Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW radu 8 Gran Coupé — štvordverové športové vozidlo spája vznešenú eleganciu a moderný luxus.

Modelová ofenzíva BMW v luxusnom segmente pokračuje rozšírením modelového radu 8 o tretí model; Svetová premiéra v júni 2019 v Mníchove na podujatí #NextGen; Predaj od septembra 2019.

G16
·
Gran Coupé
·
Radu 8
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(3x, ~4,97 MB)

Mníchov. Spoločnosť BMW Group predstavuje ďalšieho člena modelového radu BMW radu 8, čím pokračuje modelová ofenzíva v luxusnom segmente. Po úspešnom začiatku predaja modelov BMW radu 8 Coupé a BMW radu 8 Cabrio ponúka výrobca automobilov prvý pohľad na nové BMW radu 8 Gran Coupé. Výnimočne elegantné štvordverové športové vozidlo s tvarmi exteriéru, ktoré zosobňujú moderný luxus, vstupuje do poslednej fázy testovania pred sériovou výrobou. Novinka sa svetu predstaví na podujatí BMW Group #NextGen, ktoré sa bude konať 25. — 27. júna v priestoroch BMW Welt v Mníchove.

Nové BMW radu 8 Gran Coupé spája dych berúci výkon s emotívnym dizajnom a s priestrannou zadnou časťou. Samostatný charakter vozidla sa vyníma najmä vďaka skvostnému a neprehliadnuteľnému dizajnu. Atletické proporcie a dynamicky plynúce línie spolu vytvárajú auru športovej exkluzivity. Dvojica extra dverí a očarujúci priestor na zadných sedadlách v spojení s predĺženým rázvorom a s primerane zvýšeným komfortom jazdy robia z nového BMW radu 8 Gran Coupé vozidlo využiteľné na každý deň ako aj na dlhé cesty.

Rozširovanie modelovej ponuky v luxusnom segmente patrí medzi kľúčové aktivity, ktoré si spoločnosť BMW Group definovala v rámci svojej stratégie na zaistenie ďalšieho trvalo udržateľného rastu s názvom NUMBER ONE > NEXT. Široké schopnosti nového modelu BMW radu 8 Gran Coupé pokrývajú všetky požiadavky nových cieľových skupín, ktoré aj od luxusného modelu požadujú pre značku BMW typickú radosť z jazdy. Svetová premiéra vozidla bude jedným z hlavných bodov prvého ročníka podujatia spoločnosti BMW Group, ktoré sa bude pod názvom #NextGen konať v Mníchove. Celosvetový začiatok predaja nového modelu BMW radu 8 Gran Coupé je naplánovaný iba o pár mesiacov neskôr — od septembra 2019.

*Vzhľadom na to, že vozidlo je zatiaľ vo fáze prototypu, budú technické údaje ako spotreba paliva a emisie CO2 zverejnené neskôr.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než  2, 49 milióna predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2018 činil zisk pred zdanením 9,815 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 97,480 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2018 zamestnával po celom svete 134 682 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému decembru 2018 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupWiew

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

IAA 2019.

Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť