Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Pokračujúci trend v mobilite: kolobežky a bicykle.

Pokračujúcim trendom v oblasti mobility, ktorý umocnila padnémia, sú aj tento rok kolobežky a bicykle. Ide o efektívnu formu každodennej mobility, či už samostatne alebo v kombinácii s automobilom na ceste ku konečnému cieľu po zaparkovaní vozidla a cestou späť k nemu.

Produkty Lifestyle
·
Lifestyle
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(12x, ~22,26 MB)

Mníchov. Pokračujúcim trendom v oblasti mobility, ktorý umocnila aj padnémia, sú aj tento rok kolobežky a bicykle. Ide o efektívnu formu každodennej mobility, či už samostatne alebo v kombinácii s automobilom na ceste ku konečnému cieľu po zaparkovaní vozidla.

Kolekcia BMW Lifestyle a MINI Lifestyle Collection obsahuje ponuku kompaktných kolobežiek pre malých aj veľkých.

Kolobežka BMW znamená pre spoločnosť BMW Group príklad úspešnej spolupráce so spoločnosťou Micro (vynálezca kolobežky Micro Scooter) a ďalšiu príťažlivú ukážku spojenia inovatívnej technológie ako aj špičkovej konštrukcie a dizajnu.

Nastaviteľnú mechanickú kolobežku BMW City Scooter si vďaka trojnásobne poistenému skladaciemu mechanizmu môže zobrať jazdec všade so sebou. Nízka podlaha so zabudovaným stojanom a väčšie kolesá ponúkajú excelentný komfort pri jazde do práce. Po príjazde do cieľa sa City Scooter jednoducho zloží do minimálnych rozmerov a odloží tak, aby nijako neprekážal.

Elektrická kolobežka BMW E-Scooter dostane jazdca do cieľa pri  dojazde 12 km a má maximálnu rýchlosť 20 km/h. O bezpečnosť na ceste sa starajú dva samostatné brzdové systémy ako aj zabudované predné aj zadné svetlomety. Okrem toho sa táto ľahká kolobežka (9 kilogramov) jednoducho poskladá do kompaktného tvaru, ktorý šetrí priestor. Motor s výkonom 150 W a lítiovo-iónová batéria tvoria takmer neviditeľnú súčasť podlahy a zadného kolesa, pričom nový E-Scooter je každým kúskom praktickým každodenným spoločníkom. Nabíjanie batérie kolobežky E-Scooter trvá do plného nabitia iba dve hodiny. Čierna matná farba Micro tvorí ideálny doplnok klasického modrého znaku BMW.

Viac o informácíí o výrobcovi na tomto linku a video tútorial na tomto linku

 

Flexibilita je druhé meno skladacieho bicykla BMW Folding Bike. Vďaka  skladaciemu mechanizmu mu na skladovanie stačí veľmi málo priestoru s umiestnením priamo do kufra automobilu či presenením v ruke.  

Veľkostne prispôsobivá detská kolobežka BMW Kids Scooter predstavuje ideálny dopravný prostriedok už aj pre najmladšie deti. Najmenší už od troch rokov ju využijú na nadobúdanie rovnováhy a do otváracieho priestoru pod sedadlom si môžu uložiť obľúbené hračky. Pre deti až do 12 rokov sa jednoducho dá odstrániť sedadlo a nastaviť riadidlá do vyššej polohy. Detská kolobežka BMW Kids Scooter sa dodáva vo farbách Čierna, Oranžovo-biela a malinovo červená Raspberry Red.

Všetky kolobežky a bicykle BMW sa dajú zakúpiť u vybraných predajcov BMW.

 

MINI skladací bicykel

Prvé teplé slnečné lúče vás vylákajú objavovať nádhernú prírodu a šliapnuť do pedálov. S príchodom sezóny je tu všestranná verzia skladacieho bicykla MINI, ktorá určite ulahodí nielen dizajnovým fanúšikom, ale aj nadšencom značky MINI. Dvojkolesová skladačka sa dá rýchlo naložiť do kufra akéhokoľvek automobilu a slúži ako flexibilný, moderný a pohodlný dopravný prostriedok. Zábavu z jazdy máte zaručený, či sa už chystáte na krátku exkurziu mestom alebo na prieskum vidieka.

 

Funkčnosť a dizajn.

Skladací bicykel MINI ponúka nadštandardnú funkčnosť v kombinácii s moderným dizajnom. Predstavuje dômyselný mechanizmus, ktorý umožňuje zložiť a znovu rozložiť vysokokvalitný a ľahký hliníkový rám v priebehu niekoľkých sekúnd. To znamená, že bicykel je možné rýchlo a ľahko zložiť do tvaru, ktorý šetrí priestor, a uskladniť ho v praktickej prepravnej taške. Rám v matnom tmavosivom prevedení so striebornými detailmi a logom Mini Wing na spojovacom prvku konštrukcie vytvára veľmi klasický, moderný vzhľad. Kožené sedadlo a držadlá na riadidlách koňakovej farby dolaďujú dizajn a nový skladací bicykel MINI sa vďaka nim stáva pastvou pre oči.

 

Technické detaily a dostupnosť.

Vďaka polstrovanému koženému sedadlu, ôsmim prevodom a 20-palcovým kolesám je jazda neuveriteľne pohodlná. A čo viac, bicykel neváži ani jedenásť kilogramov. Reťaz potiahnutá teflónom je chránená pred koróziou i odolnou špinou a pripravená do každého počasia. Blatníky na prednom a zadnom kolese poskytujú dodatočnú ochranu pred špliechajúcou vodou a špinou v mokrom a blatistom prostredí.

Skladací bicykel MINI je dostupný u vybraných predajcov MINI.  Zladené doplnky, ako napríklad svetlo MINI Bike Light, môžete nájsť aj na internete.

 

 

Predajné ceny odporúčané výrobcom:

BMW City Scooter – 200 €

BMW E-Scooter – 799 €

BMW Kids Scoter - od 110€.

BMW a MINI Folding Bike – 750 €

 

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2020 celosvetový predaj viac než 2,3 mil. osobných automobilov a viac než 169 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2020 zamestnával po celom svete 120 726 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

IAA MOBILITY 2021.

Here you can see our on demand webcasts from the IAA Mobility 2021, with the BMW Group Keynote, the Analyst and Investor Evening Event and the discussion forum "The car as the engine of the circular economy?".

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť