Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nespútaný výkon a nastaviteľný zážitok z jazdy: BMW M GmbH prináša nový ovládací a zobrazovací systém pre vysoko výkonné športové automobily.

Premiéra v nových modeloch BMW M8 Coupé a BMW M8 Cabrio: Nastavovacie tlačidlá na konfiguráciu pohonu a podvozka umožňuje už aj nastavenie bŕzd – Nový režim M Mode prináša intenzívnejšie jazdenie na cestách aj na okruhu.

F92
·
F91
·
Coupé
·
BMW M Automobiles
·
Cabrio
·
Technológia
·
Asistenčné systémy vodiča
·
M8
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(41x, ~441,47 MB)
  
Videos(1x, ~1,89 GB)

Mníchov. Pocit z vozidla s označením M je nezameniteľný. A teraz si ho užívatelia nastavia ešte viac podľa svojich predstáv. BMW M GmbH predstavuje nový ovládací a zobrazovací systém pre konfiguráciu pohonu, podvozka a asistenčných systémov vodiča vo vysoko výkonných športových automobiloch. Okrem doterajších možností nastavenia vozidla podľa konkrétnej situácie či osobných preferencií prostredníctvom nastavovacieho tlačidla Setup si vodič užije aj možnosti nového režimu M Mode (aktivuje sa tlačidlom). Tlačidlom Setup sa nastavujú vlastnosti vozidla, zatiaľ čo režim M Mode umožňuje vodičovi, aby si podľa svojich preferencií nastavil displeje a asistenčné systémy vodiča. Tieto prvky na výnimočnú individualizáciu a intuitívne prispôsobenie vozidla sa prvý raz objavia v nových modeloch BMW M8 Coupé a BMW M8 Competition Coupé (kombinovaná spotreba paliva: 10,6 – 10,5 l/100 km; kombinované emisie CO2: 242 – 238 g/km; predbežné hodnoty) ako aj BMW M8 Cabrio a BMW M8 Competition Cabrio (kombinovaná spotreba paliva: 10,8 – 10,6 l/100 km; kombinované emisie CO2: 246 – 241 g/km; predbežné hodnoty). Vďaka týmto novým prvkom si vodiči vysoko výkonných luxusných modelov značky BMW ešte intenzívnejšie užijú rozšírený rozsah ich schopností – od výnimočného komfortu na dlhých tratiach až po vzrušujúcu zábavu na okruhoch.

Ovládací systém vyvinutý pre modely BMW M tradične umožňuje široký rozsah nastavenia pohonu a podvozka podľa aktuálnych chutí a preferencií. Vodič okrem toho môže samostatne nastavovať viaceré vlastnosti motora, riadenia aj odpruženia. Modely vybavené systémom pohonu všetkých kolies M xDrive poskytujú možnosť odpojenia pohonu predných kolies. V nových modeloch BMW M8 Coupé a BMW M8 Cabrio sa najnovšie dajú nastaviť aj reakcie brzdového systému.

Nové tlačidlo Setup poskytuje intuitívny a priamy prístup k ovládaniu systémov pohonu a podvozka.
Nové tlačidlo Setup na stredovej konzole nových modelov BMW M8 Coupé a BMW M8 Cabrio poskytuje priamy prístup k všetkým dostupným možnostiam nastavenia vozidla. Po stlačení tlačidla sa na stredovom Kontrolnom displeji zobrazí nastavovacie menu s ponukou možností zmeny nastavenia. Vodič si následne môže samostatne a v jednotlivých krokoch nastaviť požadovaný režim pohonu, odpruženia, riadenia, bŕzd a pohonu všetkých kolies M xDrive. Na zmenu nastavení slúži dotyková obrazovka alebo ovládač iDrive Controller.

Vlastnosti motora sa nastavujú v rámci režimov EFFICIENT, SPORT a SPORT PLUS, zatiaľ čo režimy elektronicky ovládaných tlmičov pracujú v jednom z režimov COMFORT, SPORT a SPORT PLUS. Vodič si navyše môže medzi režimami COMFORT a SPORT prepínať aj nastavenie elektromechanického riadenia a nového brzdového systému. Pri vypnutej dynamickej kontrole stability DSC sa otvárajú možnosti nastavenia pohonu všetkých kolies M xDrive do režimov 4WD, 4WD SPORT a 2WD (pohon iba zadných kolies). Vodič si následne môže vytvoriť dve vlastné zostavy nastavenia zvuku motora, vlastností prevodovky, miery stabilizácie vozidla a funkcie systému štart/stop. Tie si môže uložiť pod dve samostatné tlačidlá a v prípade potreby si ich kedykoľvek rýchlo vyvolá jedným z dvoch tlačidiel M na volante.

Premiéra v BMW M8: integrovaný brzdový systém s precíznym pocitom na pedáli a špecifickým M nastavením.
Do nového modelu BMW M8 sa prvý raz dostane úplne nová verzia technologicky prevratného M brzdového systému s novými možnosťami nastavenia. Kompaktný modul spája aktiváciu bŕzd, posilňovač bŕzd a ovládanie funkcií bŕzd. Integrovaný brzdový systém znižuje hmotnosť približne o dva kilogramy a podtlakový posilňovač využíva na zvýšenie celkovej účinnosti vozidla. Brzdný tlak vytvára elektrický ovládací člen. Vďaka tomu nastupuje dynamickejšie a zároveň zabezpečuje výrazne rýchlejšie a precíznejšie zásahy stabilizačného systému.

Integrovaný brzdový systém odvádza vynikajúcu prácu aj pri precíznom spomaľovaní vozidla presne podľa požiadaviek vodiča, pričom v akomkoľvek momente vytvára neopakovateľný cit v brzdovom pedále. Na spätnú väzbu od bŕzd nemá vplyv mokrá vozovka, výrazné bočné zrýchlenie ani vysoké teploty bŕzd, takže za každých okolností zaručuje presné dávkovanie brzdnej sily. Verzia nového brzdového systému vyvinutá pre modely BMW M umožňuje vodičovi, aby si vybral spomedzi dvoch nastavení pocitu na pedáli.

Čistá radosť z jazdy vďaka inovácii: tlačidlo režimu M Mode.
Okrem nových možností konfigurácie, ktoré sa ponúkajú v rámci ponuky tlačidla Setup, prichádzajú v novom modeli BMW M8 na scénu aj nové samostatné tlačidlá. Na ovládanie nastavenia vlastností radenia 8-stupňovej prevodovky Steptronic slúži tlačidlo Drivelogic na voliči automatickej prevodovky, samostatným tlačidlom na stredovej konzole sa zase nastavujú zvukové prejavy motora. Na aktiváciu režimu M Dynamic Mode, ktorý upravuje zásahy stabilizačného systému a umožňuje kontrolované šmyky či na vypnutie stabilizácie, slúži ďalšie tlačidlo.

Čerstvou novinkou nových vlajkových modelov od BMW M GmbH je tlačidlo M Mode na stredovej konzole. Tlačidlom sa ovládajú reakcie asistenčných systémov vodiča a zobrazenia na plne digitálnej prístrojovej doske ako aj na projekčnom head-up displeji na čelnom skle. Režim M Mode umožňuje vodičovi aktiváciu režimov ROAD a SPORT, zatiaľ čo nové modely BMW M8 Competition Coupé a BMW M8 Competition Cabrio rozširujú ponuku nastavení o režim TRACK. Tieto možnosti upravujú typické jazdné vlastnosti podľa aktuálnych situácií. Zmenu nastavení sprevádzajú rozdielne informácie, ktoré sa vodičovi zobrazujú na obrazovkách, zatiaľ čo zásahy asistenčných systémov vodiča ako aktívne brzdenie či impulzy do riadenia sa zredukujú na nevyhnutné minimum, alebo sa všetky úplne deaktivujú.

V základnom nastavení ROAD sú všetky štandardne aj na požiadanie dodané asistenčné systémy vodiča plne aktivované. Jednoduchým stlačením tlačidla M Mode sa aktivujú nastavenia režimu SPORT. V tomto prípade sa aktívne asistenčné systémy vodiča (podľa konfigurácie nastavenej vodičom) zamerajú iba na prenášanie výstrah spojených s obmedzeniami rýchlosti a predbiehania. Tento režim deaktivuje všetky zásahy do riadenia a bŕzd okrem výstrahy pred kolíziou s funkciou brzdenia a asistenta na vyhnutie sa kolízii.

Vodič sa v režime SPORT pozerá na zobrazenie M View, ktoré sa premieta na prístrojovú dosku aj na projekčný head-up displej. V tomto prípade sa zobrazujú iba relevantné informácie potrebné pri športovej jazde. Patria sem informácie ako M otáčkomer a svetelná indikácia ideálneho momentu radenia, aktuálna rýchlosť a aktuálne zaradený prevodový stupeň. V pravej a ľavej časti plne digitálnej prístrojovej dosky sa potom zobrazujú informácie o teplote chladiacej kvapaliny, tlaku v pneumatikách, stave pneumatík či o pozdĺžnom a priečnom zrýchlení. Head-up displej sa potom zameriava na zobrazenie otáčok motora a ideálnych radiacich momentov, navigačných povelov a výstrah vzdialenosti, zaradenej prevodovej a aktuálnej rýchlosti vozidla ako aj obmedzení rýchlosti a predbiehania, ktoré zaeviduje systém Speed Limit Info. Stlačením tlačidla režimu M Mode sa vodič vráti do základného režimu ROAD.

Dlhšie stlačenie tlačidla M Mode aktivuje režim TRACK. Ten je dostupný v modeloch s označením Competition a navrhnutý na použitie na pretekárskych okruhoch. Aktiváciu tohto režimu treba pre istotu navyše potvrdiť aj ovládačom iDrive Controller. V tomto režime sa vypnú všetky komfortné a bezpečnostné asistenčné funkcie vodiča. Zároveň sa vypne stredová obrazovka Control Display a audio systém, aby sa vodič plne sústredil iba na cestu pred sebou. Režim TRACK umožňuje vodičovi nových modelov BMW M8 Competition Coupé a BMW M8 Competition Cabrio zažiť čistý a nefalšovaný pocit pretekárskeho vozidla. V režime TRACK prestane prístrojová doska a head-up displej spolu so zobrazením M View zobrazovať dopravné značky a informácie o vzdialenosti. Po stlačení tlačidla M Mode sa vozidlo prepne z režimu TRACK naspäť do režimu ROAD.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než 2,49 mil. predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2017 činil zisk pred zdanením 10,655 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,7 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2017 zamestnával po celom svete 129 932 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému decembru 2018 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

 

 

 

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. 

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

GENEVA MOTOR SHOW

Geneva, 03.March - 08:15 CET.
Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference at the Geneva International Motor Show.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť