Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Plne nabité o dva roky pred plánom: BMW Group zrýchľuje expanziu e-mobility.

O dva roky skôr: 25 elektrifikovaných modelov v r. 2023 ++ Ostrá rastová krivka: predaje elektrifikovaných vozidiel sa budú do r. 2025 zvyšovať o 30% ++ Predaje elektrifikovaných vozidiel sa medzi r. 2019 a 2021 viac ako zdvojnásobia ++ Svetové premiéry na #NEXTGen: BMW Vision M NEXT a BMW Motorrad Vision DC Roadster ukážu ďalšiu generáciu e-mobility ++ Funkcia BMW eDrive Zones bude súčasťou štandardnej výbavy BMW plug-in hybridných modelov od r. 2020 ++

Spoločnosť
·
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
·
Technológia
·
Alternatívne pohonné systémy, mobilita budúcnosti
·
Electrification
·
#NEXTGen
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(1x, ~9,75 MB)

 

  • O dva roky skôr: 25 elektrifikovaných modelov v roku 2023
  • Ostrá rastová krivka: predaje elektrifikovaných vozidiel sa budú do roku 2025 zvyšovať o 30 percent
  • Predaje elektrifikovaných vozidiel sa medzi rokmi 2019 a 2021 viac ako zdvojnásobia
  • Svetové premiéry na #NEXTGen: BMW Vision M NEXT a BMW Motorrad Vision DC Roadster ukážu ďalšiu generáciu e-mobility
  • Funkcia BMW eDrive Zones bude súčasťou štandardnej výbavy BMW plug-in hybridných modelov od roku 2020
  • Krüger: „Zvyšujeme rýchlosť trvalo udržateľnej mobility”

Mníchov. S plne nabitými batériami zrýchľuje spoločnosť BMW Group po diaľnici budúcnosti k roku 2025 a zároveň zvyšuje rýchlosť aj vo svojom programe rozširovania elektromobility. Plán 25 elektrifikovaných modelov oznámený na rok 2025 dosiahne spoločnosť už o dva roky skôr, v roku 2023. Spoločnosť dokáže vďaka flexibilnej architektúre vozidiel pre plne elektrický, plug-in hybridný aj spaľovací pohon flexibilne reagovať na meniace sa podmienky. Viac ako polovica z 25 modelov bude plne elektrická.

„Zvyšujeme rýchlosť transformácie smerom k trvalo udržateľnej mobilite, preto je naša spoločnosť plne pripravená na budúcnosť. V uplynulých dvoch rokoch sme konzistentne prijali viaceré rozhodnutia, ktoré sa dnes dostávajú na cesty. Do roku 2021 zdvojnásobíme predaje elektrifikovaných vozidiel oproti roku 2019,” povedal v utorok v Mníchove Harald Krüger, predseda predstavenstva spoločnosti BMW AG. „V roku 2023 ponúkneme 25 elektrifikovaných modelov. To je o dva roky skôr, ako sme plánovali. Do roku 2025 očakávame ostrú rastovú krivku: predaje našich elektrifikovaných vozidiel budú každý rok stúpať o 30 percent.”

Spoločnosť BMW Group v rámci svojho nového komunikačného formátu #NEXTGen predstavila novú generáciu mobility ako aj ďalšie kroky v tomto smere. Štúdia BMW Vision M NEXT poskytuje pohľad na dynamickú budúcnosť značky BMW v oblasti príťažlivých elektrifikovaných športových vozidiel. BMW Vision M NEXT sa jednoznačne zameriava na človeka, ktorý riadi vozidlo, pričom inteligentná technológia mu pomáha, aby sa premenil na špičkového jazdca. Štúdia BMW Motorrad Vision DC Roadster predstavuje budúcnosť BMW Motorrad s alternatívnymi formami pohonu. Tento mimoriadne emotívny motocykel si zachováva identitu a ikonickú príťažlivosť BMW Motorrad, no zároveň ponúka novú formu radosti z jazdy.

„Naša vízia je jasná: trvalo udržateľná mobilita, ktorá vzniká trvalo udržateľným spôsobom. Do roku 2020 sme si dali za cieľ, že do našich závodov po celom svete budeme kupovať iba elektrinu, ktorá pochádza z trvalo udržateľných obnoviteľných zdrojov,” povedal Krüger. „Napĺňame aj našu sociálnu zodpovednosť a to vo všetkých jej najrôznejších podobách. Úzko sa spájame s jazdením bez emisií. A zároveň si plníme svoje záväzky našej korporátnej zodpovednosti voči našim zamestnancom, spolupracovníkom, akcionárom aj investorom.”

BMW Group: priekopník elektromobility.
Ako priekopník e-mobility je už teraz spoločnosť BMW Group lídrom v oblasti elektrifikovaných vozidiel. Spoločnosť plánuje dostať do konca roka 2019 na cesty viac ako pol milióna vozidiel s plne elektrickým alebo plug-in hybridným pohonom. V priebehu piatich rokov spoločnosť ponúkne päť plne elektrických sériovo vyrábaných vozidiel: popri modeli BMW i3, ktorého dodnes vzniklo viac ako 150 000 kusov, sa tento rok začne v britskom závode v Oxforde výroba plne elektrického modelu MINI. V roku 2020 bude nasledovať plne elektrický model BMW iX3 z čínskeho závodu Šen-jang a v roku 2021 prídu modely BMW iNEXT, ktorý sa bude vyrábať v nemeckom závode v meste Dingolfing a model BMW i4 taktiež z nemeckého závodu v Mníchove.

Vrátane širokej ponuky plug-in hybridných vozidiel má spoločnosť BMW Group najširšiu ponuku elektrifikovaných vozidiel na trhu. Tento rok sa na autosalóne v Ženeve predstavila vynovená flotila plug-in hybridných verzií modelov BMW radu 3, BMW radu 7 a BMW X5. O niekoľko týždňov neskôr sa na autosalóne v Šanghaji predstavila aj plug-in hybridná verzia modelu BMW X1 s predĺženým rázvorom určená pre čínsky trh a vyrábaná priamo v Číne. Neskôr v lete sa prestavia plug-in hybridné verzie modelov BMW radu 5 a BMW radu 2 Active Tourer vybavené novou generáciou technológie s predĺženým dojazdom na elektrinu. Táto rôznorodosť elektrifikovaných konceptov pohonu podčiarkuje dôležitosť technologickej otvorenosti na ceste k trvalo udržateľnej mobilite.

Spoločnosť BMW Group vždy podporovala bezemisnú mobilitu a zasadzovala sa za jej účinnú podporu. Avšak požiadavky na mobilitu budúcnosti budú rôznorodé. Potreby ľudí po celom svete neuspokojí iba jeden druh pohonu. Ľudia žijúci na vidieku budú mať úplne iné požiadavky ako ľudia žijúci v mestách.

BMW eDrive Zones súčasťou štandardnej výbavy plug-in hybridných vozidiel od roku 2020.
Plug-in hybridné vozidlá môžu zohrať významnú rolu aj pri bezemisnej mobilite v mestách. Cestu ukazuje funkcia BMW eDrive Zones, ktorá bude od roku 2020 súčasťou štandardnej výbavy plug-in hybridných vozidiel značky BMW. V mestách, ktoré vytvoria zelené zóny pre vozidlá s bezemisným pohonom, dokáže vďaka geolokalizačnej technológii tieto zóny automaticky rozoznať. Po vstupe do takejto zóny sa vozidlo automaticky prepne do režimu čisto elektrického pohonu. Značka BMW tak dláždi cestu pre plug-in hybridné vozidlá, aby mali rovnaké práva na vstup do zelených zón ako plne elektrické vozidlá, pretože v týchto oblastiach sa budú správať úplne rovnako.

Tento nový druh ovládania vozidla výrazne zvyšuje potenciál plug-in hybridných vozidiel pri znižovaní emisií. Intenzívnejšie využívanie elektrického pohonu znižuje spotrebu a zároveň pomáha užívateľovi redukovať prevádzkové náklady. A to najmä v mestskom prostredí. Po zrode tohto nápadu sa v spolupráci s mestom Rotterdam a tamojšou Erazmovou univerzitou podarilo zrealizovať pilotný program Electric City Drive, v ktorom sa funkcia BMW eDrive Zones testovala v reálnej premávke.

Nový formát komunikácie #NEXTGen.
Formátom BMW Group #NEXTGen spoločnosť prináša nový prístup k predstavovaniu technológií budúcnosti, služieb a produktov. Spoločnosť BMW Group pozvala novinárov z celého sveta, analytikov, spolupracovníkov a ďalších akcionárov do priestorov BMW Welt v Mníchove, aby sa zoznámili so šiestimi svetovými premiérami a s dvoma emotívnymi štúdiami. Program zavŕši 26. júna Global Influencer Day.

Spoločnosť tak vytvára okrem tradičných autosalónov a technologických podujatí ďalšiu nezávislú pravidelnú platformu pre individuálnu mobilitu Made by the BMW Group. Okrem premiér nových modelov sa bude výrazný dôraz venovať aktuálnym technologickým výdobytkom vo všetkých oblastiach spoločnosti zahrnutých pod označenie D+ACES: Dizajn, Autonómna jazda, Konektivita, Elektrifikácia a Služby (Design, Autonomous driving, Connectivity, Electrification and Services).

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než 2,49 mil. predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2018 činil zisk pred zdanením 9,815 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 97,480 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2018 zamestnával po celom svete 134 682 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému decembru 2018 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmwgroup/

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

 

BMW i3 (120 Ah): power consumption combined 13.1 kWh/100 km; CO2 emissions combined 0 g/km

BMW i3s (120 Ah)power consumption combined 14.6-14.0 kWh/100 km; CO2 emissions combined 0 g/km

BMW 330e Sedan: fuel consumption combined: 1.9-1.6 l/100 km; power consumption combined: 15.4-14.8 kWh/100 km; CO2 emissions combined: 43-37 g/km

BMW 745e Sedan: fuel consumption combined: 2.3-2.1 l/100 km; power consumption combined: 15.6-15.1 kWh/100 km, CO2 emissions combined: 52-48 g/km

BMW X5 xDrive45e: fuel consumption combined: 2.1 l/100 km; power consumption combined: 23.0 kWh/100 km; CO2 emissions combined: 49 g/km (provisional figures)

BMW X3 xDrive30e: fuel consumption combined: from 2.4 l/100 km; power consumption combined: from 22.7 kWh/100 km, CO2 emissions combined: from 56 g/km (provisional figures)

BMW X1 xDrive25Le: fuel consumption combined: 1.3 l/100 km; power consumption combined: 15.6 kWh/100 km, CO2 emissions combined: 31 g/km

BMW 530e iPerformance Sedan: fuel consumption combined: 1.8-1.6 l/100 km; power consumption combined: 14.5-13.6 kWh/100 km, CO2 emissions combined: 41-36 g/km

BMW 225xe iPerformance Active Tourer: fuel consumption combined: 2.5-2.3 l/100 km; power consumption combined: 13.7-13.4 kWh/100 km; CO2 emissions combined: 57-52 g/km

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

GENEVA MOTOR SHOW

Geneva, 03.March - 08:15 CET.
Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference at the Geneva International Motor Show.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť