Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

#vote4friendship – for Europe.

S novou verziou klasickej pesničky od skupiny Queen prichádza hudobná kampaň, ktorá vyzýva na podporu volieb do Európskeho parlamentu: na podporu európskej idey a proti nacionalizmu a utláčaniu. Celoeurópsky hudobný projekt: mladí umelci z 28 európskych krajín spojili sily a prerobili pesničku Friends Will Be Friends. Kampaň podporuje aj BMW Foundation Herbert Quandt.

Spoločnosť

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

#vote4friendship – for Europe

S novou verziou klasickej pesničky od skupiny Queen prichádza hudobná kampaň, ktorá vyzýva na podporu volieb do Európskeho parlamentu: na podporu európskej idey a proti nacionalizmu a utláčaniu.

 

 • Celoeurópsky hudobný projekt: mladí umelci z 28 európskych krajín spojili sily a prerobili pesničku Friends Will Be Friends od skupiny Queen

   

 • Zámer kampane: 50 mimovládnych organizácií z 20 krajín spojilo sily v rámci apolitického pro-európskeho združenia Alliance4Europe, aby zmobilizovalo 3 milióny nevoličov a inšpirovalo ich využiť svoj hlas vo voľbách do Európskeho parlamentu, ktoré sa budú konať 23. — 26. mája

   

 • Kampaň podporujú BMW Foundation Herbert Quandt, Deutsche Post Foundation, Mercator Stiftung, DDB Varšava, Serviceplan Group, European Front, Agora, CoInvest, Pulse of Europe, The Good Lobby, Katapult Filmproduktion GmbH, Mokoh Music GmbH, Factor product, mestá Gdańsk a Varšava ako aj prominentní stúpenci ako Christopher Clark, Timothy Garton Ash, Nick Stern, Agnieszka Holland a Ulrich Wickert

   

   

   

  Mníchov, 13. 5. 2019 — Predstavte si, že sú voľby do Európskeho parlamentu a k hlasovacím urnám prídu iba oponenti európskeho projektu. Namiesto nečinného prizerania sa, čo sa stane, sa Alliance4Europe, neformálne, nezávislé združenie 50 občianskych združení a iniciatív z 20 členských štátov EÚ, rozhodlo pre aktivity. Alliance4Europe 13. mája vyslala celej Európe hudobnú výzvu v podobe kampane #vote4friendship: 30 umelcov z 28 členských krajín sa zišlo, aby nanovo naspievalo pieseň skupiny Queen s názvom Friends Will Be Friends, pričom skupina uvoľnila práva bez nároku na honorár. V Európe sa predstaví aj videoklip k tejto pesničke. Kampaň združenia Alliance4Europe sa primárne zameriava na mladých obyvateľov krajín EÚ, ktorí považujú výdobytky Európskej únie za samozrejmé, no väčšina z nich by sa nezúčastnila volieb do Európskeho parlamentu. Naposledy sa volieb do Európskeho parlamentu zúčastnilo iba 43,09 percenta oprávnených voličov.

   

  Pieseň o priateľstve a slobode — a proti nenávisti a utláčaniu

  Kampaň sa zameriava na trojminútový videoklip k pesničke Friends Will Be Friends od skupiny Queen, na ktorej spolupracovalo 30 umelcov z 28 krajín. Rovnako ako hudobníci, aj vo videoklipe účinkujú ľudia z každej členskej krajiny Európskej únie, ktorí sa zišli na podporu pro-európskeho odkazu kampane. Všetci spolupracujúci účinkujúci vrátane nemeckej soulovej a funky speváčky menom Oceana, portugalského speváka Virgula či švédskych alternatívnych rockerov Normandie sa okrem hudobného vkladu v emotívnom video posolstve vyjadrili aj v prospech idey celoeurópskeho priateľstva. O toto posolstvo sa potom následne podelili so svojimi priaznivcami na národnej aj medzinárodnej úrovni.

   

  Priatelia Európy, spojte sa!

  Kampaň #vote4friendship sa zameriava predovšetkým na mladých Európanov, ktorých by inak ťažko zasiahli tradičné kampane a tak sú ľahšie manipulovateľní presne cielenými dezinformačnými kampaňami v digitálnych médiách. Kampaň sa zakladá na sile dialógu a vychádza z digitálnych stavebných kociek a formátov, ktoré sa môžu ľahko aktívne šíriť v spoločnosti. Široká sieť podporovateľov, vplyvných európskych osobností a ďalších šíriteľov ako Christopher Clark, Timothy Garton Ash, Nick Stern, Agnieszka Holland, Ulrich Wickert a organizácie ako BMW Foundation Herbert Quandt, Deutsche Post Foundation, Mercator Stiftung, DDB Varšava, Serviceplan Group, European Front, Agora, CoInvest, Pulse of Europe, The Good Lobby, Katapult Filmproduktion GmbH, Mokoh Music GmbH, Factor product, mestá Gdańsk a Varšava majú jeden spoločný záujem: posilniť európsku myšlienku naprieč všetkými hranicami a to aj z pohľadu kultúrneho, ekonomického ako aj z pohľadu bežného života. Obsah kampane, videá a stanoviská sú dostupné na stránkach vote4friendship.eu a alliance4europe.eu/resources, pričom sa dajú voľne sťahovať a šíriť na všetkých sociálnych sieťach a platformách.

   

  Bez voľby niet hlasu

  Spomedzi všetkých voličov oprávnených voliť vo voľbách do Európskeho parlamentu viac ako polovica nevyužila svoj hlas. Ostatných volieb do Európskeho parlamentu sa zúčastnilo iba 43,09 percenta oprávnených voličov. „Ak zostaneme ticho, tak milióny Európanov, ktorí denno-denne využívajú výhody zjednotenej Európy, otvoria dvere radikálnym menšinám, ktoré chcú ohroziť Európu,” vraví Sonja Stuchtey (47), iniciátorka a výkonná riaditeľka združenia Alliance4Europe. Táto mimovládna organizácia založená v novembri 2018 spustila multimediálnu kampaň #vote4friendship. Jej zámerom je prelomiť ticho nevoličov z členských krajín EÚ vo veku od 18 do 35 rokov a minimálne tri milióny z nich inšpirovať, aby išli odovzdať svoj hlas.

   

  Alliance4Europe

  Združenie Alliance4Europe založila podnikateľka Sonja Stuchtey spolu s 25 Európanmi v novembri 2018. Predstavuje agilnú sieť občianskych združení a občanov Európy, ktorí podporujú udržiavanie Európskej únie a jej hodnôt. Prvý míľnik záujmov združenia Alliance4Europe a jeho podporovateľov, partnerov a miestnych spolupracujúcich organizácií vo všetkých členských krajinách EÚ je jednoduchý: spojením občianskych združení so spoločným cieľom chcú posilniť pozitívny obraz Európskej únie medzi mladými Európanmi a inšpirovať ich, aby sa zúčastnili volieb do Európskeho parlamentu, ktoré sa konajú 25. mája 2019. Okrem videoklipu a s ním spojenej iniciatívy, vznikla nová Alliance EU Wiki. Prostredníctvom nej chce Alliance4Europe podporovať a koordinovať informačné kampane, diskusie, stretnutia a mnohé ďalšie decentralizovane organizované projekty po celej Európe, ktoré budú mať spoločné motto #vote4friendship.

   

  Po voľbách do Európskeho parlamentu plánuje Alliance4Europe pokračovať v podpore projektov na povzbudenie dialógu v Európe. Podporí pro-európske skupiny a organizácie, koordináciu celoeurópskych kampaní a vďaka kombinovanému digitálnemu dosahu, podnieti širokospektrálnu komunikáciu a výmenu skúseností z úspešných projektov ako aj pro-európskych ideí.

   

  Alliance4Europe je nezisková organizácia bez akejkoľvek politickej príslušnosti.

   

  #Vote4friendship.

  https://www.instagram.com/p/BxaIqutnSKL/

  https://www.facebook.com/watch/?v=1611342712336290

  https://www.youtube.com/watch?v=_-dm8HAeCRQ

   

   

 • Kontakt pre médiá:

  Serviceplan Public Relations & Content GmbH & Co. KG

  Eva Sophie Vogelgesang
  Brienner Str. 45 a-d
  80333 München

  Phone: +49 89 / 2050 4154

  E-Mail: a4eu@serviceplan.com

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

IAA 2019.

Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť