Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Tisícky nových spolupracovníkov v závode BMW Group v meste Landshut.

Včelár usídlil v priestoroch závodu päť včelích rodín – Vtáčie búdky pre spevavce – Prínos závodu k ochrane a rozmanitosti druhov.

Životné prostredie
·
Spoločnosť
·
Výrobné závody, zariadenia
·
Výrobné závody
·
Udržateľnosť
·
Spoločenské a sociálne záväzky
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(2x, ~24,57 MB)

Landshut. Včelár Johann Wimmer opatrne otvoril vrchný kryt na drevenom úli a vložil do jeho vnútra plásty so včelami. Okolo neho to začalo bzučať. Včelár sa však nedal vyrušiť z pokoja. Mal na sebe ochranný odev, ktorý ho chráni pred bodnutím. Na rozdiel od hektických včiel sa hýbal úplne pokojne a pomaly. „Je dôležité, aby som vyžaroval pokoj, inak budú včely agresívne,“ vysvetľuje skúsený včelár. Pre dnešok je s prácou hotový. Bývalý zamestnanec BMW udomácnil v severnej časti závodu päť včelích rodín. Každá rodina sa v lete rozrastie až na 40 000 včiel. Tisíce týchto malých pracovníkov by malo v najbližších mesiacoch nazbierať toľko peľu, že čoskoro by sa mohol stáčať prvý med. „Verím, že včely si rýchlo zvyknú na nové prostredie,“ vraví Wimmer. V závode BMW Group v meste Landshut preto v okolí úľov vysadili kvitnúce kríky a lúku s kvetmi.

Willibald Löw, predseda závodnej rady v meste Landshut, je veľkým podporovateľom včelieho projektu: „Privítaním včelích rodín na našom pozemku chceme ukázať náš príspevok k zachovaniu pestrosti a rozmanitosti druhov. Teším sa, že v podobe Johanna Wimmera, bývalého zamestnanca v zlievarni ľahkých kovov, sme získali skúseného a nadšeného včelára.“

Okrem toho sa vo vonkajších priestoroch závodu nachádza aj niekoľko búdok na hniezdenie pre spevavé vtáky. Keďže moderné budovy už neponúkajú možnosti na hniezdenie, vznikli v priestoroch pozemku závodu v blízkosti úľov aj búdky, ktoré spevavým vtákom poskytujú novú možnosť na hniezdenie.

„Ako najväčší zamestnávateľ v regióne sme si vedomí toho, že sa musíme starať aj o trvalú udržateľnosť. Okrem privítania včelích rodín a vytvorenia miesta na hniezdenie sa v našom okolí venujeme aj ďalším aktivitám,“ povedal šéf závodu Dr. Peter Fallböhmer. K tomu patrí napríklad aj plynová elektráreň, ktorá pracuje od leta minulého roka. Vysoko účinné získavanie energie a tepla zo zemného plynu znížilo emisie CO2 oproti konvenčnej technológii o 40 000 ton ročne. Koncern do tohto príspevku k ochrane klímy investoval približne 35 miliónov eur.

 

Texty k foto:

P90346480: Privítanie včely medonosnej: Bývalý zamestnanec BMW a včelár Johann Wimmer usídlil v nových úľoch v priestoroch závodu BMW Group Werks v meste Landshut päť včelích rodín. Prvý med by mal stáčať už v lete.

P90346481: V rámci podpory rozmanitosti zvieracích druhov a udržateľnosti rozmiestnil závod BMW Group Werks v meste Landshut na svojom pozemku tucet vtáčích búdok. K ďalšiemu príspevku k ochrane životného prostredia patrí okrem vytvorenia včelích úľov a vtáčích búdok aj vysadenie kvetov a kvitnúcich kríkov.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než  2, 49 milióna predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2018 činil zisk pred zdanením 9,815 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 97,480 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2018 zamestnával po celom svete 134 682 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému decembru 2018 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupWiew

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

IAA 2019.

Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť