Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Aktualizácia posúva príťažlivosť modelu BMW X1 o ďalší stupeň vyššie.

Výrazné, športové, vizuálne príťažlivé. Nové BMW X1 píše ďalšiu kapitolu úspešného príbehu vozidla z kategórie Sports Activity Vehicle.

F49
·
X1
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(2x, ~15,47 MB)
  
Photos(44x, ~189,27 MB)

Facelift zvýši atraktívnu príťažlivosť modelu BMW X1. Kľúčovými prvkami zvýšenia atraktivity budú viditeľné úpravy dizajnu, lepšia variabilita a mnoho špičkových prvkov výbavy. Zmeny sa udiali aj pod povrchom. O radosť z jazdy s novým BMW X1 sa postarajú výkonné, no zároveň mimoriadne úsporné troj- a štvorvalcové motory s označením BMW TwinPower Turbo ako aj inteligentný pohon všetkých BMW xDrive.

Dizajn: príťažlivý a športový.
Aktuálna verzia modelu BMW X1 si hneď po predstavení získala srdcia zákazníkov svojím atraktívnym a výrazným dizajnom. Facelift zaručuje, že kompaktné Sports Activity Vehicle bude vyzerať ešte lepšie.

Nový vzhľad modelu BMW X1 je jasný na prvý pohľad, pričom najvýraznejšie zmeny sa udiali na prednej a zadnej časti. Každá modelová verzia (BMW X1, xLine, Sport Line a M Sport) získala individuálny vzhľad, ktorý korešponduje so zameraním modelu. Model BMW X1 M Sport dostal mimoriadne atletický vzhľad, k čomu prispeli napríklad aj znížený podvozok M Sport, sivé vysoko lesklé rámiky okien vo farbe Shadow Line z ponuky BMW Individual s rozšíreným počtom prvkov (od 11/19) a M aerodynamický balík.

Nové BMW X1 vyžaruje svoju dominantnú a výraznejšiu auru najmä prostredníctvom prednej časti. Tu sa nachádzajú väčšie a v strede spojené obličky BMW prepojené s novými adaptívnymi LED svetlometmi s prepracovanými linkami, nárazník s integrovanými LED hmlovkami a väčšie otvory na vstup chladiaceho vzduchu. Novými štylistickými prvkami sa môže pochváliť aj zadná časť vozidla, kde zadný nárazník dostal novú lištu vo farbe vozidla.

Ďalším zaujímavým prvkom vo vonkajšom spätnom zrkadle na strane vodiča je dvojfarebný projektor, ktorý po odomknutí vozidla premieta na podklad dvojfarebný nápis X1. Nejde iba o vizuálny efekt, ale aj o zjednodušenie nastupovania do vozidla.

Atraktívny nový dizajn modelu BMW X1 obohacujú tri nové farby karosérie — béžová metalíza Jucaro Beige, modrá metalíza Misano Blue vyhradená pre model M Sport a mimoriadne exkluzívna metalíza Storm Bay. Ponuku dopĺňajú aj štyri nové druhy diskov kolies.

Zážitok z jazdy: výkonný a účinný.
Facelift modelu prinesie do BMW X1 aj prvky, ktoré ho pripravia na budúcnosť. Pri začiatku predaja v lete 2019 budú k dispozícii všetky benzínové a naftové motory spĺňať emisnú normu Euro 6d temp. Modely BMW X1 sDrive16d a BMW X1 xDrive25d už spĺňajú aj predpisy normy EU6d.

Výkon športových no zároveň úsporných troj- alebo štvorvalcových motorov prenáša v závislosti od verzie na vozovku inteligentný pohon všetkých kolies BMW xDrive alebo špičkový pohon predných kolies, čo novému modelu BMW X1 zaručuje dynamickú radosť z jazdy na cestách ako aj v náročnom teréne.

Mimoriadnou efektivitou sa vyznačuje najmä verzia BMW X1 sDrive16d, ktorá sa dodáva s manuálnou 6-stupňovou alebo so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou. S manuálnou prevodovkou dosahuje motor s výkonom 85 kW spotrebu 4,4 - 4,1 l/100 km a emisie CO2 dosahujú hodnotu 116 – 107 g/km. So 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou sa potom spájajú hodnoty spotreby 4,4 – 4,2 l/100 km a emisií 116 – 109 g CO2/km.

Na športové výkony sa zameriava model BMW X1 xDrive25d (kombinovaná spotreba paliva: 5,2 – 4,9 l/100 km; kombinované emisie CO2: 136 – 128 g/km), ktorý dodáva výkon 170 kW (231 k) a krútiaci moment 450 Nm. Model xDrive25d sa v každej situácii vyznačuje maximálnou radosťou z jazdy, čo je charakteristická vlastnosť všetkých modelov značky BMW. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h trvá tomuto modelu iba 6,6 sekundy.

V oblasti dynamiky patrí medzi najvýkonnejšie pohonné jednotky modelového radu verzia BMW X1 xDrive25i. S výkonom 170 kW (231 k) a v spojení s mimoriadne precíznou 8-stupňovou automatickou prevodovkou Steptronic dodáva vozidlu neuveriteľný ťah. Zosobňuje všestranné športové schopnosti, ktorými sa vyznačujú všetky modely s označením BMW X1. Verzia BMW X1 xDrive25i vyštartuje z 0 na 100 km/h za 6,5 sekundy. Kombinovaná spotreba paliva je 6,8 – 6,3 l/100 km, kombinované emisie CO2 dosahujú hodnotu 155 – 144 g/km.

Vynovený modelový rad BMW X1 obsahuje 16 možností kombinácií motorov a prevodoviek, takže svoju obľúbenú kombináciu si nájde každý zo širokého spektra zákazníkov.

Technológia podvozka modelu BMW X1 poskytuje všetkým verziám veľmi jednoduchú ovládateľnosť, precízne kontrolovateľnú obratnosť a dodáva vozidlu presvedčivú celkovú dynamiku. Inteligentný systém pohonu všetkých kolies xDrive je dostupný v mnohých modeloch a podľa aktuálnych podmienok a potrieb rozdeľuje krútiaci moment medzi predné a zadné kolesá. Výsledkom je vynikajúca trakcia, excelentná smerová stabilita a odhodlané dynamické jazdné vlastnosti na všetkých povrchoch a za každého počasia.

V ponuke hneď od začiatku: BMW X1 xDrive25e.
Výnimočná účinnosť benzínových a naftových motorov v ponuke BMW X1 nezastaví blížiaci sa príchod verzie modelu BMW X1 s plug-in hybridným pohonom. Budúcoročný debut nového modelu opäť potvrdí zámery značky BMW elektrifikovať svoje modely. Model BMW X1 xDrive25e (kombinovaná spotreba paliva: od 2,0 l/100 km; kombinované emisie CO2: od 43 g/km) dostane vďaka začiatku výroby v marci 2020 najnovšiu, už štvrtú generáciu technológie batérií BMW, pričom batérie dosahujú kapacitu 9,7 kWh. Výsledkom je, že BMW X1 s plug-in hybridným pohonom dokáže prejsť v čisto elektrickom režime do vzdialenosti 50 km.

Výbava: všestrannosť a konektivita.
Jazdné vlastnosti modelu BMW X1 na ceste sú mimoriadne presvedčivé a to isté platí aj o všestrannosti a variabilite interiéru. Špičková technológia sa spája s veľkým vnútorným priestorom a s množstvom premyslených a funkčných riešení.

Vysoké kvalitatívne nároky značky BMW sa prejavujú napríklad na novom kontrastnom prežívaní na palubnej doske. Jej vrchná časť dostala čiernu farbu, spodná sa potom zhoduje s farbou čalúnenia interiéru. Kontrastným prešívaním sa potom môžu chváliť modely verzií xLine, Sport Line a M Sport. Do týchto verzií sa následne dodávajú koberčeky s farebnými lemami a kontrastným prešívaním. V BMW X1 je k dispozícii na výber spomedzi troch nových druhov poťahov interiéru.

Medzi hlavné lákadlá interiéru nového modelu BMW X1 patrí štandardne dodávaná 6,5-palcová stredová obrazovka Control Display. V prípade vybavenia vozidla na želanie dodávaným navigačným systémom narastie jej uhlopriečka na 8,8 palca, rovnako na želanie dodávaná dotyková obrazovka systému Touch Control Display dostane 10,25-palcovú uhlopriečku a možnosť ovládania prostredníctvom ovládača BMW iDrive Controller, hlasovými povelmi alebo dotykmi. Control Display predstavuje ideálnu platformu na objavenie širokých schopností infotainmentu a prostredníctvom neho získava modelový rad BMW X1 prístup k digitálnym službám BMW ConnectedDrive. Ich najnovšia verzia sa do modelov BMW X1 dodáva na požiadanie.

Výnimočná všestrannosť a variabilita nového BMW X1 sa neprejavuje iba v digitálnej oblasti. Individuálnym požiadavkám sa dokáže prispôsobiť aj interiér. Operadlá zadných sedadiel sa, napríklad, dokážu sklápať v troch dieloch (40 : 20 : 40) a na požiadanie sa dajú aj posúvať v rozsahu 13 centimetrov. Medzi prvkami dodávanými na želanie sa nachádzajú aj automatické otváranie veka batožinového priestoru či komfortný prístup Comfort Access, ktorý otvára veko batožinového priestoru bezdotykovo a posúva tak mieru komfortu na úplne nový stupeň.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než 2,49 mil. predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2018 činil zisk pred zdanením 9,815 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 97,480 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2018 zamestnával po celom svete 134 682 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému decembru 2018 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmwgroup/

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

IAA 2019.

Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť