Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Úplne prvé BMW radu 2 Gran Coupé si na záverečné testovanie oblieklo netradičný odev.

QR kódy pridané na výraznú kamufláž predsériových modelov smerujú priamo na web stránku s prvými informáciami o novom modeli.

F44
·
Gran Coupé
·
Radu 2
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(36x, ~129,7 MB)

Mníchov. V rámci záverečnej testovacej fázy sa na úplne prvom BMW radu 2 Gran Coupé doťahujú už iba posledné detaily. A úplne nové štvordverové kupé z prémiového kompaktného segmentu absolvuje kalibračné jazdy v okolí Mníchova. Na pestrofarebnej kamufláži sa na predných dverách vyníma extra veľký a príťažlivý QR kód, ktorý presmeruje zvedavé pohľady na stránku www.bmw.com/2-series-gran-coupe. Ešte pred svetovou premiérou modelu BMW radu 2 Gran Coupé, naplánovanou na tohtoročný novembrový autosalón v Los Angeles, poskytne prvé informácie o tejto extravagantnej a inovatívnej novinke. Nové BMW radu 2 Gran Coupé príde na trh na jar 2020.

Elegantná a príťažlivá vstupná brána do prémiového kompaktného segmentu.
Automobilka BMW prináša do prémiového kompaktného segmentu koncept štvordverového kupé, ktorý sa už s veľkým úspechom presadil aj vo vyšších triedach automobilov. Úplne prvé BMW radu 2 Gran Coupé oslavuje svoj príchod so sviežou dávkou individuality, estetickej príťažlivosti a vzbudenia emócií. Tieto vlastnosti dopĺňajú inovatívna technológia ovládania a konektivity, excelentná každodenná využiteľnosť a výnimočné dynamické jazdné vlastnosti. Vozidlo vychádza z formátu klasického sedanu. Podporuje ho prelomová technológia pohonu predných kolies značky BMW a využíva viacero technologických prvkov, ktoré sa prvý raz predstavili v novom BMW radu 1. Rovnako ako kolega z kompaktného prémiového segmentu, aj nové BMW radu 2 Gran Coupé používa prelomovú technológiu podvozka a inovatívne ovládacie prvky, čím výrazne posúva latku dynamiky a obratnosti.

Inovatívna kontrola trakcie s technológiou ARB.
Medzi nové prvky technologickej výbavy patrí aj technológia ARB (obmedzovanie preklzu kolies hneď pri motore), ktorá pochádza z modelu BMW i3s (kombinovaná spotreba elektrickej energie: 14,6 – 14 kWh/100 km, kombinované emisie CO2: 0 g/km). Systém ARB využíva riadiacu jednotku preklzovania kolies integrovanú priamo do riadiacej jednotky motora a nie do systému dynamickej kontroly vozidla DSC. Odstránenie dlhých signálnych dráh znamená, že informácie sa presúvajú trikrát rýchlejšie, zatiaľ čo preklzujúce koleso sa podarí dostať pod kontrolu až desaťkrát rýchlejšie. Táto inovatívna technológia kontroly trakcie sa spája so štandardne dodávaným systémom BMW Performance Control (rozdeľovanie momentu skrúcania) a vytvára tak priamy a intenzívny zážitok v modeloch s pohonom predných ako aj s inteligentným pohonom zadných kolies BMW xDrive BMW M235i xDrive (kombinovaná spotreba paliva: 7,1 –- 6,7 l/100 km, kombinované emisie CO2: 162 — 153 g/km). Špičkový športový model poháňa najsilnejší 4-valcový motor v ponuke spoločnosti BMW Group s výkonom až 225 kW (306 k). Štandardne sa dodáva aj s novo vyvinutým mechanickým samosvorným diferenciálom Torsen, ktorý dodáva vozidlu ešte športovejšie ostrohy pri vytváraní svornosti medzi prednými kolesami.

Nádherné línie a špičková konektivita.
Úplne prvé BMW radu 2 Gran Coupé dopĺňa svoje športové a extrovertné línie o špičkovú konektivitu a veľkolepý vnútorný priestor. Preto má všetky predpoklady, aby očarilo nových zákazníkov z mestského prostredia zameraných na dizajn a na typickú radosť z jazdy značky BMW. BMW radu 2 Gran Coupé sa bude predávať po celom svete a predstavuje príťažlivý doplnok do modelového radu. A to najmä na trhoch, kde si karosérie typu sedan užívajú veľkú popularitu.

 

EMISIE CO2 A SPOTREBA.
BMW M235i xDrive kombinovaná spotreba paliva: 7,1 –- 6,7 l/100 km, kombinované emisie CO2: 162 — 153 g/km

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než 2,49 mil. predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2018 činil zisk pred zdanením 9,815 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 97,480 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2018 zamestnával po celom svete 134 682 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému decembru 2018 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmwgroup/

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

*Hodnoty spotreby paliva, emisií CO 2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO 2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

IAA 2019.

Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť