Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Vlajková loď technológií budúcnosti: MINI Electric je pripravené na štart.

MINI Electric, ktoré sa v novembri začne vyrábať v závode v Oxforde, si ešte vo fáze prototypu zmeralo sily s nákladným lietadlom. Počas natáčania videoklipu na letisku vo Frankfurte nad Mohanom napol trojdverový model MINI Cooper SE svoje sily a zhostil sa úlohy ťahača lietadiel

MINI E

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Mníchov. MINI Electric, ktoré sa v novembri začne vyrábať v závode v Oxforde, si ešte vo fáze prototypu zmeralo sily s nákladným lietadlom. Počas natáčania videoklipu na letisku vo Frankfurte nad Mohanom napol trojdverový model MINI Cooper SE svoje sily a zhostil sa úlohy ťahača lietadiel, keď na vzletovú dráhu odtiahol nákladný Boeing 777F, ktorý prázdny váži približne 150 ton. Bez hluku a lokálnych emisií tak osvedčil svoj výkon ako aj to, že vozidlo je plne pripravené na sériovú výrobu.

Po modeli BMW i3 tak pôjde o druhé plne elektrické vozidlo spoločnosti BMW Group. Zachová si všetky vlastnosti značky MINI ako vynikajúce jazdné vlastnosti inšpirované motokárami či široké možnosti individualizácie a emócií. MINI Electric zároveň prinesie novú technológiu pohonu s okamžitými reakciami motora a s vysokým krútiacim momentom od nulovej rýchlosti.

Tým sa opäť stane priekopníkom v mestskej mobilite a nadviaže na 60 rokov odkazu a dedičstva značky. Dôsledne sa tak napĺňajú ciele spojené s elektrifikáciou stanovené v korporátnej stratégii NUMBER ONE > NEXT.

Spojenie automobilov a lietadiel nie je pre spoločnosť BMW Group novinkou. Minulý rok v septembri sa v špeciálne upravenom nákladnom lietadle predstavil aj model BMW Vision iNEXT. Počas piatich dní si ho pozreli novinári v mestách Mníchov, New York, San Francisco a Peking. Táto vlajková loď inovácií a technológií sa začne v závode v meste Dingolfing vyrábať v roku 2021 a prinesie mnoho nových technológií zameraných na oblasti D-ACES (Design – Automated Driving, Connectivity, Electrification and Services — Dizajn, Automatizovaná jazda, Konektivita, Elektrifikácia a Služby).

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než 2,49 mil. predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2018 činil zisk pred zdanením 9,815 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 97,480 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2018 zamestnával po celom svete 134 682 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline. 

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

IAA 2019.

Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť