Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Ďalšie výročie v MINI: Z výrobnej linky v Oxforde zišlo desať miliónte vozidlo.

V tradičnom závode značky MINI presiaknutom bohatým historickým odkazom a dedičstvom sa pri príležitosti 60. narodenín britskej prémiovej značky konala ďalšia oslava. Výročným vozidlom je model zo špeciálnej edície MINI 60 Years Edition.

F56
·
MINI
·
Dedičstvo
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(5x, ~69,1 MB)

Mníchov/Oxford. V týchto týždňoch a mesiacoch majú priaznivci značky MINI z celého sveta mnoho možností na ohliadnutie sa za 60 rokmi histórie britskej značky. Teraz je ďalší dôvod na oslavu. V britskom závode MINI v Oxforde, kde sa klasické Mini vyrábali už od roku 1959, vzniklo desať miliónte vozidlo. Jubilejné vozidlo zišlo z výrobnej linky vo verzii MINI 60 Years Edition a stretlo sa tvárou v tvár s prvým vyrobeným vozidlom značky. Klasické Mini z roku 1959 a jubilejný model z roku 2019 sa následne spojili s ďalšími 60 vozidlami značky — každé z nich predstavuje jeden rok výroby. Všetky vozidlá sa potom v spoločnom konvoji vybrali na cestu do Bristolu, kam v nedeľu 11. augusta prišli tisíce priaznivcov na najväčšiu celosvetovú oslavu narodenín britského originálu, ktorá sa koná v rámci medzinárodného stretnutia International Mini Meeting.

Výrobné výročie pri príležitosti 60 rokov existencie značky svedčí o neprerušenej popularite značky MINI v 21. storočí. Alec Issigonis, geniálny konštruktér klasického Mini, vytvoril v roku 1959 míľnik v automobilovom priemysle. Koncept vozidla s motorom uloženým vpredu naprieč spolu s prevodovkou umiestnenou pod motorom, s kolesami v rohoch vozidla a s kompletne otváracou zadnou časťou vytvoril na minimálnom pôdoryse maximálny vnútorný priestor. Konštrukcia taktiež poskytovala neuveriteľne obratné jazdné vlastnosti a stala sa vzorom pre moderné malé a kompaktné vozidlá. Do roku 2000 sa po celom svete predalo približne 5,3 milióna klasických vozidiel značky Mini.

Globálny úspešný príbeh značky pokračoval o rok neskôr. Od znovuoživenia značky MINI sa vozidlá stali originálnym zjavom v prémiovom segmente malých automobilov. Nová interpretácia nenapodobiteľného dizajnu, neprekonaná zábava z jazdy, výnimočná v náročnom konkurenčnom prostredí a individuálny štýl značky vytvorili v triede malých vozidiel viac ako len nadšenie. Tieto charakteristické vlastnosti posilnili MINI pri získavaní nových cieľových skupín v segmente kompaktných prémiových vozidiel. A pripravuje sa ďalší krok. V novembri 2019 sa v Oxforde spustí výroba plne elektrického modelu MINI Cooper SE (kombinovaná spotreba paliva: 0,0 l/100 km, kombinovaná spotreba elektrickej energie: 16,8 — 14,8 kWh/100 km, kombinované emisie CO2: 0 g/km). Elektromobilita bude aj v budúcnosti súčasťou typického zážitku s MINI plného potešenia zábavy z jazdy a individuality.

Len v minulom roku sa v 110 krajinách predalo takmer 400 000 kusov vozidiel značky MINI. To znamená, že predajné čísla nového MINI nasledujú svojho historického predchodcu. Modely MINI 3-dverové, MINI 5-dverové a MINI Clubman sa momentálne vyrábajú v závode MINI v Oxforde. Denne tam vznikne približne 1 000 vozidiel. MINI Cabrio a MINI Countryman schádzajú z výrobnej linky holandského výrobného partnera VDL NedCar.

„Vidieť desať miliónte vozidlo našej značky schádzať z výrobnej linky v Oxforde bol moment, ktorý všetkých zamestnancov naplnil hrdosťou. Niektorí z nich majú rodinných príbuzných, ktorí v tomto závode vyrábali už klasické Mini,” vysvetľuje Peter Weber, riaditeľ závodu MINI v Oxforde. „Je to nádherná kapitola v histórii značky MINI a potvrdzuje vášeň, ktorou sa vyznačujú zákazníci tohto veľmi špeciálneho britského vozidla.”

Pred výrobným výročím uverejnila značka MINI na sociálnych médiách výzvu, aby sa priaznivci podelili o svoje osobné príbehy, ktoré sa viažu k 60 rokom MINI. Obrovský ohlas umožnil zhromaždiť charakteristické vozidlá z každého roku výroby medzi rokmi 1959 až 2019. Oslavu výročia v závode MINI v Oxforde tak doplnil originálny výstavný exponát. Ťahákom tohto výnimočného splynutia bola spoločná cesta na stretnutie International Mini Meeting v Bristole. Na čele sprievodu išlo prvé vyrobené klasické Mini. Malo všetkým priaznivcom značky MINI dobre známe evidenčné číslo 621 AOK a v chronologickom poradí ho nasledovali ďalší protagonisti 60 rokov histórie. Výnimočnú výročnú oslavnú procesiu uzatváralo desať miliónte vyrobené vozidlo.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než 2,49 mil. predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2018 činil zisk pred zdanením 9,815 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 97,480 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2018 zamestnával po celom svete 134 682 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

MINI Cooper SE: combined fuel consumption: 0.0 l/100 km; combined power consumption: 16.8 – 14.8 kWh/100 km; combined CO2 emissions: 0 g/km. 

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. 11 May 2022

Here you can watch the webcast of the public part of the 102 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť