Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Elektromobily v extrémnych podmienkach: modely BMW iX3, BMW i4 a BMW iNEXT absolvujú testy v studených podmienkach na severnom polárnom kruhu.

Prototypu ďalších elektrických modelov od BMW i absolvujú komplexné testy v zimnom testovacom centre v meste Arjeplog — intenzívny vývojový program pred začiatkom predaja v rokoch 2020 a 2021.

G26
·
i20
·
G08
·
BMW i Automobiles
·
iNEXT
·
BMW iX3
·
BMW i4
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(6x, ~106,68 MB)
  
Videos(1x, ~265,5 MB)

Spoločnosť BMW sa pripravuje na predstavenie ďalšej generácie čisto elektrických vozidiel. Tri z modelov značky práve vo švédskom zimnom vývojovom centre spoločnosti BMW Group v meste Arjeplog absolvujú kľúčovú fázu vývoja pred začiatkom sériovej výroby. Intenzívny testovací program tak absolvuje model BMW iX3, ktorý príde do predaja budúci rok ako aj modely BMW i4 a BMW iNEXT. Ich príchod na trh je naplánovaný na rok 2021. V rámci testovania sa extrémnym klimatickým a cestným podmienkam vystavujú komponenty pohonu, podvozka a odpruženia. Testovacia oblasť sa nachádza na okraji severného polárneho kruhu a pre takého potreby poskytuje ideálne prostredie. Zľadovatené povrchy zamrznutých jazier, sneh a treskúca zima. To sú podmienky, v ktorých musia svoje schopnosti, odolnosť a spoľahlivosť preukázať vysokonapäťové batérie a výkonová elektronika technológie pohonu BMW eDrive ako aj ovládacie systémy odpruženia.

Najnovšiu kapitolu elektrifikačnej stratégie spoločnosti BMW Group otvára vozidlo kategórie Sports Activity Vehicle. BMW iX3, ktoré príde do predaja budúci rok, dostane ako prvé už piatu generáciu technológie pohonu BMW eDrive. Výnimočne výkonný elektromotor a špičkové vysokonapäťové batérie prinášajú úplne nový rozmer radosti z čisto elektrickej jazdy. S dojazdom do vzdialenosti viac ako 400 km* a s možnosťou využívať na nabíjanie aj jednosmerné nabíjacie stanice s výkonom 150 kW, sa prvé elektrické SAV stáva ideálnym vozidlom na každodenné jazdenie ako aj na jazdenie na dlhšie vzdialenosti. BMW iX3 bude prvým vozidlom, ktoré sa pre všetky globálne trhy bude vyrábať v spoločnom podniku BWM Brilliance Automotive v čínskom závode v meste Šen-jang.

Model BMW i4 poskytuje radosť z lokálne bezemisnej jazdy a k tomu pridáva výnimočného športového ducha. Štvordverové kupé nachádzajúce patriace do prémiovej strednej triedy spája dynamický dizajn s inšpirujúcim výkonom a s vysokou úrovňou komfortu jazdy. Piata generácia technológie pohonu BMW eDrive použitá v modeli BMW i4 umožňuje dojazd do vzdialenosti viac ako 600 km*. Navyše spontánny nárast výkonu elektromotora sa dá využiť najmä na získavanie nových dynamických jazdných zážitkov. BMW i4 zrýchli z 0 na 100 km/h za menej ako 4 sekundy a dosiahne maximálnu rýchlosť viac ako 200 km/h. BMW i4 sa bude v mníchovskom závode vyrábať od roku 2021.

S proporciami a rozmermi luxusného vozidla z kategórie Sports Activity Vehicle, s piatou generáciou elektrického pohonu a so systémami pre vysoko automatizovanú jazdu, je BMW iNEXT komplexným stelesnením budúcnosti radosti z jazdy. Využíva novú generáciu modulárnej platformy a spája najnovšie inovácie v oblasti dizajnu, automatizovanej jazdy, konektivity, elektrifikácie a služieb (D+ACES) tak, ako ich uvádza korporátna stratégia NUMBER ONE > NEXT. Pohon BMW eDrive zaisťuje dojazd až do vzdialenosti 600 km*. Vozidlo dostalo aj najnovšie prvky konektivity a je pripravené na automatizovanú jazdu na úrovni Level 3. Nová technologická vlajková loď spoločnosti BMW Group sa bude vyrábať v závode BMW Dingolfing od roku 2021.

Všetky hodnoty týkajúce sa jazdných výkonov, spotreby paliva, emisií a dojazdu sú predbežné.
Hodnoty označené s * boli už vypočítané na základe nového testovacieho cyklu WLTP.

 

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než  2, 49 milióna predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2018 činil zisk pred zdanením 9,815 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 97,480 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2018 zamestnával po celom svete 134 682 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému decembru 2018 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupWiew

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Všetky hodnoty týkajúce sa jazdných výkonov, spotreby paliva, emisií a dojazdu sú predbežné.
Hodnoty označené s * boli už vypočítané na základe nového testovacieho cyklu WLTP.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

IAA 2019.

Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť