Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Zvuk vozidiel budúcnosti: Hans Zimmer a BMW Group spolu tvoria zvuky pre elektrickú mobilitu.

Priekopnícka práca pre zážitok z elektrickej jazdy. Spoločný vývoj zvuku pre štúdiu BMW Vision M NEXT.

Spoločnosť
·
Technológia
·
Akustika a aerodynamika
·
Alternatívne pohonné systémy, mobilita budúcnosti
·
Electrification
·
#NEXTGen
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(6x, ~24,87 MB)

Mníchov. Hans Zimmer sa preslávil ako skladateľ filmovej hudby. Zložil množstvo filmovej hudby pre Hollywood a získal veľa ocenení. Teraz Hans Zimmer a Renzo Vitale, zvukový majster a tvorca zvukov v spoločnosti BMW Group, spolupracovali na tvorbe zvuku pre štúdiu BMW Vision M NEXT. Vozidlo Vision M NEXT malo svetovú premiéru 25. júna 2019 na podujatí #NEXTGen. Hans Zimmer: „Vždy som bol priaznivcom značky BMW. Už ako dieťa som mamin príchod domov odhalil podľa zvuku jej BMW. Som nadšený, že som teraz získal možnosť navrhnúť zvuky budúceho elektrického BMW a vytvoriť emóciu, ktorá bude v budúcnosti sprevádzať zážitok z elektrickej jazdy.”

Hans Zimmer a Renzo Vitale zložili zvuk      jazdy a zvukové znamenia pre BMW Vision M NEXT. Spoločne pracovali v Zimmerových štúdiách v Londýne a v Los Angeles. Vitale: „Predstavujeme si zvuky, ktoré oslávia krásu a komplexnosť našich vozidiel a zároveň oslovia ľudí. Vytváranie úplne nového zvukového prostredia pre ľudí je privilégiom a zároveň zodpovednosťou. Spolupracovať na tom s Hansom Zimmerom je pre mňa veľká česť. Ako pre zvukového majstra aj ako pre muzikanta.”

Spustenie BMW IconicSounds Electric
Ticho pri jazde na elektrickú energiu sa často spomína ako najväčšia výhoda elektrickej mobility. Avšak s nárastom dojazdu na elektrickú energiu sa zväčšuje odstup od emotívneho zážitku na sedadle vodiča. Pod označením BMW IconicSounds Electric vznikne ponuka vizionárskych zvukov pre budúce elektromobily značky BMW. „Naším zámerom je, aby sa BMW IconicSounds Electric dostal do povedomia užívateľov, ktorí ocenia emotívny zvuk. S BMW IconicSounds Electric dostanú možnosť vyjadriť radosť z jazdy všetkými zmyslami,” vraví Jens Thiemer, Senior Vice President značky BMW. Práve zvuk štúdie BMW Vision M NEXT ponúka ochutnávku toho, ako by mali v budúcnosti fungovať zvuky od BMW IconicSounds Electric.

Zvuk inšpirovaný umením
Štúdia BMW Vision M NEXT je vyjadrením vodiča. A taký je aj jej zvuk. Pri jazde na elektrický pohon by si vodič, zvyknutý na zvuk spaľovacieho motora, mohol ťažšie zvykať na zmenu pohonu. V niektorých prípadoch by to mohlo viesť k odcudzeniu medzi vodičom a vozidlom. Zvuk štúdie BMW Vision M NEXT si kladie za úlohu vytvoriť harmóniu medzi vodičom a vozidlom jazdiacim na elektrický pohon. To sa podarilo dosiahnuť vďaka inšpirácii umením. Vitale: „Pri vývoji a skladaní zvukov pre štúdiu BMW Vision M NEXT sme sa inšpirovali predovšetkým umeleckými inštaláciami výtvarníkov ako James Turrel alebo Ólafur Elíasson. Najmä Turrell vytvoril dielo známe tým, že navodilo ilúziu nekonečného priestoru a diváci si z neho odnášali magický zážitok. Zámerom spojeným so štúdiou BMW Vision M NEXT je vytvoriť podobný hlboký pocit pomocou zvuku.”
Hans Zimmer: „Keď vodič stláča akceleračný pedál, nie je to iba záležitosť mechanického dotyku, ale aj spojenie s výkonom. Zrýchľovanie sa stáva zážitkom, počas ktorého sa vodič presúva cez viacero stúpajúcich druhov zvuku.”

BMW Group vyvíja zvuky pre elektromobilitu už desať rokov
Už v roku 2009, pri predstavení testovacej flotily vozidiel MINI E, začali odborníci na zvuk spoločnosti BMW Group s prácami na umelom zvuku, ktorý by zabezpečil lepšie vnímanie vozidla so sotva počuteľným pohonom. Pri začiatku predaja modelu BMW i3 sa do ponuky prvkov dodávaných na želanie dostala možnosť voľby akustickej ochrany chodcov.
Zvuk akustickej ochrany chodcov sa odvtedy ďalej vyvíjal v súlade s novými legislatívnymi požiadavkami a v súčasnosti tvorí súčasť štandardnej výbavy všetkých plug-in hybridných a elektrických vozidiel značky BMW (požiadavky na zvukovú ochranu chodcov ako aj moment, kedy má byť aktívna, sa vo svete rôznia). Zámerom počas vývoja bolo vytvoriť dôležitú výstražnú funkciu bez toho, aby rušila chodcov. Posádka si zároveň vo vozidle užíva vysoký akustický komfort.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než 2,49 mil. predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2018 činil zisk pred zdanením 9,815 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 97,480 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2018 zamestnával po celom svete 134 682 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému decembru 2018 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmwgroup/

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

GENEVA MOTOR SHOW

Geneva, 03.March - 08:15 CET.
Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference at the Geneva International Motor Show.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť