Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Oliver Zipse bol vymenovaný za nového predsedu predstavenstva BMW AG.

Oliver Zipse prevezme funkciu predsedu predstavenstva spoločnosti BMW AG s účinnosťou od 16. augusta 2019. Dozorná rada spoločnosti toto rozhodnutie včera prijala na svojom zasadnutí v Spartanburgu v Južnej Karolíne (USA). Zipse vystrieda Haralda Krügera, ktorý začiatkom júla informoval predsedu dozornej rady, že sa nebude uchádzať o druhé funkčné obdobie.

Spoločnosť
·
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
·
Ľudia
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(5x, ~9,89 MB)

Mníchov. Oliver Zipse prevezme funkciu predsedu predstavenstva spoločnosti BMW AG s účinnosťou od 16. augusta 2019. Dozorná rada spoločnosti toto rozhodnutie včera prijala na svojom zasadnutí v Spartanburgu v Južnej Karolíne (USA). Zipse vystrieda Haralda Krügera, ktorý začiatkom júla informoval predsedu dozornej rady, že sa nebude uchádzať o druhé funkčné obdobie. Krüger sa vzdá funkcie predsedu a na základe vzájomnej dohody 15. augusta 2019 opustí Správnu radu.

 

„S Oliverom Zipse, rozhodujúci strategický a analytický líder prevezme predsedu predstavenstva BMW AG. BMW Group poskytne nový impulz pri formovaní mobility budúcnosti, “povedal Dr. Norbert Reithofer, predseda dozornej rady spoločnosti BMW AG.

 

Zipse je členom predstavenstva BMW AG od roku 2015 a v súčasnosti je zodpovedný za divíziu výroby. Svoju profesionálnu kariéru začal v spoločnosti v roku 1991 ako stážista a od tej doby zastával rôzne riadiace pozície, vrátane riaditeľa závodu Oxford a senior viceprezidenta pre podnikové plánovanie a produktovú stratégiu.

 

Reithofer pokračoval: „Dozorná rada rešpektuje rozhodnutie Haralda Krügera a vyjadrila úprimné uznanie za jeho dlhoročnú úspešnú prácu v rámci BMW Group. V mene celej spoločnosti mu v budúcnosti želáme všetko najlepšie a dúfame, že BMW Group bude mať pre neho vždy osobitný význam. “

 

Dozorná rada spoločnosti BMW AG sa v súčasnosti stretáva na mieste závodu v Spartanburgu v Južnej Karolíne v USA, aby prediskutovala súčasný vývoj na americkom trhu, ako aj výrobu v najväčšom závode v globálnej výrobnej sieti BMW Group. Reithofer zdôraznil: „Svojou inovatívnou silou, silnými značkami a angažovanými zamestnancami bude BMW Group stavať na svojej vedúcej úlohe v prémiovom segmente a pokračovať na ceste k dlhodobému úspechu.“

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než 2,49 mil. predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2018 činil zisk pred zdanením 9,815 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 97,480 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2018 zamestnával po celom svete 134 682 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL CONFERENCE 2023.

Here you can see the on demand webcast of the BMW Group Annual Conference 2023.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť