Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Pohľad na luxus spojený s vlastnosťami úžitkového vozidla: Jedinečné BMW X7 Pick-up.

Učni v závode BMW Mníchov predstavili svoju víziu bezhraničného dobrodružstva v podobe prerobeného vozidla.

G07
·
Séria F
·
Špeciálne vozidlá
·
Spoločnosť
·
Ľudské zdroje
·
F 750 GS / F 850 GS
·
X7
·
Dizajn, koncepty a štúdie
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(16x, ~105,04 MB)

Mníchov/Garmisch-Partenkirchen. Tento rok sa návštevníci podujatia BMW Motorrad Days môžu tešiť na viacero príťažlivých exponátov a zároveň uvidia aj úplný solitér — model BMW X7 Pick-up. Výnimočnú prestavbu vytvorili odborní učni v BMW Group v spolupráci s oddeleniami Stavby štúdií a Technológie modelov (Concept Vehicle Construction a Model Technology), ktoré sa nachádzajú v závode BMW Mníchov. Vozidlo vychádza z modelu BMW X7, najluxusnejšieho a najnovšieho člena rodiny BMW X. Vozidlo spája technológiu pohonu modelu BMW X7 xDrive40i (kombinovaná spotreba paliva: 9,0 – 8,7 l/100 km; kombinované emisie CO2: 205 – 198 g/km) s výkonom 250 kW (340 k) s inovatívnou koncepciou vozidla, ktorým je luxusný 5-miestny pick-up.
Ručne vytvorená nakladacia plocha dostala leštenú drevenú podlahu, vzduchové odpruženie s dvoma úrovňami nastavenia svetlej výšky a viacero špičkových prvkov výbavy. Vďaka nim je BMW X7 Pick-up viac ako ideálnym spoločníkom na najrôznejšie každodenné aktivity. Prestavbu završuje výkonný dobrodružný motocykel BMW F 850 GS umiestnený na ložnej ploche. Spolu sa tak dostanú aj do najodľahlejších končín sveta.

„Veľmi sa teším zo spoločných aktivít oddelení BMW Group Vocational Training, Concept Vehicle Construction a Model Technology, ktoré mladým talentom umožňujú, aby na takýchto nádherných projektoch predstavili svoje schopnosti,” uzatvára Milagros Caiña-Andree, členka predstavenstva spoločnosti BMW AG zodpovedná za ľudské zdroje.

Vynikajúce materiály a špičkové výrobné postupy spojené s remeselnou zručnosťou.
Za priestorom pre posádku, ktorý ponúka piatim cestujúcim všetok luxus, sa BMW X7 Pick-up hrdí obrovskou ložnou plochou. Dĺžka ložnej plochy sa hýbe od 140 cm so zatvoreným vyklápacím vekom kapoty až po 200 cm s otvoreným. Napriek tomu, že dĺžka karosérie sa oproti bežnej sériovej verzii zvýšila o 10 cm, s pomocou využitia premyslených materiálov ako karbónovými vláknami zosilnené plasty na streche, zadných dverách a na veku kapoty, sa celková hmotnosť znížila o 200 kg. Použitie mimoriadne kvalitného ručne spracovaného teakového dreva na obloženie ložnej plochy a kľučky spolu s obkladmi interiéru vyrobené pomocou 3D tlače jasne dokumentujú inovačné schopnosti, technickú vyspelosť a remeselnú zručnosť učňov. Kombinácia medovej farby teakového dreva a modrej metalízy Tanzanite Blue z ponuky BMW Individual, exkluzívnej námorníckej modrej, ktorá na slnečnom svetle ukazuje svoju extra hĺbku, čerpala inšpiráciu z jachtárskeho športu a vytvorila sofistikovaný vzhľad.

Od konceptu po vozidlo vo výstavnej kvalite iba za desať mesiacov.
Iba v priebehu desiatich mesiacov sa dvanástim učňom zo študijných smerov Karosérie a mechanika vozidiel, Mechatronika vozidiel a Konštrukcia technických modelov podarilo premeniť koncept na plne funkčné vozidlo schválené pre cestnú premávku v kvalite automobilovej štúdie. Vzhľadom na dodržiavanie trvalo udržateľnej stratégie značky BMW, použili študenti ako základ pre svoju prestavbu vozidlo, ktoré sa vrátilo z testovania a týmto ho zachránili pred zošrotovaním. Učni nemali žiadne obmedzenia a voľne sa rozhodovali, aké vozidlo vytvoria. Museli sa však vzdať dodatočných odborných konzultácií, ktoré sa bežne používajú pri konštrukcii štúdií. Hodnotný celkový výsledok dodal učňom ešte viac dôvodov na to, aby boli hrdí na svoj školský projekt. Ich sen je jasný: po premiére by sa so svojim BMW X7 Pick-up radi previezli, prípadne by radi vyrazili na výlet do hôr.

BMW X7 Pick-up a BMW F 850 GS – neporaziteľná dvojica.
Na ložnom priestore prepracovaného vozidla sa nachádza motocykel BMW F 850 GS, ktorý sa ideálne hodí na podujatie BMW Motorrad Days. Spojením cestovateľských a diaľkových schopností, športovej dynamiky a špičkových terénnych vlastností je BMW F 850 GS ideálnym doplnkom vlastností vozidla BMW X7 Pick-up. V každodennom živote predstavujú BMW X7 Pick-up a BMW F 850 GS verných spoločníkov a to vďaka ich výnimočným jazdným vlastnostiam na spevnených aj nespevnených vozovkách a v prípadoch, keď cesta je cieľ.
BMW X7 Pick-up predstavuje solitérny kus, výsledok odborného školstva spoločnosti BMW Group v Mníchove. Sériová výroba vozidla sa neplánuje. Špeciálne projekty ako tento slúžia počas výuky na rozvoj a uplatňovanie nadobudnutých schopností v praxi. Podobné projekty existujú v každom študijnom programe. Spoločnosť BMW Group takto momentálne školí takmer 5 000 študentov v deviatich krajinách sveta.

 


Emisie CO2 a spotreba.
BMW X7 xDrive40i: Kombinovaná spotreba paliva: 9,0 – 8,7 l/100 km; kombinované emisie CO2: 205 – 198 g/km, emisná norma: EU6d-TEMP.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než 2,49 mil. predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2018 činil zisk pred zdanením 9,815 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 97,480 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2018 zamestnával po celom svete 134 682 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému decembru 2018 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmwgroup/

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW X7 xDrive40i: Kombinovaná spotreba paliva: 9,0 – 8,7 l/100 km; kombinované emisie CO2: 205 – 198 g/km, emisná norma: EU6d-TEMP.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

IAA 2019.

Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť