Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nové MINI Cooper SE.

Mestská mobilita s čisto elektrickým pohonom teraz dostala aj typický štýl značky MINI. Umožňuje to nový model MINI Cooper SE (kombinovaná spotreba paliva: 0,0 l/100 km; kombinovaná spotreba energie: 15,0 — 13,2 kWh/100 km; kombinované emisie CO2: 0 g/km). Spája trvalo udržateľnú mobilitu so zábavou z jazdy, výrazným dizajnom a s prémiovou kvalitou, typickými znakmi MINI.

MINI Electric
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~504,17 KB)
  
Photos(104x, ~509,79 MB)

Mestská mobilita s čisto elektrickým pohonom teraz dostala aj typický štýl značky MINI. Umožňuje to nový model MINI Cooper SE (kombinovaná spotreba paliva: 0,0 l/100 km; kombinovaná spotreba energie: 15,0 — 13,2 kWh/100 km; kombinované emisie CO2: 0 g/km). Spája trvalo udržateľnú mobilitu so zábavou z jazdy, výrazným dizajnom a s prémiovou kvalitou, typickými znakmi MINI. Prvé čisto elektricky poháňané vozidlo britskej prémiovej značky ponúka nefalšovaný pocit MINI s jazdením bez miestnych emisií. Spontánny nárast výkonu jeho motora s výkonom 135 kW (184 k), výnimočný pohon predných kolies s inovatívnym systémom jazdnej dynamiky s protipreklzovým systémom v blízkosti motora. To všetko dáva novému MINI Cooper SE mimoriadne intenzívny motokárový pocit vynikajúcej ovládateľnosti. Špecifická lítiovo-iónová batéria poskytuje dojazd do vzdialenosti 235 — 270 km. Vysokonapäťová batéria sa nachádza hlboko v podlahe vozidla, takže nemá negatívny vplyv na objem batožinového priestoru, ktorý je porovnateľný s konvenčne poháňaným MINI 3-dverovým.

S novým modelom MINI Cooper SE sa britskej značke opäť podarilo vytvoriť prvotný impulz v mestskej mobilite. Pred 60 rokmi to bol revolučný konštruktérsky princíp klasického Mini, ktorý na minimálnej ploche vytvoril maximálny vnútorný priestor. MINI sa predstavilo v roku 2001. Vznikla tak moderná interpretácia kreatívneho využitia priestoru a zábavy z jazdy, ktorá stála pri zrode prémiového segmentu malých automobilov. Nové MINI Cooper SE bude prvým čisto elektrickým prémiovým malým vozidlom, ktoré vydláždi cestu trvalo udržateľným a zároveň mimoriadne emotívnym jazdným zážitkom v mestskej premávke.

Nové MINI Cooper SE: prehľad najdôležitejších prvkov.

 • Prvé MINI a prvé malé elektrické vozidlo v prémiovom segmente jazdiace čisto na elektrinu.
 • Elektrický motor s výkonom 135 kW (184 k) a s krútiacim momentom 270 Nm.
 • Špecifická lítiovo-iónová batéria umožňuje dojazd 235 až 270 km — bez obmedzenia objemu batožinového priestoru.
 • Dá sa nabíjať z domácej zásuvky, nástennej nabíjačky alebo z verejnej nabíjacej stanice, či rýchlym nabíjaním s výkonom až do 50 kW.
 • Výnimočná obratnosť so spontánnym nárastom výkonu, nízkym ťažiskom, pohonom predných kolies a s ovládaním preklzu kolies pri elektromotore.
 • Zrýchlenie z 0 na 60 km/h za 3,9 sekundy a z 0 na 100 km/h za 7,3 sekundy.
 • Charakteristický dizajn MINI 3-dverového so špecifickými dizajnovými prvkami.
 • Špeciálne zobrazenia a ovládacie prvky v interiéri.
 • Rekuperácia sa dá nastaviť do dvoch úrovní pre individuálny pocit na pedále.
 • Štandardná výbava obsahuje LED svetlomety, 2-zónovú automatickú klimatizáciu, kúrenie s tepelným čerpadlom, nezávislé vykurovanie, elektrickú parkovaciu brzdu a navigáciu Connected.

  Koncept vozidla: nefalšované MINI.
  Nové MINI Cooper SE je prvým modelom, ktorý spája elektromobilitu v mestskom prostredí s typickými vlastnosťami značky, ktorá zakladala segment prémiových malých automobilov. Prvý čisto elektrický model britskej značky je nefalšovaným MINI. Vozidlo vychádza z modelu MINI 3-dverové. Rozmery, dizajn, priestor a atmosféra interiéru nového MINI Cooper SE jasne vychádzajú z konvenčne poháňaného modelu. S plne elektrickou verziou sa totiž počítalo už pri jeho vývoji.

  Nové MINI Cooper SE sa bude vyrábať v domovskej krajine značky. Spolu s ostatnými motorizáciami bude schádzať z výrobných liniek závodu značky MINI v Oxforde. Technológia pohonu bude vznikať v špecializovaných centrách spoločnosti BMW Group, ktoré sa nachádzajú v nemeckých mestách Dingolfing a Landshut.

  Namiesto benzínového alebo naftového motora sa pod kapotou modelu MINI Cooper SE nachádza elektromotor. Kompaktná pohonná jednotka s integrovanou výkonovou elektronikou a prevodovkou sa nachádza v prednej časti uchytená v pomocnom ráme vytvorenom z rúrok. Vysokonapäťová batéria vytvorená špeciálne pre tento model pozostáva z lítiovo-iónových článkov rozdelených do 12 modulov. Vytvárajú tvar písmena T, nachádzajú sa v podlahe a poskytujú 32,6 kWh energie.

  Elektromotor je menší a zároveň aj výrazne ľahší než spaľovací motor a tak v novom MINI Cooper SE prispieva k oveľa lepšiemu rozloženiu hmotnosti na nápravy. Spolu s nižším ťažiskom to dodáva elektrickému automobilu agilné ovládanie, čo sa prejavuje v lepšom prejazde zákrutami vo vyšších rýchlostiach.

  Vďaka umiestneniu vysokonapäťovej batérie ponúka MINI Cooper SE vynikajúcu stabilitu na ceste. Nachádza sa hlboko v podlahe vozidla medzi prednými sedadlami a pod zadnými sedadlami. Výsledkom je, že v porovnaní s konvenčne poháňanými modelmi to nemá žiaden negatívny vplyv na objem batožinového priestoru. Rovnako ako v prípade modelu MINI 3-dverové so spaľovacím motorom dosahuje batožinový priestor základný objem 211 dm3, po sklopení operadiel zadných sedadiel narastie na 731 dm3. Jediný merateľný rozdiel predstavuje celková výška. Vzhľadom na umiestnenie vysokonapäťovej batérie v podlahe a pre zabezpečenie potrebnej svetlej výšky sa karoséria nachádza o 18 milimetrov vyššie než v prípade konvenčne poháňaného modelu.

  Všetky komponenty elektrického pohonu chránia špeciálne konštrukčné prvky a v prípade kolízie sa ihneď vypínajú. Bezpečnostná konštrukcia nového modelu MINI Cooper SE tak spĺňa vysoké štandardy spoločnosti BMW Group, ktoré sú výrazne prísnejšie než legislatívne predpisy. Výkonovú elektroniku chráni zosilnený nosník nárazníka a pomocný rám motora, zatiaľ čo vysokonapäťovú batériu chráni pevná základná platňa. S pohotovostnou hmotnosťou 1 365 kilogramov je čisto elektricky poháňaný model približne o 145 kilogramov ťažší než model MINI Cooper S 3-dverové s automatickou prevodovkou Steptronic.

  Charakteristický dizajn MINI so špeciálnymi prvkami.
  Dizajn nového MINI Cooper SE padne do oka aj vďaka viacerým diskrétnym dizajnovým prvkom, ktoré ho odlišujú od modelov s konvenčným pohonom. Výrazné proporcie, typická trojdielna konštrukcia pozostávajúca z pontónu karosérie, veľkých presklených plôch a strechy, k tomu krátke previsy a kolesá v rohoch karosérie. To sú charakteristické prvky, ktoré odlíšia prvé MINI s elektrickým pohonom od davu. Precízne umiestnené detaily potom naznačia pohon zameraný na budúcnosť. Nabíjací konektor sa nachádza nad pravým zadným kolesom. Na rovnakom mieste ako v prípade konvenčne poháňaného MINI 3-dverového. Rozdiel v druhu pohonu tvorí reliéfne logo MINI Electric. Žlté verzie tohto znaku sa nachádzajú pri smerovkách na bokoch automobilu ako aj na veku batožinového priestoru a na mriežke chladiča. Tento centrálny prvok prednej časti modelu MINI Cooper SE dostal tradičný šesťuholníkový tvar, no keďže elektromotor nepotrebuje toľko chladiaceho vzduchu, nemá otvory. K dizajnovým prvkom patrí aj žltá ozdobná lišta na maske chladiča a na vonkajších krytoch spätných zrkadiel. MINI Cooper SE dostal do základnej výbavy aj LED svetlomety.

  Spolu so špecifickou mriežkou chladiča sa o zníženie aerodynamického odporu starajú aj rozmerné kryty podvozka a upravený zadný nárazník. Keďže elektricky poháňané MINI nepotrebuje výfukový systém, zjednodušilo sa aj vedenie vzduchu pod zadnou časťou vozidla. Aerodynamické úpravy nesú aj na požiadanie dodávané dvojfarebné 17-palcové disky kolies z ľahkých zliatin MINI Electric Corona Spoke. Spolu so štandardne dodávanými 16-palcovými diskami kolies z ľahkých zliatin MINI Electric Revolte Spoke patria do exkluzívnej ponuky spojenej s novým modelom MINI Cooper SE.

  Čistá zábava z jazdy: elektrický motor s výkonom 135 kW (184 k).
  Okamžite po naštartovaní dostupný krútiaci moment a neustály nárast výkonu bez prerušenia radením. To sú základné vlastnosti technológie pohonu nového modelu MINI Cooper SE. Zaručuje typickú zábavu z jazdy MINI a to v novej forme, ktorá prináša mimoriadne intenzívny zážitok. Zdrojom výkonu je najnovší a mimoriadne výkonný synchrónny elektromotor vyvinutý spoločnosťou BMW Group. Originálna konštrukcia pohonu umožňuje vysoký výkon dostupný až do vysokých otáčok motora, vysokú účinnosť a jemný chod bez vibrácií. Motor v novom MINI Cooper SE poskytuje maximálny výkon 135 kW (184 k). Maximálny krútiaci moment 270 Nm je k dispozícii od nulovej rýchlosti, čo patrí k charakteristickým vlastnostiam elektromotorov. Výkon putuje na predné kolesá prostredníctvom jednostupňovej prevodovky so zabudovaným diferenciálom.

  Výsledkom je výnimočný ťah nového MINI Cooper SE pri akomkoľvek stlačení pedála. Najmä v mestskej premávke to vytvára výnimočný jazdný zážitok. Nové MINI Cooper SE zrýchli z 0 na 60 km/h za iba 3,9 sekundy. Na prvých 60 metroch dokáže bez problémov držať krok s konvenčne poháňanými športovými automobilmi. Čisto elektricky poháňané MINI zrýchli z 0 na 100 km/h za 7,3 sekundy a jeho maximálna rýchlosť je limitovaná na 150 km/h.

  Nové MINI Cooper SE preukazuje svoj príťažlivý športový talent nielen mimoriadne spontánne, ale aj takmer bez hluku. Preto tvorí súčasť jeho štandardnej výbavy akustická ochrana chodcov. Charakteristický zvuk vytvorený špeciálne pre MINI Cooper SE vydáva reproduktor. Zvuk vydávaný pri nízkych rýchlostiach zaručuje, že zvukový prejav sa bude bezpečne viazať s typickým MINI.

  Vzrušujúca obratnosť vďaka inovatívnemu systému dynamiky.
  Elektrický pohon posúva typický motokárový pocit z jazdy v MINI na úplne novú a fascinujúcu úroveň. Očarujúcu úroveň ovládateľnosti nového MINI Cooper SE podporuje aj technológia podvozka, ktorá prešla zmenami a úpravami na základe špeciálnych potrieb tohto modelu. Aj s elektrickým pohonom sa spája overená technológia prednej nápravy s pružiacou vzperou McPherson a viacprvková zadná náprava. Technológiu podvozka dopĺňa riadenie s elektromechanickým posilňovačom. Táto zostava prepožičiava vozidlu mimoriadnu stabilitu, presnosť riadenia a spontánne reakcie pri zmene smeru. K výnimočnému prejazdu modelu MINI Cooper SE cez zákruty, ktorý nemá v segmente malých automobilov konkurenciu, prispieva optimálne rozloženie hmotnosti ako aj zníženie ťažiska o 30 milimetrov.

  Inovatívny systém jazdnej stability DSC (Dynamic Stability Control) zaručuje, že vysoký krútiaci moment vyprodukovaný elektromotorom sa aj v modeli MINI Cooper SE bez strát premení na zábavu z jazdy typickú pre značku MINI. Ovládanie preklzu kolies je špeciálne pre elektrické vozidlá navrhnuté tak, aby za každých jazdných aj poveternostných podmienok poskytovalo vynikajúce jazdné vlastnosti. Obmedzovanie preklzu kolies sa nachádza priamo pri zdroji krútiaceho momentu. Zásahy sa tak vypočítavajú priamo v pohonnom mechanizme, čím v porovnaní s konvenčným systémom odpadávajú dlhé signálne trasy. Citeľne to zlepšuje nastavenie trakcie a jazdnej stability v režime rekuperácie energie pri brzdení ako aj pri zrýchľovaní z úzkych zákrut.

  Štyri režimy nastavenia MINI Driving Modes.
  Prvé plne elektricky poháňané MINI vodičovi umožňuje, aby si prispôsobil vozidlo podľa svojich predstáv, prípadne podľa aktuálnej situácie na ceste. Jazdné režimy MINI Driving Modes sa prepínajú ovládačom na pravej strane lišty s prepínačmi. MINI Cooper SE ponúka na výber zo štyroch režimov. Režim Sport sa líši od štandardného režimu MID priamejším riadením a výrazne spontánnejšími reakciami pohonu.

  Komfortne zamerané riadenie režimu MID je k dispozícii aj v režimoch GREEN a GREEN+, pričom posledný spomínaný vznikol špeciálne pre nový model MINI Cooper SE. V týchto dvoch režimoch sa vozidlo zameriava na maximálnu účinnosť využívania energie. Pre zvýšenie dojazdu vozidla sa v režime GREEN+ vypína alebo výrazne obmedzuje používanie komfortných funkcií ako kúrenie, vyhrievanie sedadiel či klimatizácia.

  Dve úrovne nastavenia rekuperácie pri brzdení.
  Súčasťou charakteristického jazdného zážitku v elektricky poháňanom modeli spoločnosti BMW Group je aj takzvaný pocit jedného pedálu. Najmä v mestskej premávke dokáže vozidlo citeľne spomaľovať od momentu, keď vodič zloží nohu z akceleračného pedála. Tento efekt vzniká, pretože v režime plachtenia sa elektrický motor mení na generátor a premieňa kinetickú energiu naspäť na elektrickú a tá následne smeruje naspäť do vysokonapäťových batérií. Výsledkom je, že elektricky poháňané vozidlo dokáže v nízkych rýchlostiach primerane spomaľovať aj bez využívania bŕzd a na jeho ovládanie tak stačí jeden pedál. Mieru rekuperácie brzdnej energie a spomaľovania vozidla počas fázy jazdy na voľnobeh si môže vodič určiť prepínaním naprogramovaného ovládania motora.

  Nové MINI Cooper SE je prvým elektricky poháňaným modelom spoločnosti BMW Group, v ktorom môže vodič ovplyvňovať mieru rekuperácie. Prepínač umiestnený vľavo od štartovacieho zariadenia ponúka zmenu intenzívnej alebo iba miernej rekuperácie, ktorá ovplyvňuje spomaľovanie a to bez ohľadu na režim zvolený prepínačom MINI Driving Modes. Vodič si tak môže nastaviť reakcie vozidla podľa svojich aktuálnych preferencií a prispôsobiť ich aktuálnemu, napríklad dynamickému jazdnému štýlu. Dá sa tak ovplyvniť napríklad aj rýchlosť nájazdu do zákruty či využiť intenzívnejší brzdný efekt vozidla. Pre zvýšenie účinnosti nového modelu MINI Cooper SE predstavuje vysoká úroveň rekuperácie prvotné nastavenie po každom naštartovaní vozidla.

  Špecifický interiér s digitálnou prístrojovou doskou.
  Nové MINI Cooper SE dostalo do štandardnej výbavy špeciálnu prístrojovú dosku, ktorú tvorí 5,5-palcový farebný displej so vzhľadom Black Panel umiestnený za volantom. V strede tejto plne digitálnej obrazovky sa zobrazuje rýchlosť vozidla. Čísla v tomto prípade dopĺňa vonkajší pás. Tento pás sa zobrazuje aj na svetelnom kruhu okolo stredovej obrazovky. V závislosti od zvoleného režimu má červenú (SPORT), bielu (MID) alebo zelenú (GREEN a GREEN+) farbu.

  Ďalšie zobrazenia na digitálnej prístrojovej doske informujú o úrovni nabitia vysokonapäťovej batérie, aktuálne zvolenom jazdnom režime MINI Driving Mode, stave asistenčných systémov vodiča a o servisných hláseniach. Dopĺňajú ich detaily o dostupnom dojazde, aktuálne dodávaný výkon pohonu, vonkajšia teplota, čas a prejdená vzdialenosť ako aj zaregistrované dopravné značky a smerové šípky navigácie. Navyše displej poskytuje aj prístup k telefónnym kontaktom a k hudobným zdrojom.

  Prístrojová doska plní dôležitú funkciu aj počas nabíjania. Pokiaľ je vozidlo pripojené k zásuvke alebo k nabíjacej stanici, zobrazujú sa aj informácie o čase a vonkajšej teplote, o dostupnom dojazde a o stave nabitia batérie v percentách. Zároveň sa zobrazuje čas do plného nabitia vysokonapäťovej batérie. Farba displeja sa prispôsobuje aktuálnej situácii. Od oranžovej počas spúšťania nabíjania, cez žltú počas nabíjania až po zelenú, keď sa zásoby energie naplno obnovili. Akýkoľvek problém s nabíjaním sa prejaví červenou farbou. Medzi výnimočné prvky interiéru patrí aj špeciálny volič prevodovky na stredovej konzole. Nové MINI Cooper SE dostalo aj elektrickú parkovaciu brzdu, ktorá sa ovláda prepínačom na stredovej konzole.

  MINI ELECTRIC poskytuje flexibilné nabíjanie.
  Energia pre elektrizujúcu zábavu z jazdy sa do nového MINI Cooper SE dostáva z elektrickej siete prostredníctvom pripojenia do domácej elektrickej zásuvky, k nástennej nabíjačke MINI ELECTRIC Wallbox alebo priamo z verejnej nabíjacej stanice. Nabíjacie konektory sú prispôsobené na jednosmerný aj striedavý prúd pomocou zástrčiek Type 2 a CCS Combo 2. Nad zásuvkou sa potom zobrazí indikátor nabíjania. Oranžová farba znamená spúšťanie, pulzujúca žltá znamená samotný  nabíjací proces a zelené svetlo signalizuje plné nabitie batérií.

  Štandardný nabíjací kábel vyhovuje pripojeniu do domácej zásuvky. Na požiadanie sa na domáce nabíjanie dodáva nástenná nabíjačka MINI ELECTRIC Wallbox, prípadne trojfázový kábel na nabíjanie z verejných nabíjačiek. Obe možnosti umožňujú, aby sa vysokonapäťová batéria nového MINI Cooper SE nabíjala maximálnym prúdom s výkonom 11 kW. Batéria sa tak nabije na 80 percent kapacity za dve a polhodiny, za ďalšiu hodinu na sto percent. Rýchlonabíjacia stanica s jednosmerným prúdom umožňuje rýchlejšie nabíjanie batérií. Nabíjacia jednotka nového MINI Cooper SE je navrhnutá tak, aby zvládla maximálnu nabíjaciu kapacitu 50 kW, čo umožňuje nabitie batérie na 80 percent za iba 35 minút.

  V spojení so zariadením MINI ELECTRIC Wallbox sa spája aj ďalšia služba. Nabíjačka Wallbox sa môže umiestňovať v garážach ako aj v krytých parkoviskách. K maximálnej jednoduchosti nabíjania prispieva aj služba ChargeNow. Užívateľovi poskytuje prístup k najväčšej sieti nabíjacích staníc. Na registráciu na nabíjačke a na platbu sa používa karta ChargeNow alebo relevantná aplikácia pre mobilný telefón.

  Dvojzónová automatická klimatizácia s technológiou tepelného čerpadla a s nezávislým vykurovaním.
  Štandardná výbava nového MINI Cooper SE obsahuje 2-zónovú automatickú klimatizáciu so samostatným nastavovaním ventilácie a teploty pre vodiča a predného spolujazdca. Interiér vyhrieva tepelné čerpadlo, ktoré zbiera odpadové teplo z motora, pohonu, vysokonapäťovej batérie a z vonkajšieho okolia a následne ho dodáva do klimatizačného systému. Tepelné čerpadlo vyvinuté pre nové MINI Cooper SE je mimoriadne účinné. Potrebuje o 75 percent menej energie ako konvenčné elektrické vykurovanie a v zime poskytuje vysokú úroveň vykurovania. Pre zvýšenie dojazdu sú chladiaci aj vyhrievací okruh napojené priamo na pohon a vytvárajú tak mimoriadne účinný celok. Zabudovaný ovládací systém zaručuje príjemnú teplotu interiéru a zároveň ideálnu pracovnú teplotu vysokonapäťových batérií. Vyhrievanie aj chladenie oboch okruhov je od seba navzájom nezávislé.

  Automatická klimatizácia nového MINI Cooper SE poskytuje aj nezávislé vykurovanie a klimatizáciu. To znamená, že interiér sa môže vyhriať alebo vychladiť na vopred nastavenú teplotu. Na nastavenie požadovanej teploty môže vodič použiť aplikáciu MINI Connected Remote App.

  Navigačný systém vo výbave, špeciálne služby MINI Connected Services.
  Súčasťou štandardnej výbavy nového MINI Cooper SE sú aj navigačný systém spolu s prístrojovou doskou a službami MINI Connected špeciálne zameranými na elektromobilitu. Obrazovka eDrive poskytuje informácie o aktuálnom prúde energie a o dojazde ako aj tipy na predĺženie dojazdu vypnutím komfortných funkcií či zvýšením miery rekuperácie. Mapa navigácie dokáže zobraziť akčný rádius nového MINI Cooper SE vypočítaný na základe aktuálneho nabitia batérií. Po spustení navádzania sa zobrazí najrýchlejšia a najkratšia cesta a zároveň aj návrh trasy GREEN s najnižšou spotrebou energie.

  Štandardne dodávaná navigácia Connected obsahuje 6,5-palcovú dotykovú obrazovku zabudovanú do stredovej konzoly. Zobrazujú sa na nej informácie o aktuálnom stave dopravy RTTI, internetová platforma MINI Online a nachádza sa v nej aj príprava na rozhranie Apple CarPlay. Spojenie s mobilným telefónom znamená, že navigačné mapy sa aktualizujú automaticky. Služba Remote Services umožňuje vodičovi, aby si zobrazil detaily nabitia batérie a dojazdu aj prostredníctvom aplikácie MINI Connected App, pričom sa dajú vytvoriť aj štatistiky spotreby energie. Mapa taktiež zobrazuje verejné nabíjacie stanice, ktoré sa nachádzajú v okolí vozidla. Okrem zablikania svetlometmi, spustenia húkačky, ventilácie a zamykania či odomykania sa na diaľku dá aktivovať aj vyhrievanie či vychladenie interiéru na požadovanú teplotu. Počas nabíjania sa cez Remote Services môže kontrolovať aj nabíjací proces. Na požiadanie sa dodáva navigačný systém Connected Navigation Plus s 8,8-palcovou farebnou obrazovkou a funkciou telefonovania s bezdrôtovým nabíjaním.

  Špičková štandardná výbava, výnimočné možnosti individualizácie.
  Na doplnenie širokej a vysoko kvalitnej základnej výbavy slúžia štyri balíky prvkov pre interiér aj exteriér. V prípade MINI Cooper SE obsahujú špecifické kombinácie prvkov exteriéru a interiéru, diskov kolies z ľahkých zliatin či poťahov sedadiel. Rovnako ako balíky Salt, Pepper a Chili dostupné pre aktuálne modely MINI, ponúkajú široké možnosti, ako si užívatelia môžu jednoducho upraviť svoje vozidlo. Balíky výbav Trim S a Trim M obsahujú navigáciu Connected, zatiaľ čo navigácia Connected Plus tvorí súčasť balíkov Trim L a Trim XL. Balík výbavy S ponúka aj možnosť výberu medzi farbami karosérie sivá metalíza Moonwalk Grey alebo strieborná metalíza White Silver, zatiaľ čo s balíkmi výbavy Trim M a Trim L sa spájajú ďalšie farby červená Chili Red, zelená metalíza British Racing Green a čierna metalíza Midnight Black. V ponuke balíka Trim XL sa nachádza čierna farba karosérie MINI Yours s označením Enigmatic Black.

  Kryty vonkajších spätných zrkadiel modelu MINI Cooper SE sa štandardne dodávajú v sivej farbe Vigorous Grey, na požiadanie v žltej, rovnakej ako na ozdobnej lište prednej masky. Bez ohľadu na zvolený balík výbavy, všetky farby karosérie sa dajú spojiť so strechou a vonkajšími krytmi spätných zrkadiel vo farbe karosérie (okrem striebornej metalickej farby karosérie White Silver), s bielou alebo čiernou farbou. V závislosti od zvoleného balíka výbavy sú na výber aj 16- a 17-palcové disky kolies z ľahkých zliatin až s piatimi rôznymi vzormi.

  Štandardnú výbavu interiéru nového MINI Cooper SE tvoria sedadlá potiahnuté čiernou látkou so vzorom Double Stripe Carbon Black. Tie sú aj súčasťou balíka Trim S. Balíky Trim M a Trim L obsahujú sedadlá čalúnené kombináciou látky a kože v spojení vzorov Black Pearl a Cross Punch Carbon Black. Čalúnenie koženým poťahom MINI Yours Lounge Carbon Black patrí do obsahu balíka Trim XL. Štyri na požiadanie dodávané výbavy interiéru nového modelu MINI Cooper SE poskytujú vynikajúco zladenú kombináciu povrchov interiéru, farebných doplnkov Colour Lines, farieb čalúnenia stropu, volantov a koberčekov. Výbava interiéru Interior Style MINI Dark vyzdvihuje športovú stránku nového modelu, zatiaľ čo Interior Style MINI Light podporuje jeho elegantné zameranie. Zariadenie Interior Style MINI Electric obsahuje žlté prešívanie a logo MINI Electric na koberčekoch ako aj špeciálne povrchy, ktoré pripomínajú trvalo udržateľnú mobilitu. Interior Style MINI Yours obsahuje vyberané materiály a špičkové čierne podsvietené povrchy interiéru MINI Yours Piano Black a športový volant MINI Yours.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než 2,49 mil. predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2018 činil zisk pred zdanením 9,815 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 97,480 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2018 zamestnával po celom svete 134 682 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Combined fuel consumption: 0.0 l/100 km; combined power consumption: 15.0 – 13.2 kWh/100 km; combined CO2 emissions: 0 g/km

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť

BMW Group Streaming

LIVE STREAMING.

Open Streaming Page

Here you can see the on-demand streams of the latest BMW Group press events. 

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť