Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW Slovenská republika partnerom ocenenia Slovak University Startup Cup 2019.

BMW Slovenská republika pokračuje vo svojom partnerstve s organizáciou Junior Chamber International, ktorá sa zameriava na združovanie a podporu talentov spomedzi radov študentov vysokých škôl a podporuje ich projekty, ktoré majú potenciál zlepšiť život spoločnosti.

Spoločnosť
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(4x, ~40,87 MB)

Mníchov/Bratislava Spoločnosť BMW Slovenská republika pokračuje vo svojom partnerstve s organizáciou Junior Chamber International, ktorá sa zameriava na združovanie a podporu talentov spomedzi radov študentov vysokých škôl a podporuje ich projekty, ktoré majú potenciál zlepšiť život spoločnosti. Popri tom sa snaží rozvíjať aj ich líderské schopnosti. Junior Chamber International so 100-ročnými skúsenosťami organizuje prednášky, semináre, diskusné kluby, manažérske hry, sympózia a vedecké súťaže na stredných aj vysokých školách v SR, odborné semináre pre mladých podnikateľov, informuje ich o novej legislatíve, možnostiach získavania si obchodných partnerov na celom svete. Svojimi aktivitami sa snaží prispievať k znižovaniu počtu nezamestnaných mladých ľudí na Slovensku.

Jedným z prvých celosvetových projektov je University World Startup Cup, ktorého národné kolo sa na Slovensku konalo pod názvom Slovak University Startup Cup 2019. Spoločnosť BMW Slovenská republika bola partnerom vyhlasovania výsledkov najlepších začínajúcich projektov v piatich kategóriách, pričom každému z víťazov zapožičia inovatívne vozidlo zo svojho portfólia. Víťazom tak uľahčí osobnú mobilitu a zároveň ich inšpiruje k ďalšiemu pokroku a rozvoju aktivít.

Víťazom v kategórii Veda a medicínske technológie sa stal Ing. Erik Kajáti, líder študentského startupu CHECKuP — Cognitive HealthCare Platform z Fakulty elektrotechniky a informatiky TU v Košiciach. CHECkuP je inovatívna platforma zameraná na zlepšovanie kvality zdravotnej starostlivosti v domácnostiach. Na dosiahnutie tohto cieľa využíva CHECkuP hardvérovú podporu z konceptu Internet vecí (IoT).

V kategórii Informačné technológie, mobilné technológie, web bodoval Ján Široký, líder študentského startupu financie.online z Podnikovo-hospodárskej fakulty EU so sídlom v Košiciach za aplikácie pre jednoduchú online správu osobných financií a optimalizáciu portfólia finančných produktov ako hypotéky, pôžičky, poistenie, dôchodok, sporenie a investovanie.

Kategóriu Priemyselné technológie, technické riešenia, robotika vyhral Mgr. Art. Filip Maukš, líder študentského startupu Motocyklový simulátor pre virtuálnu realitu z Fakulty architektúry STU v Bratislave. Cieľom startupu je vizualizácia a testovanie dizajnérskych návrhov motocyklov pomocou konfigurátora vo virtuálnej realite a v zmiešanej realite.

Odborná porota zhodnotila, že v kategórii Životné prostredie, zelené technológie si víťazstvo odniesol Ing. Jozef Pavlinský, líder študentského startupu Greenspace z Leteckej fakulty TU v Košiciach. Greenspace sa zaoberá novými technológiami dobíjania akumulátorov elektromobilov, bezmotorových lietadiel, elektroletov a iných dopravných prostriedkov pre zvýšenie ich dojazdu.

V kategórii Ostatné nápady dominovala Vasilija Jovanovič, líderka študentského startupu eDetox z Fakulty psychológie Paneurópskej vysokej školy v Bratislave. eDetox sa zaoberá pobytmi v prírode bez elektronických zariadení. Ich motto je „Mobil preč, dajme reč!“.

Absolútnym víťazom sa stal Ing. Erik Kajáti, líder študentského startupu CHECKuP- Cognitive HealthCare Platform, špeciálnu cenu získala Vasilija Jovanovič, líderka študentského startupu eDetox.

Startupy, ktoré podľa kritérií OSN spĺňajú jeden so sedemnástich cieľov pre napĺňanie trvalo udržateľného rozvoja, sa môžu uchádzať o nomináciu do svetového kola súťaže. Pri nominácii sa prihliada na jazykovú vybavenosť lídra tímu. Ing. Erik Kajáti, Ján Široký, Mgr.Art.Filip Mauš a Ing. Jozef Pavlinský preto prejdú ešte medzinárodným online testom, na základe ktorého národná komisia v spolupráci s medzinárodnou komisiou vyberú zástupcu Slovenska na celosvetové finále University Startup World Cup 2019, ktoré sa bude konať v Dánsku.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než 2,49 mil. predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2018 činil zisk pred zdanením 9,815 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 97,480 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2018 zamestnával po celom svete 134 682 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému decembru 2018 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmwgroup/

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

IAA 2019.

Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť