Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Vysoký výkon slúži bezpečnosti: nové BMW M8 MotoGPTM Safety Car.

Nový priekopník vo flotile BMW M GmbH MotoGP Safety Car. Nové Safety Car vychádza z modelu BMW M8 Competition (kombinovaná spotreba paliva: 10,6 —10,5 l/100 km; kombinované emisie CO2: 242 — 238 g/km).

F92
·
Coupé
·
BMW M Automobiles
·
M8
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(50x, ~630,51 MB)

Spielberg. Spoločnosť BMW M GmbH predstavila nového priekopníka vo flotile BMW M GmbH MotoGP Safety Car: BMW M8 MotoGP Safety Car. Vozidlo s výkonom 460 kW (625 k) vychádza z modelu BMW M8 Competition (kombinovaná spotreba paliva: 10,6 —10,5 l/100 km; kombinované emisie CO2: 242 — 238 g/km), ktorý mal svetovú premiéru koncom júna počas podujatia #NextGen v priestoroch mníchovského objektu BMW Welt. Nové vozidlo BMW M8 MotoGP Safety Car sa prvý raz predstavilo na pretekoch Veľkej ceny MotoGP na rakúskom okruhu Red Bull Ring.

Inovatívne vysoko výkonné automobily zabezpečujúce bezpečnosť na najvyššom stupni motocyklových súbojov je princíp, ktorý už viac ako 20 rokov poháňa BMW M GmbH ako partnera spoločnosti Dorna Sport, organizátora šampionátu MotoGP, pri dodávaní oficiálnych vozidiel pre MotoGP. Mníchovská automobilka poskytuje oficiálnu flotilu vozidiel Safety Car už od roku 1999 a najnovším prírastkom do dlhého radu vysoko výkonných vedúcich vozidiel sa stalo BMW M8 MotoGP Safety Car.

„Modely BMW M8 a BMW M8 GTE sa vyvíjali súbežne a tieto pretekárske gény sa prejavujú vo všetkých oblastiach,” povedal Markus Flasch, prezident BMW M GmbH. „Preto bolo pre nás logickým krokom, že ako základ pre nové safety car pre MotoGP sme zvolili model BMW M8 Competition. Aj sériová verzia tohto vysoko výkonného vozidla sa hodí na pretekársky okruh. Jeho inovatívne technické prvky potvrdzujú naše schopnosti hľadať spôsoby, ako posúvať limity smerom nahor. V podobe modelu BMW M8 MotoGP Safety Car s radosťou predstavujeme nové a výkonné vozidlo pre najvyšší stupeň motocyklových pretekov.”

Sila písmena M pod kapotou pochádza z najvýkonnejšieho motora, ktorý kedy vznikol pre vozidlo v BMW M GmbH. Vysoko otáčkový motor V8 s technológiou M TwinPower dodáva výkon 460 kW (625 k). Vysoko výkonná pohonná jednotka spolupracuje s 8-stupňovou automatickou prevodovkou so softvérom Drivelogic a jej výkon prenáša na vozovku pohon všetkých kolies M xDrive. Jedným z výnimočných prvkov je aj novo vyvinutý integrovaný brzdový systém. Jeho M verzia umožňuje, aby si vodič nastavil dva druhy rôznych reakcií brzdového pedálu.

Precízna interakcia medzi pohonom, technológiou podvozka a aerodynamikou. To všetko prešlo dôsledným testovaním na testovacom okruhu spoločnosti BMW Group pri juhofrancúzskom meste Miramas, zimnými testami v centre vo švédskom meste Arjeplog, na Severnej slučke okruhu Nürburgring ako aj na ďalších pretekárskych okruhoch. Pri finálnom ladení hrali dôležitú úlohu aj skúsenosti získané z vývoja pretekárskeho modelu BMW M8 GTE. Zameranie motora, prevodovky a podvozka na dosahovanie čo najvyšších výkonov umožnilo novému modelu BMW M8 Competition dosiahnuť zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 3,2 sekundy.

Svedomitá manuálna práca v dielňach BMW M Manufaktur v meste Garching premenila vysoko výkonné základné vozidlo na BMW M8 MotoGP Safety Car a pripravila ho na účasť v najrýchlejšom motocyklovom pretekárskom seriáli na svete. Súčasťou tohto procesu bolo aj pridanie viacerých dielcov z ponuky BMW M Performance Parts, pričom mnohé z nich sú dostupné aj na dodatočnú montáž pre sériový model BMW M8. Umocňujú športový vzhľad modelu Safety Car a spĺňajú všetky funkčné požiadavky na aerodynamiku, chladenie a nízku hmotnosť. Prerod modelu BMW M8 Competition na MotoGP Safety Car doplnilo dodanie špeciálnych pretekárskych prvkov a nevyhnutnej bezpečnostnej výbavy.

 

Úpravy vozidla BMW M8 MotoGP Safety Car.

 • Titánový športový výfukový systém BMW M Performance*
 • Karbónové koncovky výfuku BMW M Performance*
 • Koberčeky BMW M Performance
 • Karbónový kryt motora BMW M Performance
 • Karbónový zadný difúzor BMW M Performance
 • Volant BMW M Performance pro (s karbónovým krytom BMW M Performance a s radiacimi páčkami BMW M Performance)
 • Bočné výduchy BMW M Performance
 • Bočné prahy BMW M Performance
 • Nálepky s logom BMW M Performance
 • Kapota so športovými poistkami
 • Palivové čerpadlo
 • Centrálny vypínač batérie
 • Blikanie vonkajších prstencov v predných svetlometoch
 • Rampa na streche s LED svetlami
 • LED stroboskopy v prednej maske chladiča
 • Pretekárske sedadlá RECARO s bezpečnostnými pásmi Schroth
 • Ochranná klietka
 • Hasiaci prístroj s držiakom
 • Pneumatiky Michelin Cup
 • Červená fólia na maske chladiča
 • Predný spojler matnej čiernej farby
 • Plávajúce znaky BMW v stredoch kolies
 • Čiapočky ventilov BMW s logom M
 • Zadné krídlo z modelu BMW M8 GTE
 • Čierna fólia na bočných prahoch
 • Farebná kombinácia MotoGP
 • Upravené karbónové krídelká
 • Panel na ovládanie svetelnej rampy

  Viac informácií o BMW M GmbH a jeho aktivity ako oficiálne vozidlo MotoGP sa nachádza na www.bmw-m.com

  *v Európe nedostupné

 

*Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

 

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než 2,49 mil. predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2018 činil zisk pred zdanením 9,815 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 97,480 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2018 zamestnával po celom svete 134 682 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému decembru 2018 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW M8 Competition Coupé with M Performance Parts:

Combined fuel consumption: 10.6 – 10.5 l/100 km

Combined CO2 emissions: 242 – 238 g/km

BMW M8 Competition Coupé MotoGP™ Safety Car:

Combined fuel consumption: 10.6 l/100 km

Combined CO2 emissions: 242 g/km

 

*Hodnoty spotreby paliva, emisií CO 2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO 2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

IAA 2019.

Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť