Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Doplnky M Performance Parts pre nové BMW radu 1 dostupné už od uvedenia na trhu.

Viaceré doplnky umocnia športový charakter kompaktného 5-dverového modelu.

F40
·
Voliteľné doplnky, príslušenstvo
·
Radu 1
·
5-dverové
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(18x, ~123,57 MB)

Mníchov. S moderným odpružením, inovatívnymi technológiami a výkonnými motormi stanovuje nové BMW radu 1 (kombinovaná spotreba paliva: 7,1 — 3,8 l/100 km; kombinované emisie CO2: 162 — 100 g/km) v prémiovom kompaktnom segmente úplne nové štandardy v oblasti jazdnej dynamiky. Samotný výnimočný charakter a excelentná obratnosť tretej generácie vozidla zaručuje nezameniteľné športové jazdné vlastnosti už pri štandardnej výbave dodávanej priamo z výrobného závodu. Avšak aj to sa dá ešte stále zlepšiť: už od začiatku predaja nového modelu BMW radu 1 bude k dispozícii široká ponuka exkluzívnych doplnkov M Performance Parts. Vďaka nim sa športový vzhľad a dynamický potenciál posúvajú na úplne novú úroveň. Keďže ide o prvky vytvorené na mieru pre BMW, všetky dielce sú zladené navzájom a tak isto aj s výnimočným charakterom nového modelu. Okrem zlepšenia športovej a dynamickej stránky vozidla spĺňajú všetky dielce aj funkčné požiadavky v oblasti nízkej hmotnosti a aerodynamiky. Podarilo sa to aj vďaka rozsiahlemu využitiu pretekárskych skúseností oddelenia BMW M GmbH pri vývoji prvkov M Performance.

Športovo ľahké: aerodynamické a exteriérové prvky.
Športový vzhľad vozidla a línie jeho karosérie umocňuje viacero odľahčených dielcov s novým vzhľadom uhlíkových vlákien a prvky s vysoko lesklým čiernym povrchom. M Performance predný spliter, zadný spojler a ďalšie aerodynamické krídelká s vysoko lesklým čiernym povrchom zlepšujú aerodynamiku a zároveň aj zvyšujú dynamické vlastnosti kompaktného 5-dverového vozidla. To isté platí aj pre vysoko lesklé čierne bočné prahy a zadný difúzor vyrobený z uhlíkových vlákien. Všetky prvky M Performance boli vyvinuté špeciálne pre nové BMW radu 1 a následne zosúladené v aerodynamickom tuneli. Mimoriadne kvalitné dielce z uhlíkových vlákien sa vyrábajú ručne a následne sa na ne nanáša vysoko lesklá povrchová úprava. To isté platí aj pre vonkajšie telesá spätných zrkadiel M Performance. Ich high-tech vzhľad pôsobí ako atraktívny magnet na pohľady. V ponuke prvkov M Performance Parts sa nachádzajú aj nové M obličky s vypletanou výplňou.

Zvýraznenie proporcií: nápisy vo farbe Frozen Black.
V širokej ponuke M Performance Parts sa nachádzajú aj prvky na zvýraznenie športového vzhľadu vozidla. Bočné nápisy vo farbe Frozen Black zvýrazňujú proporcie modelu napríklad aj tým, že karosérii dodajú atraktívne akcenty. Súprava s príťažlivým sfarbením a s nápisom M Performance dokonale dopĺňa ostatné prvky a zároveň zvyšuje športový charakter vozidla. Dokonalým doplnkom k tejto súprave je potom čierny vysoko lesklý nápis na prednú časť vozidla.

Intenzívne brzdenie: 18-palcové športové brzdy M Performance.
Vysokú dynamiku nového modelu BMW radu 1 môže dopĺňať aj 18-palcový športový brzdový systém M Performance. Jeho výrazné vlastnosti zlepšujú brzdový výkon a zvyšujú teplotnú odolnosť a to aj v extrémnych podmienkach. Atraktívny vzhľad bŕzd s červenými strmeňmi dopĺňa športový vzhľad vozidla a obzvlášť vynikne v spojení s otvoreným dizajnom kolies. V porovnaní so štandardne dodávaným brzdovým systémom majú predné kolesá väčšie odľahčené perforované kotúče s vnútorným chladením, ktoré mocne stláčajú pevne uchytené 4-piestikové strmene. Veľké strmene sú pre úsporu hmotnosti vyrobené z ľahkej hliníkovej zliatiny. Zadné kolesá dostali odľahčené brzdové kotúče a 1-piestikové plávajúce strmene.

Všestranná dokonalosť: 18- a 19-palcové športové disky kolies.
Ako doplnok k športovým brzdám ponúka BMW vysoko kvalitné 18-palcové kované disky z ľahkých zliatin M Performance so vzorom Y-Spoke 554M. Odľahčené letné disky kolies matnej čiernej farby Jet Black obsahujú plnofarebnú grafiku, ktorá dokonale zobrazuje nápis M Performance a logo M. V ponuke sú aj 18-palcové disky kolies z ľahkých zliatin so vzorom 711M lakované sivou farbou Ferric Grey. K športovým brzdám M Performance sa dodávajú aj zimné disky kolies pripravené na použitie so snežnými reťazami. V ponuke sa nachádzajú aj 19-palcové dvojfarebné disky kolies z ľahkej zliatiny M Performance so vzorom Double Spoke 555M. Dodávajú sa ako komplet spolu s letnými pneumatikami.
Odporúčaný praktický doplnok na prevoz a uskladnenie vysoko kvalitných diskov kolies predstavujú obaly na kolesá M Performance. Chránia vodiča aj vozidlo pred znečistením a vďaka zosilneným rúčkam sa s nimi ľahko manipuluje. S atraktívnym vzhľadom M Performance vytvoria v domácej garáži pretekársku atmosféru a určite nezapadnú prachom.

Športová nálada už pri nastupovaní: LED projektor na dverách s motívmi M Performance.
BMW projektor na dverách vytvára pri otvorení dverí športový pozdrav. Tri rôzne motívy zo súpravy M Performance poskytujú možnosť premietať na podklad v priestore okolo vozidla logo BMW M alebo iné grafické motívy. Osvetlenie zvyšuje komfort a bezpečnosť pri nastupovaní a vystupovaní a zároveň vytvára exkluzívnu, výnimočnú atmosféru. Športové motívy jasne vidno aj v šere.

Čistý pretekársky pocit: športové doplnky interiéru.
Športové doplnky na zvýraznenie výnimočného charakteru nového BMW radu 1 môžu dodať novú atmosféru aj do interiéru. Športový pocit dodáva napríklad aj volant M Performance s dotykovými plochami potiahnutými alkantarou a výraznými plochami na palce. Okrem vynikajúceho uchopenia sa na volant dostali aj vizuálne prvky ako červená značka na pozícii 12 hodín či strieborné ručné krížové prešívanie. Športový a technologicky vyspelý charakter vozidla umocňuje aj úprava M Performance. Na výber je kombinácia karbón/alkantara alebo karbón/koža. V oboch prípadoch sa na pozícii 12 hodín nachádza nápis M Performance. Ďalšie doplnky sa spájajú so športovou automatickou prevodovkou Steptronic: športovú atmosféru v interiéru môžu zlepšiť karbónové radiace pádla M Performance.
Ďalší atraktívny doplnok zo športovej ponuky M Performance predstavujú vysoko kvalitné mäkké koberce s vyšitým nápisom M Performance, koženým lemom, kontrastným prešívaním a s vlajkou v M typickej modrej, belasej a červenej farbe. Okrem športového vzhľadu sa tieto nešmykľavé a dobre držiace koberce vyznačujú aj veľmi dobrým tvarom.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než 2,49 mil. predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2018 činil zisk pred zdanením 9,815 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 97,480 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2018 zamestnával po celom svete 134 682 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému decembru 2018 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmwgroup/

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Fuel consumption combined: 7.1 – 3.8 l/100 km [39.8 – 74.3 mpg imp]; CO 2 emissions combined: 162 – 100 g/km.

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

IAA 2019.

Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť