Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Výrazný, vysoko kvalitný a homogénny: zaoblený displej v BMW iNEXT.

Jednodielny displej na zobrazovanie informácií natočený na vodiča ponúka ergonomicky vyladené a intuitívne ovládanie.

i20
·
Technológia
·
BMW i Automobiles
·
BMW iNEXT
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(2x, ~18,11 MB)

Mníchov. Usporiadanie a orientácia obrazoviek a ovládacích prvkov na vodiča bolo desaťročia hlavným poznávacím znakom interiérov vozidiel značky BMW. Ďalšia generácia plne digitálneho displeja sa predstaví v modeli BMW iNEXT, ktorý sa bude vyrábať od roku 2021 ako technologická vlajková loď prémiového výrobcu automobilov. Na novom zaoblenom displeji  (Curved Display) sa ovládacie a informačné obrazovky zlúčia a vytvoria jednu obrazovku zaoblenú smerom na vodiča. Spojená obrazovka nasmerovaná na vodiča zlepšuje zobrazovanie informácií a zjednodušuje intuitívne dotykové ovládanie. Tradičné zameranie kokpitu na vodiča prešlo výraznou zmenou pri predstavení aktuálneho rozhrania BMW Live Cocpit Professional. Jasná štruktúra a jednotná prezentácia údajov ako aj mimoriadne široko individuálne nastaviteľný obsah zobrazovaných informácií na plne digitálnej prístrojovej doske ako aj na stredovom displeji s označením Control Display zaručuje, že vodič dostane vždy správne informácie v správnom čase. Ďalším vývojovým krokom bude následne zaoblený displej s označením Curved Display v modeli BMW iNEXT. Vyznačuje sa zaoblením natočeným smerom na vodiča. Jednodielny povrch displeja vytvára mimoriadne harmonický efekt, čím posúva vizuálny vnem ergonomicky upravených ovládacích prvkov na novú úroveň.

„Zakrivený jednodielny displej je centrálnym ovládacím prvkom a predstavuje modernú interpretáciu zamerania na vodiča. Zastáva dominantnú centrálnu pozíciu v mimoriadne ikonickej štruktúre displejov a tým poskytuje úplne nový zážitok z ovládania,” vysvetľuje Domagoj Dukec, riaditeľ oddelenia BMW Design. „Zaoblený displej Curved Display je vytvorený z vysoko kvalitných materiálov a v podstate voľne stojí na palubnej doske. Vďaka tomu zohráva kľúčovú dizajnovú úlohu v modernom, luxusnom a veľkorysom priestore interiéru modelu BMW iNEXT.”

Zaoblený displej sa podarilo umiestniť tak, že pasažieri nevidia jeho priame fyzické prepojenie s palubnou doskou. Tým pádom vytvára mimoriadne príťažlivý pocit ľahkosti. Výrazný vysoko kvalitný dizajn zaobleného displeja čerpal inšpiráciu z modernej technológie spotrebnej elektroniky, kde zaoblené displeje stoja na mieste na extrémne úzkych horčíkových konzolách. Premyslená technológia displeja s matným krycím sklom zároveň nepotrebuje žiadne tienenie a tak interiér pôsobí mimoriadne uprataným a striedmym dojmom.

„Zaoblený displej v modeli BMW iNEXT nás posúva na novú úroveň ovládacích prvkov zameraných na vodiča,” vraví Robert Irlinger, riaditeľ značky BMW i. „Nový displej umožňuje intuitívne, prirodzené a ergonomicky perfektné používanie dotykových funkcií.”

Samotný tvar a usporiadanie zaobleného displeja predstavuje prelomovú interpretáciu zamerania na vodiča, čo je charakteristický prvok vozidiel značky BMW. Stredová obrazovka Control Display zostáva jasne viditeľná aj pre predného spolujazdca. V závislosti od aktuálnej situácie a individuálnych preferencií sa môžu zobrazované informácie presúvať medzi stredovou obrazovkou Control Display do priameho zorného poľa vodiča. Stredovú obrazovku Control Display tak potom môže používať predný spolujazdec.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než 2,49 mil. predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2018 činil zisk pred zdanením 9,815 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 97,480 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2018 zamestnával po celom svete 134 682 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému decembru 2018 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmwgroup/

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

LA AUTO SHOW 2019

Los Angeles, 20. November.
Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference at the Los Angeles Auto Show.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť