým exportérom a tešíme sa na podporu jeho ďalšieho rastu.”

Závod BMW Group Spartanburg vyrába denne viac ako 1 400 vozidiel. V roku 2018 vzniklo v závode Spartanburg 356 749 vozidiel. Závod má celkovú ročnú výrobnú kapacitu 450 000 vozidiel a zamestnáva viac ako 11 000 ľudí.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než 2,49 mil. predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2017 činil zisk pred zdanením 10,655 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,7 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2017 zamestnával po celom svete 129 932 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému decembru 2018 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

LA AUTO SHOW 2019

Los Angeles, 20. November.
Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference at the Los Angeles Auto Show.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť