Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nové BMW X5 M a BMW X5 M Competition. Nové BMW X6 M a BMW X6 M Competition.

BMW M GmbH predstavuje tretiu generáciu vysokovýkonných vozidiel kategórie SAV a SAC.

F95
·
F96
·
BMW M Automobiles
·
X5 M
·
X6 M
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(3x, ~1,37 MB)
  
Photos(137x, ~1,5 GB)

Spoločnosť BMW M GmbH predstavuje tretiu generáciu svojich vysoko výkonných automobilov z najvyššej triedy segmentov Sports Activity Vehicles (SAV) a Sports Activity Coupés (SAC). Nový model BMW X5 M (kombinovaná spotreba: 13,0 — 12,8 l/100 km; kombinované emisie CO2: 296 — 291 g/km) a nový model BMW X5 M Competition (kombinovaná spotreba: 13,0 — 12,8 l/100 km; kombinované emisie CO2: 296 — 291 g/km) ako aj nový model BMW X6 M (kombinovaná spotreba: 12,7 — 12,5 l/100 km; kombinované emisie CO2: 289 — 284 g/km) a BMW X6 M Competition (kombinovaná spotreba: 12,7 — 12,5 l/100 km; kombinované emisie CO2: 289 — 284 g/km) očaria celkovým konceptom typickým pre verzie M, ktorý mu medzi konkurentmi prepožičiava výnimočnú ovládateľnosť, dynamiku a precízne jazdné vlastnosti. Ich výkonové charakteristiky sa spájajú s nezameniteľnou všestrannosťou modelov BMW X, s extrovertným dizajnom a s moderným luxusom.

Pohonná jednotka V8 s výkonom až do 460 kW (625 k), precízne nastavený prenos pohonu, špeciálny M podvozok, ako aj výkonová charakteristika motora či koncept vozidiel SAV a SAC. To všetko je spolu s typickými dizajnovými znakmi M zosúladené tak, aby zaručili impozantný vzhľad ako aj suverénne jazdné vlastnosti a ovládateľnosť aj pri vysoko dynamickej jazde. Na šprint z 0 na 100 km/h stačí iba 3,9, prípadne 3,8 sekundy (modely Competition). Oproti predchodcovi ide o zlepšenie o 0,4 sekundy. Celkové strhujúce nastavenie zamerané na výkon ešte absolvuje intenzívne testovanie a dolaďovanie na testovacích okruhoch spoločnosti BMW Group, na Severnej slučke okruhu Nürburgring ako aj na ďalších pretekárskych okruhoch. Nové modely BMW X5 M, BMW X6 M a verzie Competition sa vo svetovej premiére predstavia v novembri 2019 na autosalóne Los Angeles Auto Show. Na trh prídu v apríli 2020.

Výrazný nárast výkonu: motor V8 s technológiou M TwinPower Turbo dosahuje vysoké otáčky a výkon až 460 kW (625 k).
Technológia M TwinPower Turbo a pre vozidlá s označením M typický vysokootáčkový koncept sa v novom modeli BMW X5 M, novom modeli BMW X6 M a vo verziách Competition starajú o to, aby najnovší motor V8 dosahoval nezameniteľné výkonové charakteristiky. Vyznačuje sa spontánnymi reakciami na každý pohyb plynového pedála, precízne dávkovateľným nárastom výkonu a neustálym zrýchľovaním aj pod plným zaťažením a to až do vysokých otáčok motora. Motor s objemom 4,4 litra využíva na zvýšenie dynamiky dve turbodúchadlá umiestnené v priestore medzi radmi valcov tvoriacimi písmeno V. Účinnosť turbodúchadiel zvyšuje aj to, že sa nachádzajú aj v tesnej blízkosti zberného výfukového potrubia. Najvyšší výkon sa oproti predchodcovi zvýšil o 18 kW (25 k) na celkovú hodnotu 441 kW (600 k). Výkon modelov s označením Competition narástol o 37 kW (50 k) na 460 kW (625 k). Motor V8 dosahuje krútiaci moment 750 Nm. O jeho spoľahlivý a bezprostredný prenos smerom do prevodovky sa stará mimoriadne tuhé uloženie motora. Športové výfukové potrubie zabezpečuje obzvlášť emotívny zvukový prejav.

Precízny prenos výkonu: 8-stupňová prevodovka M Steptronic so systémom Drivelogic, M xDrive a Aktívny M Diferenciál.
Vysoko výkonný motor sa v novom BMW X5 M, novom BMW X6 M a v modeloch Competition spája s 8-stupňovou prevodovkou M Steptronic so systémom Drivelogic, ktorý upravuje charakteristiku radenia s pomocou tlačidiel Drivelogic umiestnených na upravenom M voliči automatickej prevodovky. O suverénny prenos výkonu na vozovku ako aj o optimálnu trakciu a stabilitu jazdy na nespevnených vozovkách, prípadne za nepriaznivých poveternostných podmienok, sa stará špeciálne naladený systém pohonu všetkých kolies M xDrive. Jeho súčasťou je aj Aktívny M Diferenciál na zadnej náprave. Vďaka nemu sa mohlo celkové základné nastavenie pohonu všetkých kolies zamerať tak, aby viac výkonu smerovalo na zadné kolesá. V ponuke nastavení si môže vodič zvoliť možnosť režim 4WD Sport, keď na zadné kolesá smeruje ešte väčšia porcia výkonu.

Špecifický M podvozok, integrovaný brzdový systém.
Nové vysoko výkonné modely zo segmentov SAV a SAC sa vyznačujú výraznými opatreniami zameranými na zvýšenie tuhosti karosérie ako aj na optimalizáciu nastavenia podvozka. K zvýšeniu precíznosti a jazdných vlastností týchto modelov výrazne prispievajú aj špeciálne upravená konštrukcia a zmeny v nastavení techniky podvozka. K sériovej výbave patria aj špecifický adaptívny M podvozok s elektronicky ovládanými tlmičmi a s Aktívnou stabilizáciou nakláňania karosérie či riadenie M Servotronic. Integrovaný brzdový systém umožňuje vo svojom M špecifickom vyhotovení nastavenie dvoch rozličných spôsobov reakcií a pocitu brzdového pedála pri brzdení.

Extrovertný dizajn, variabilný interiér, atmosféra luxusu.
Kombinácia proporcií charakteristických pre triedu SAV, prípadne SAC a typické dizajnové prvky M prepožičiavajú vozidlám BMW X5 M, BMW X6 M a modelom Competition extrovertný vzhľad, ktorý sa v každom prostredí prejavuje nespornou dominanciou. Veľké otvory na vstup vzduchu, mriežky M na blatníkoch, aerodynamicky upravené vonkajšie spätné zrkadlá, spojler na streche, prípadne na veku batožinového priestoru, difúzor v zadnom nárazníku a pár dvojitých koncoviek výfukového potrubia. To všetko sa zameriava na splnenie technických požiadaviek mimoriadneho výkonu. Modely Competition dostali ďalšie samostatné dizajnové prvky. Patria medzi ne aj exkluzívne disky kolies z ľahkých zliatin, ktoré na prednej náprave dosahujú priemer 21 palcov, na zadnej náprave je to až 22 palcov.

Interiér sa vyznačuje veľkolepým a variabilným vnútorným priestorom, zvýšenou pozíciou sedenia, hodnotnými materiálmi a priam až remeselnou a ručnou kvalitou spracovania, čo vytvára atmosféru luxusu. Dopĺňa ju hodnotný a moderný štýl interiéru obohatený o M typické ukazovatele a ovládacie prvky, ktoré upriamujú koncentráciu vodiča na to, aby si mohol nerušene užívať výnimočné športové zážitky.

Ovládacie systémy pre intenzívny M pocit, exkluzívna sériová výbava.
Ovládacie tlačidlo na stredovej konzole umožňuje priamy prístup k nastaveniam motora, tlmičov, riadenia, pohonu všetkých kolies M xDrive a bŕzd. Následne sa dve navzájom nezávislé verzie nastavenia môžu uložiť a v prípade potreby vyvolať dvoma samostatnými M tlačidlami na volante. K tomu sa na stredovej konzole nachádza ešte aj tlačidlo M Mode, ktoré mení nastavenia asistenčných systémov vodiča, zobrazenia na prístrojovej doske a na projekčnom Head-Up displeji.

Exkluzívna sériová výbava okrem iného obsahuje BMW Head-Up displej s M špecifickým zobrazením, multifunkčné M sedadlá, kompletné kožené čalúnenie jemnou kožou Merino z ponuky BMW Individual, BMW Live Cockpit Professional s navigačným systémom či pomoc pri parkovaní Park Asistant. Na požiadanie sú k dispozícii ďalšie pokrokové asistenčné systémy vodiča ako aj ďalšie prvky na zvýšenie komfortu a individuálnej výnimočnosti vozidla.

*Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

 

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika, Milan Stupka, Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97, E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka: www.press.bmwgroup.com/slovak/

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než 2,49 mil. predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2018 činil zisk pred zdanením 9,815 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 97,480 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2018 zamestnával po celom svete 134 682 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K termínu 1. septembra 2019  bolo k dispozícií v Slovenskej republike:

  • Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.
  • Jeden autorizovaný Servis-only  zástupca BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.
  • Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.
  • Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline. 

 

 

Web: www.bmwgroup.com

www.bmw.sk

 

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

https://www.facebook.com/BMW.Slovensko/

https://www.facebook.com/MINI.slovensko/

https://www.facebook.com/bmwmotorradslovensko/

 

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

https://www.instagram.com/bmwslovensko/

https://www.instagram.com/minislovensko

https://www.instagram.com/bmwmotorradslovensko/?hl=sk

 

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

https://www.youtube.com/user/BMWSlovensko

https://www.youtube.com/user/MINISlovensko

https://www.youtube.com/channel/UCpXsvqPAuTm0SL2Y5BbJoUw

 

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

https://twitter.com/bmwslovensko

 

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmwgroup/

 

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

IAA 2019.

Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť