Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Spoločnosti BMW Group a Jaguar Land Rover oznamujú spoluprácu pri ďalšej generácii technológie elektrifikácie.

Technológiu BMW Gen 5 eDrive podporí spoločný vývoj s Jaguar Land Rover +++ Obe spoločnosti majú spoločnú víziu technológií pohonu budúcnosti.

Spoločnosť
·
Technológia
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(1x, ~3,05 MB)

Mníchov. V rámci rozvoja plánov mobility budúcnosti sa spoločnosť BMW Group intenzívnejšie zameriava na spolupráce, aby sa ďalšia úroveň elektrifikácie dostala začiatkom budúceho desaťročia k čo najširšiemu okruhu zákazníkov.

Spolupráca medzi automobilovými výrobcami pri spoločnom využívaní skúseností a nákladov je čoraz dôležitejšia, pretože priemysel čelí významným technologickým výzvam ako autonómne riadenie, konektivita, elektrifikácia a služby (ACES).

Po troch rokoch postupovania podľa stratégie NUMBER ONE > NEXT zostáva spoločnosť BMW Group pevne nastavená vo svojom smerovaní a udržiava si pozíciu ako celosvetovo špičkový poskytovateľ e-mobility. Spoločnosť BMW Group je lídrom globálneho prémiového trhu s najširším portfóliom elektrifikovaných vozidiel a zároveň má spomedzi tradičných luxusných rivalov aj najväčší trhový podiel.

Vysoko integrovaný elektrický pohon.
Spoločnosti BMW Group a Jaguar Land Rover dnes potvrdili, že spoja sily pri vývoji ďalšej generácie elektrických pohonných jednotiek spôsobom, ktorý podporuje pokrok elektrifikačných technológií pri premene na budúcnosť spojenú s oblasťami ACES.

Spoločnosti BMW Group a Jaguar majú spoločnú strategickú víziu technológií elektrických pohonov budúcnosti, ktoré budú šetrné k životnému prostrediu. Spoločnosť BMW Group prináša dlhodobé skúsenosti z vlastného vývoja a výroby viacerých generácií elektrických pohonných jednotiek, ktorý sa spája s predstavením priekopníckeho modelu BMW i3 v roku 2013. Spoločnosť Jaguar Land Rover ukázala svoje schopnosti s touto technológiou predstavením modelu Jaguar I-Pace ako aj uvedením plug-in hybridných modelov.

Najnovšia a aktuálna technológia elektrifikácie spoločnosti BMW Group spojila elektromotor, prevodovku a výkonovú elektroniku do jedného celku. Elektromotor nepotrebuje vzácne suroviny a tak spoločnosť BMW Group znižuje svoju závislosť od ich dostupnosti v prípade, keď bude systematicky rozširovať ponuku elektrifikovaných modelov.

Tento rok začne spoločnosť BMW Group s výrobou piatej generácie (Gen 5) elektrických pohonných jednotiek eDrive a prvým modelom bude model BMW iX3 z kategórie Sports Activity Vehicle. Elektrický pohon Gen 5 a jedno ďalšie vývojové verzie sa následne dostanú aj do vozidiel automobilky Jaguar Land Rover.

„Automobilový priemysel prechádza výraznou zmenou. Z nášho pohľadu sú kľúčom k úspechu spolupráce a to aj v oblasti elektrifikácie. V automobilke Jaguar Land Rover sme našli partnera s rovnakými nárokmi na budúce generácie elektrických pohonných jednotiek. Spolu máme možnosť účinnejšie plniť predstavy našich zákazníkov tým, že skrátime čas potrebný na vývoj. Vozidlá vybavené špičkovou technológiou sa tak rýchlejšie dostanú na trh,“ vraví Klaus Fröhlich, člen predstavenstva spoločnosti BMW AG, zodpovedný za vývoj.

Spolupráca umožní spoločnostiam BMW Group a Jaguar Land Rover využiť úspory nákladov, ktoré vyplynú zo spoločného vývoja budúcich generácií a z plánovaných výrobných nákladov a takisto aj z úspor z rozsahu pri spoločných nákupoch.

Na vývoji ďalších generácií pohonných jednotiek Gen 5 bude pracovať spoločný tím expertov automobiliek BMW Group a Jaguar Land Rover sídliaci v Mníchove, pričom samotná výroba elektrických pohonných jednotiek sa bude realizovať vo vlastných výrobných závodoch každého z partnerov. Obe spoločnosti si zároveň budú pohonné jednotky upravovať podľa svojich vlastných požiadaviek.

Technologická otvorenosť
Spoločnosť sa musí venovať vývoju viacerých druhov nových technológií, aby vyhovela požiadavkám zákazníkov a regulátorov z celého sveta a tie sa v závislosti od trhu menia. To znamená, že spoločnosť BMW Group bude aj naďalej zlepšovať spaľovacie motory a zároveň rozvíjať svoju stratégiu elektromobility, ktorú predstavujú elektromobily poháňané batériami aj nabíjateľnými plug-in hybridnými pohonmi. Taktiež bude investovať aj do nových technológií ako pohon na palivové články.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než 2,49 mil. predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2018 činil zisk pred zdanením 9,815 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 97,480 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2018 zamestnával po celom svete 134 682 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému decembru 2018 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmwgroup/

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

GENEVA MOTOR SHOW

Geneva, 03.March - 08:15 CET.
Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference at the Geneva International Motor Show.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť